Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руска фреза с ремарке... Някой знае ли какво е това чудо..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Ще поработи сега е с м10д но ако бащата реши че ще я ползва ще налеем нещо по читаво. Макар че така и не разбрах с какво масло работи това чудо.
    0-

    Коментар


    • Vlado_Ts
      Vlado_Ts коментира
      Редактиране на коментар
      Ами аз ти писах още преди 2 страници. Работи с М10Д. Така пише и в ръководството .

  • #32
    Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
    Ще поработи сега е с м10д но ако бащата реши че ще я ползва ще налеем нещо по читаво. Макар че така и не разбрах с какво масло работи това чудо.
    Това е грешка, няма смисъл за три лева разлика, 5/40 тотал е 10лв./л.

    Коментар


    • #33
      Значи без да искаме сме го оцелели...
      0-

      Коментар


      • Asen Kushlev
        Asen Kushlev коментира
        Редактиране на коментар
        Тая 30-ка както писах е точно м10д, SAE30

      • sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        Зорлем искате да го убиете двигателя с това М 10 Д .

      • Asen Kushlev
        Asen Kushlev коментира
        Редактиране на коментар
        Еми в ръководството на този двигател това пише, той ако иска и 0w30 да му слага. Невероятно прецизна разработка от преди 50-60 години. И с това ползване за на баба му градинката с М10Д сигурно още 50 ще изкара. Преди години с изумление научих, че транспортни фирми масово карат камионите с М10Д, делът на пазара бил над 50% в сектора. Това беше преди 7-8 години, камионите от този век.

    • #34
      Аз съм го сложил само за промивка, преди да почне да се ползва ще сложим друго. Имам остатъци 5на 30 синтетика от колите.... Дали ще е подходящо?
      0-

      Коментар


      • #35
        sek.1 коментира
        Днес, 09:30
        Зорлем искате да го убиете двигателя с това М 10 Д .
        Ъхъ. Тя щото баба ти все с Elf 0W50 е карАла съвецките мотоблокове.
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #36
          Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
          ... Имам остатъци 5на 30 синтетика от колите.... Дали ще е подходящо?
          Това шегичка ли е? Мятай му някакво 10W40 и не се шашкай толкова. Идеално щеше да е Диона супер, ама отдавна не съм срещал такова

          П.П. Зазовете изкарваха по 160-170 000 с М10Д
          Последно редактирано от коко келеша; 09-10-22, 16:53.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #37
            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

            Ъхъ. Тя щото баба ти все с Elf 0W50 е карАла съвецките мотоблокове.
            Айде стига глупости . Каква е работната температура на ДВГ с водно и каква на такъв с въздушно охлаждане ?
            Последно редактирано от sek.1; 09-10-22, 19:11.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #38
              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Айде стига глупости . Каква е работната температура на ДВГ с водно и каква на такъв с въздушно охлаждане ?
              Отговарям веднага и то точно за руска техника - пълно отваряне на термостата на Лада, Москвич и Волга при 92 +/- 2.5 градуса по Целзий. Работна температура на маслото на ЗАЗ-968/968А - 85 до 100 градуса. На таблото на Заза имаше термометър за тая работа и беше желателно да не минава 90-те
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #39
                Извинявам се за включването в темата на колегата, но бихте ли споделили какво масло е препоръчително да се налее в редуктора? Фрезата е гардения.

                Коментар


                • #40
                  Специални за фрезата в редуктора е важно да има някакво, какво ще бъде няма особено значение. Там вече може м10д. Просто го следи нивото да не остане без никакво и да заработи на сухо.

                  Коментар


                  • #41
                    Първоначално публикуван от coupe_gt_ Преглед на мнение
                    Извинявам се за включването в темата на колегата, но бихте ли споделили какво масло е препоръчително да се налее в редуктора? Фрезата е гардения.
                    Производителите дават ЕP 80W90. Мисля, че ще е добре да ги послушаш. Събира около литър.

                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #42
                      М10Д (то и SAE30) си е баш за това. Стига да не е турбо-менте някакво разбира се. Другия вариант е да се налее някакво масло, от тия дето ги продават по големите железарии за мотокултиватори. На което вместо M10D ще пише SAE30.

                      Коментар


                      • sek.1
                        sek.1 коментира
                        Редактиране на коментар
                        В момента почти всяка фирма произвежда масла от този клас . Нито вече са нещо екзотично нито са скъпи. Примерно това : https://shop.auto-oil.net/bg/mann1581/p143.html

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X