Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руска фреза с ремарке... Някой знае ли какво е това чудо..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

    А както е известно - да смазваш ремък не е добра идея .

    И аз така смятам, ама примерно на ВАГ 1,6 тди маслената помпа се задвижва с ремък, потопен в маслото...

    Всеки трети е шести

    Коментар


    • Vlado_Ts
      Vlado_Ts коментира
      Редактиране на коментар
      Може , ама тука темата не е за ваг , а за съвецки мотоблок от соцерата.

  • #17
    Въженцето го сменихме почти веднага... Между черупките има гарнитура. Нямам никаква идея обаче как се кара това чудо. Има под филтъра едно копче дето превключва първа скорост навътре, неутрална в средата и при изтеглено положение е втора, задна поне за сега не съм намерил. Как се предполага че се работи с това? Имам две ръчки за съединители на лявата ръкохватка а скоростите са на метър и нещо от там?
    0-

    Коментар


    • sek.1
      sek.1 коментира
      Редактиране на коментар
      Това е съветска машина като работиш на нея трябва да ти е гадно .

    • Vlado_Ts
      Vlado_Ts коментира
      Редактиране на коментар
      Едната ръчка е съединител , а другата е за реверса , демек задните . Минаването от първа на втора е без значение дали Чудото е в покой или се движи .

  • #18
    Това не е кола, че да превключваш скоростите в движение!
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • #19
      Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
      Това не е кола, че да превключваш скоростите в движение!
      Не е съвсем така.

      Коментар


      • #20
        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
        Виж свеща, ако е с къса резба и керамичния изолатор е на нивото на резбата най-вероятно е двутактово, а за скрап не мисли, измисли му цена и със сигурност ще замине ......чакам и снимките
        Точно за нещо такова или подобно се оглеждаме че с ортака го закъсахме със здравето . Вече не можем да гоним високи спортни резултати и тая година нямаше кой да ни изоре градинката а вече не можем на ръка да я копаем както до сега .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #21
          Ако на бащата му се изпари ентусиазма (много вероятно) на 66 никога не е пипал селскостопанска работа... обещавам да пусна в темата пълния комплект на цената на скрапа. Междувременно вчера са му донесли и косачката и помпата за вода.
          0-

          Коментар


          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            При нас ще живее вечно .

        • #22
          Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
          Ако на бащата му се изпари ентусиазма (много вероятно) на 66 никога не е пипал селскостопанска работа... обещавам да пусна в темата пълния комплект на цената на скрапа. Междувременно вчера са му донесли и косачката и помпата за вода.
          Тва с "цената на скрапа" предполагам , че е образно казано ?
          ... щото ако е буквално , то тогава аз давам цената на скрапа + 50% отгоре и идвам в която точка на България ми посочиш да вдигна комплекта.
          Естествено ако се стигне до "изчистване на позицията" де

          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Аз съм пръв на опашката .

        • #23
          Някой знае ли в София къде продават части за такава техника? Трябват ни ремъци...
          0-

          Коментар


          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Ремъци в София четвърти километър в магазинчето дето продават лагери . Телефон 02/873 9918 . За това чудо резерви части в класическия смисъл на думата отиваш в магазин поне в България няма . А и в сегашната ситуация с Русия едва ли някой поддържа представителство . В поддръжката всичко се импровизира ако нещо се счупи в светло бъдеще ще го направим . Нищо страшно няма аз така цял завод поддържам а имам машини на 100 и кусур години които още работят .
            Последно редактирано от sek.1; 05-10-22, 06:44.

        • #24
          Ще потягате, ще потягате, па накрая ще ви просветне защо тази машина е седяла 20 години.

          Обикновено така става.

          Коментар


          • #25
            След пробване на "маркова" фреза, разбрах какво не трябва да бъде такава машина и... си направих..
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #26
              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Ще потягате, ще потягате, па накрая ще ви просветне защо тази машина е седяла 20 години.

              Обикновено така става.
              Аз я бях засилил за скрапа преди да се почне, но баща ми каза че щял да си поиграе. Все пак е в пенсия от 3 месеца и реших да му я закарам.... А за стоенето просто първия собственик не е доживял до следващата година,, а най близките наследници са в Лондон от преди да се купи чудото. В един момент внучката на собственика, приятелката ми реши да си изчисти къщата в София от боклуци и това беше в гаража. От съседите разбрахме че човека е изорал два пъти двора с него и това било.
              0-

              Коментар


              • Ясен
                Ясен коментира
                Редактиране на коментар
                Всъщност горното е написано в момент на излишен скептицизъм.

                Разбира се, че е супер занимание за млад пенсионер, особено ако все пак може да се накара да работи.

            • #27
              Ремъци по размер може да се намерят в Люлин, след тунела в ляво, по улицата която води към магистралата, и в момента в който се появи трамвайната линия, фирмата е в ляво в една хубава модерна сграда. Адрия Трейдинг на бул Петър Дертлиев точния адрес и телефон не знам, но там съм намирал разни и нестандартни ремъци.
              АИГ-Заваряване ООД
              Производител на заваръчни апарати "DEL"
              http://www.aigwelding.com
              0889 522 036

              Коментар


              • #28
                Сигурен съм, че може да се присади нормален двигател. Това му е основният проблем на този агрегат. Другите работи със сигурност ще са по-добри от китайските, дето се продават масово по големите железарии.

                Коментар


                • gy6ter
                  gy6ter коментира
                  Редактиране на коментар
                  Моя е с Хонда .

                • sek.1
                  sek.1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Поне за сега не виждам смисъл . Всичко зависи от това каква площ ще обработва с машината . Едно е примерно 10 декара оранжерийно стопанство съвсем друго е стотина квадратни метра зеленчукова градинка . А и руския двигател с нищо не е по лош от масовите "маркови" които в момента са на пазара . Знаеш ли как да го обслужиш и регулираш проблеми нямаш .
                  Последно редактирано от sek.1; 07-10-22, 06:47.

              • #29
                Всеки китайски двигател е по-добър от този - впрочем и от истински Brigs&Stratton.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • sek.1
                  sek.1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  То най вероятно Brigs&Stratton отдавна се правят в Китай .

              • #30
                Специялно двигатела на мойта е екстра, пали от първото дърпане и работи супер. Друг е въпроса колко ще изкара...
                0-

                Коментар


                • sek.1
                  sek.1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  С читаво масло живота му не е по малък от на съвременните "маркови" двигатели .

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X