Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разлики в МТЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    И аз бях с мтз 952 .....но не съжалявам че го смених с JD6320
    Елените са по тежки и понеже сам си ги карам (грамотно използани са) тракторите си заслужава
    И аз съм на принципа трактора трябва да е уневерсален... да може да го ползваш за всичко...а не да стой като паметник през 10 месеца в годината

    Коментар


    • #17
      Баче Коле, взе ли руският сникерс ама без "обвивка"?

      Коментар


      • #18
        Ааа, това ще е чак наесен.
        Ако въобще, че финансовите планове започват да се изменят в движение.
        Човек си мисли едно, а Господ съвсем друго.
        Познай кой е прав
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #19
          Е, това е ясно. Да се пофалиш

          Коментар


          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Задължително, само да стане.

        • #20
          Да се "похваля", че и есента няма да имам този трактор.
          Говорих с единия от собствениците(по-разбрания) и каза,ч е ако искам мог да го взема още утре, на тях им е излишен. Нито е малък с малките трактори, нито голям с големите. Та искат да го продадат, ама тази година е една от най-лошите за земеделците от много години. ОСтанаха ми много десетки хиляди неразплатени задължения към доставчици, към тези собственици също имам неразплатено, ще се разплащам от идната реколта.
          Отделно и Ленчето е за изплащане, отделно и лични заеми...
          Та много ми се иска да го взема пустия трактор, че имам 1400 декара за оране, ама разума казва да не се изхвърлям. Засега ще си ора с по-малкия, пък ще си мечтая още една година. Поне.

          Мамка и суша...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #21
            Коле, на какви пари може да го вземеш, ако не е тайна.

            Коментар


            • Кольо
              Кольо коментира
              Редактиране на коментар
              Абе ако много те интересува кажи-ще ти пиша на лично. Не ми се споменва в публичен форум.

              Като отвориш Трактор.бг и търсиш 1221-има цени от-до. Този е долу-горе по средата.
              Огрухан е, има доста за препипване докато започне да ми харесва(а на мен малко ми трябва), но основните му неща са в ред-двигател, скорости, нови гуми навсякъде, и тази зима(дето мина) му правили ремонт на двигателя.
              Малко е скъпичък, едно Т-150 ще ми върши повече работа, но вече писах за инвентара-ако взема Т-150 ще трябв да купувам друг инвентар(плуг, брана и култиватор като начало), а то пари няма да се обръсна, камо ли да мисля за инвентар.
              А 1221 ще работи с наличния инвентар, при това ще върви по-бързо от сегашния трактор, и пак ще има по-висока производителност при запазен ресурс заради по-яката трансмисия. Именно тя се троши от тежък инвентар.
              На всичко отгоре 1221 може да му сложа сеялка и да си досея пролетниците(тази пролет така стана), макар габарита на гумите да е на ръба. Обаче зася 40-420 декара, и станаха чудни посеви.
              Та този ще е взаимозаменяем със сегашния, ще ми пасне като шамар на врат, амаааа......

          • #22
            Сегашната тракторетка колко коня е,за 1400 дк оран?Да не е мтз 80...ако е така не ти завиждам.Сигурно минава месец...два?
            И нашта фирма се набълбука за сефте със заеми.Много надежди съм хвърлил на житата и пролетниците,бъдещите,ма дей то след година...я кемил я кемил драйвър.Ще се надяваме )))
            Последно редактирано от vovka; 07-11-20, 18:01.

            Коментар


            • Kirilpm
              Kirilpm коментира
              Редактиране на коментар
              До колкото знам е МТЗ 952, но от позицията на човек притежаваш мтз80 и карал мтз 952 благородно не му завиждам.

            • Кольо
              Кольо коментира
              Редактиране на коментар
              МТЗ 1025.3
              Демек 110 коня. В темата за терзанията има снимки, можете да го видите. С плуг три тела Vogel&Noot оре с 6 км/ч на дълбочина 30 см.
              На голяма нива правя по 50-60 декара, зависи до колко късно карам, Днес съм на 60 декара, ама нивата е дълга километър и половина та спори.
              Само малко по-влажно да беше... На места вадя телевизори, от старите руски.
              Скъсах 12 бушонни болта, като повечето на едно тяло. Там отворите са разщльокани, и усилието се предава на по-малка площ, и се къса лесно.
              Ама ще разпробия до следващия размер, и по-голям болт, да видим дали ще се къса...

