Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Yanmar F165

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Значи тази двойна вилка се оказа егати проблемната. Просто няма. Обяждах се да питам евентуално да се отлее нова от чугун ,но то излиза сигурно към 1-2к. Остава вариант да се опитам да извадя вала с 16 шлици от фрезата и на негово място да се насади с 6 шлици та после карданче 6 х 6 шлици...

    Коментар


    • #32
      Абсолютно не е възможно да се намери такава двойна вилка за съжаление и се сетих да оставя карданчето в една фирма за рециклиране на шарнири,хидр.рейки и т.н. като моя беше грешката да не им кажа ,че не искам заварка ,а САМО друга вилка(евентуално от автомобилния сектор) и съответно ми се обадиха след няколко часа ,че са готови. Малко заварки, малко черна боя на спрей и айдеее... 200лв , гаранция 6мес. (ама според мен ...Франция) да видим. Заричам се да си търся нормален вариант на свързване при следващо чупене... Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_изображение_2022-06-24_16-28-20-742.jpg
Прегледи:357
Размер:197.6 КБ
ID:6870806 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_изображение_2022-06-24_16-28-20-435.jpg
Прегледи:351
Размер:176.3 КБ
ID:6870807 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_изображение_2022-06-24_16-28-17-143.jpg
Прегледи:353
Размер:181.2 КБ
ID:6870808

      Коментар


      • #33
        Погледни вътре между двете вилки дали има междинен елемент. Той е важния в сдвоените карета. Имаше тема преди години-някой се беше захванал да си прави такова, да докара малко повече ъгъл на работа на кардана.
        Направил го беше супер на външен вид, но при пробата-трън в гъза... Като се поразровил из нета-разбрал защо-не са просто две сдвоени вилки, а си има един свързващ детайл вътре.

        Оооф, сега видях,ч е това си е твоето каре, вече заварено... Ма нищо де, тази информация може да е полезна някому.
        Надявам се ремонтираното каре да държи дълго време.
        Последно редактирано от Кольо; 24-06-22, 22:32.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #34
          Има свързващ елемент във вилката. Предният кардан на джипа ми е с такова каре.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Да де, аз отначало помислих, че са му изработили цяло каре, наново.

        • #35
          Е последно съм писал края на Юни...та върнаха ми парите за заварката защото още първият уикенд след като взех карето отидох да фрезовам и пак се счупи тази гад иии... до ден днешен търся ,питам ,чудя се... ,но при повторното счупване изгубих (така и не разбрах къде точно по пътя навръщане или на нивата,но още не е намерен)частта на карданчето дето влизат тия прословути 12 шлици...
          Не знам вече оказва се ,че никой не е чувал за 12 шлици. Чудя се сега какво да правя:
          -да се опитам да сваля валчето на фрезата ,за да може да се изработи преходник
          -тук има нещо много сходно но с 16шлици от към фрезата за €90.75+€15 доставка до бг, но трябва да се изработи преходник/фтулка въпросът е ако пак се счупи какво да правя...
          https://vandermeiparts.com/product/pto-cutter-yanmar/
          -последния вариянт е да сложа каренце 6/6 шлици по 100на лв са,но пак трябва да се изработи преходник/втулка от сегашните 12 шлици на фрезата към 6

          Коментар


          • #36
            Най-после намерих от https://vandermeiparts.com/product/pto-cutter-yanmar/ още след 2-3 седици ще фрезовам
            Прикачени файлове

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X