              Знам, знам, има риск да се скъса нещо друго, ама ще го поема. Части има навсякъде, ако стане авария-може да се възстанови в оригиналния вид. И без това това тяло в този си вид вече не става...

          • #23
            Успех.С тия руски танкове и главата става телевизор.Незнам ква е файдата чак от 25 на 30 и примерно 35, като после решаваща роля има водата и торта.Ма това си е мой извод.

            Коментар


            • KingofROAD
              KingofROAD коментира
              Редактиране на коментар
              Не мога да намеря снимка. Едното време съм виждал плуг, обикновен плуг 4х25 примерно, и дясни отметателни дъски. Съвсем класика. Като след всяко плужно тяло е монтирана допълнитено една малка лястовица, на около 5см. по-дълбоко. Това го даваха за борба с плужната пета. Та като искаш още мааалко по-дълбоко, и това може да свърши работа...

            • KingofROAD
              KingofROAD коментира
              Редактиране на коментар
              Сега се сещам, че се наричаше плуг с подривач. Един единствен демонстрационен екземпляр съм виждал...
              Жужълът пак не може да намери снимка...

            • Кольо
              Кольо коментира
              Редактиране на коментар
              Значи е толкова работещо нещо.
              Ако върши работа и не дава проблеми-да се беше наложило масово.

          • #24


            Дълбоката оран е също като торенето.....до опредено ниво кривата расте после започва да пада.....т.е.трябва да се търси кое е оптималното (рентабилното) ниво....за мен 30 см са достатъчни.
            На риголвани места добива е най добър....но и разхода е най-голям

            Коментар


            • #25
              Здравейте, ако не си предубеден, поглеждал ли си нещо верижно. Да му прехвърлиш тежките обработки, по-малко уплътнява почвата, при култивирането напролет няма да подскачаш по буците, работната скорост е почти като на гумен трактор, маневреност, само един колесар да си го возиш. Е пълно щастие няма. Поздрави.

              Коментар


              • Кольо
                Кольо коментира
                Редактиране на коментар
                Изобщо не ми влиза в никои планове.
                Вергите по принцип са хубаво нещо, ама ако бяха по-добре-щяха да се наложат, а то сега няма никъде даже един верижен трактор. Отделно платформи, влекачи, абе много разправия за съмнителна полза. Съвсем отделно дето са сдялани преди 50 години, и комфорта им е като за руски мужик дето като види трактор и отива да му дава хляб за да не го ухапе...
                Тези с гумените вериги са за педалчета-гъзарчета, не стават.

            • #26
              Тази година орах едни 12 декара, които наех за новата кампания. Разказа ми се играта, орал съм ги с 4км/ч и се надявах нещо да не се строши. Останалите декари изорах на 30см с 6км/ч при среден разход от 3,5 литра на декар. Някои от нивите са по 1км дълги, други са парчета по 20-30 декара с 300-400 метра дължина. Повече от 60 декара не съм изоравал за 8 часа, защото окрайчването ми губи много време. До мен по едно време дойде един беларус с турски 3 корпусен плуг, дори не се заби, направи 2 дължини и избяга. Всяка година слушам от такива как орат по 35-40см, а тракторите им са юмз-та и беларуси, не знам как го правят и как ги мерят тези сантиметри. Единствено се радвам, че не счупих нещо по трактора и плуга, защото сушата е страшна, не го дават и да вали, с пшеницата ще има пак неприятни изненади. Гледам, че колегите хвърлят тор, гледам и прогнозите какви са, не знам, всеки да прави вече каквото реши, че е най-добре.
              Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
              Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

              Коментар


              • Кольо
                Кольо коментира
                Редактиране на коментар
                С верижен трактор ли ги ора? Какъв-Дт 54 или 75? Или с болгарче?

            • #27
              Здравей, извинявай ама не можах да се здържа. Композицията, и шлепа от каквото се търкаляше из двора. Миналата година се засякохме с комшията, той с 160+ елена, аз със Болгарчето, разликата в скороста при оранта беше никаква. Колега от село имаше ЮМЗ и Болгар 54В, синът му каза Болгар 80к. 7000 трактор ама и преден мост, ремонт, и т.н. май към 24 му излезе, и инвентар да му мяза. С тези пари щеше да направи верижния кукла, шлеп да си го вози с ЮМЗто, а и него да разкраси, за половината пари. По-тежка техника, по-голямо уплътняване, по-голяма дълбочина, по-голям разход. За мен, оран, култивиране, дискуване с вериги е по.

              Коментар


              • Кольо
                Кольо коментира
                Редактиране на коментар
                Може да е по, ама ела да изореш 1400 декара...

            • #28
              При работа верижните возят гладко, не подскачаш по буците, не си изкривен цял ден на една страна. По миналата година колегата и синът му отишли да орат заедно, единия с верижен болгар и плуг 4х25, синковеца с колесен и плуг 2х35 европейски. Бащата викал:
              - Карай, натисни го, стига ми се мота под веригите.
              - Ореш плитко.
              Викал синковеца. Оказало се че бащата оре по-дълбоко и бързо.

              Коментар


              • #29
                Минавали са ми мисли да си взема един верижен болгар и да го за*бавам в някой ред на лозето, а като ми затрябва да му нося само нафта и акумулатор.Тук ги продаваха под цената на желязото, само и само за да не отидат на скрап, понеже си бяха работещи до последно машинки.Колесния еквивалент, ако ще и два предни моста да има и пълен набор тежести, пак не може да му стъпи на обработката, НО като помислих трезво - това чудо как ще го прибирам за ремонт? Трябва още един трактор с платформа, лозята са на разстояние едно от друго, има черен път, но транспортната му скорост е първа балканска.За обработките иди ела, но за пръскане и торене се иска вода и тор, кой ще прави със синджирчето 20 километра транспорт на ден?Това в моя случай, в Кольовия вероятно са повече.За мен най-важното за един трактор е той да е универсален, верижно става ако има къща или база накрая на селото и земите са събрани на едно място, иначе транспорта обезмисля занятието.

                Коментар


                • Kirilpm
                  Kirilpm коментира
                  Редактиране на коментар
                  До сега си мислех, че не съм от страхливите.....

                  Далеч съм от мисълта, че препаратите са творение на лукавия, но съм и също толкова далеч от мисълта да консумирам домат примерно, преди да му е минал карантинния срок на препарата, еле пък да си сръбна от пръскачката.Считам, че химиците, които са го сътворили имат доста по-добри познания по химия от моите и им се доверявам напълно, даже обръщам внимание на оранжевите предупредителни картинки по опаковките.

                  Като разбърквам разтрвора гледам да по възможност да не дишам изпаренията, даже последните години и маска започнах да слагам, като се запушат дюзите, чистя с парче тел - има я в изобилие по трактора.Вода и каша винаги има в кабината, нищо не ми пречи да си измия ръцете, но като пръскам не ям и не пуша.Единствената голяма глупост, която правя е тази, че карам с отворена врата - първата година карах на затворена кабина и плувах в собствен сос, тракториста, който ме научи, като ме видя се пукна да ме бъзика.Сега си карам на отворена врата и таван и разчитам на това, че пръскачката е прикачна и пръска на поне 5 метра зад трактора(знам че е глупост)

                • Кольо
                  Кольо коментира
                  Редактиране на коментар
                  Нищо няма, ако те "лъхне" мъглата от пръскачката, при мен се е случвало стотици пъти, и кво?-здрав прав българин.Вярно-вече започва да ме болят кръста и колената, сложих очила, и май станах по-прост.
                  А това е от годините си мисля, не от препаратите.

                • Kirilpm
                  Kirilpm коментира
                  Редактиране на коментар
                  Абе мъглата и мен ме е лъхала не знам колко пъти, не съм ги броил, но въпреки всичко не бих си сръбнал от разтвора
                  Кръста и колената сигурно те болят от многото лежане, а здрав и прав българин ти пожелавам да бъдеш още поне 100 години

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X