Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Окомбайних се 2. Или трети опит за собствен комбайн.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Каталог има онлайн, ползвам го активно.
    Ръководства има и в нета, даже в един сайт има и "адвайзър", но нещо не мога да се оправя с плащането. Пробвам с две карти, с пейпал, но не ще и не ще.
    А сервиз от официалния дилър не искам да ползвам, по финансови причини. Не, че не искам де, просто нямам възможност. Ако не е свързано с някакви специфични части-долу горе се оправям и сам, ще видим как ще е по жътва.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #32
      Хайрлия да е новата машина. Нищо не разбирам от комбайни, виж дали тук няма полезна информация

      п.п. в сърча пишеш john deere

      Коментар


      • #33
        Благодаря, има.
        Сега дърпам, ама става бавно,ч е файла е много голям. Като го дръпна и го разархивирам(или каквото там), и видя, че има каквото ми трябва-няма да има по-щастлив човек от мен.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #34
          Честито, Коле! Много пари да ти изкара и да ти е безпроблемен! Хубава машина.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Колко е хубава ще си проличи в полето. На външен вид каква е няма никакво значение.
            Иначе благодаря де.

        • #35
          Някой знае ли откъде се пазаруват неоригинални части за Джон Диър?
          За Клаас е пълно с магазини, и има всякакви части, според джоба и мерака за качество.

          За джон Диър знам само Мегатрон и Агротрон, но и двете продават само оригинални части, а те са прескъпи...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #36
            Ако няма да започваме да ги правим, кажи какво ти трябва .
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • #37
              Трябва ми газова пружина, като тези дето им викаме "амортисьорчета" на капаците на багажника на колите.
              Само, че това е доста яко-1000 нютона е, сам не мога да свия и на милиметър стъблото му. А и е дълъг-нещо като метър, метър и нещо в разпънато състояние.
              Ако трябва ще дам точни размери и снимки. А може и да изпратя старата пружина ако се налага. И каталожен номер мога да дам.

              Не съм питал за конкретната част в Агротрон де, но като знам, че за един нищо и никакъв клапан от обикновен шестограм 19 мм, с резби на двата края, съчма, пружинка и тапа за пружинката ми искаха 360 лева, за това ще търсят сигурно 500, ако не и повече.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #38
                Отиваш при комшиите в Одрин,има разни размери и захвати.Преди нова година си пазарих пет броя разни дължини за крупната сума от 100 лири(33лв).
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #39
                  Аааа, нито паспорт имам, нито език знам, а и не ми се разкарва до Турция за една пружина...
                  Ще видим какво ще кажат от Агротрон де.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • Kirilpm
                    Kirilpm коментира
                    Редактиране на коментар
                    Български език ли не знаеш?Защото в Одрин повечето говорят на български, а цените са /2 и /3.

                • #40
                  Дай каталожния номер да видиме тука из френските агро магазини какво ще кажат.

                  Коментар


                  • #41
                    Отбой.
                    Оказа се,ч е дявола не е толкова черен. След обаждане в Агротрон казаха цена 99 лева без ДДС, това със "специалната" отстъпка за мен.Каква отстъпка бе ооу, колко да е специална, аз съм купил само веднъж 10 литра хидравлично масло от тях.
                    Ама нали трябва да ни зарибяват...
                    Оказа се,ч е това не е точно моята газова пружина,ч е там са два вида. Тази дето ми предложиха прилича на тези по багажниците на колите, а на мен ми трябва три пъти по-голяма. И се оказа,ч е тя е с 3 лева по-скъпа... Нямат я налична, но ще дойде другата седмица. То няма утре да влизам да жъна я...

                    Като стана въпрос за хидравлично масло-вземам оригинално на Джон Диър- Hi-guard. Не е много скъпо, но нашето си МХЛ 32 е над два пъти по-евтино. Обаче не знам дали отговаря на спецификациите.
                    В книгата пише, че може да се използват и други масла, стига да отговарят на стандартите JDM J20C или J20D.
                    Обаче никъде не можах да намеря информация за МХЛ 32 дали отговаря. Ако някой знае...

                    Венци, ето ти номера, но ако ти представлява излишен труд-не се занимавай. Добре е да знаем как са цените и там де.

                    AZ101577 Това е газовата пружина на капака на бункера.

                    И още един номер-на онзи нищо и никакъв клапан, дето му искат 360 лева:

                    RE515637

                    RE518420

                    RE522834

                    Станаха три номера, но така е в каталога според серийния номер на двигателя. Явно си има значение.

                    Комбаина е John Deere 9660 CWS, двигателя е 8,1 литра, 305 коня, с обикновените филтри.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #42
                      За комбайн и то от този клас в Турция няма да намери нищо. А това с говоренето на български в Одрин не знам от личен опит ли го казвате ,щото аз вече 10 пъти ходя из индустриалната зона на Одрин , и от повечето селскостопански магазини и представителства / New Hooland , Massey и Landini само в един магазин един чичак знаеше точно две думи - Бойко борисов маймун За комбайна ти в Гърция има части на много по-добри цени от тук. Специално газовия амортисьор ти е около 20-30 лева в Турция. На ню холанда на вратите оригиналните струващи 45 лева ,в турция бяха 6-7 лева ,на същата марка, а оригиналния заден стоп/габарит струващ 90 евро в Турция го взех за 30 лева от техния дилър на NH.И естествено последваха много майки за нашите дилъри ...Но всичко става по снимки и размери и така нататък ,защото НИКОЙ не знае Български ,освен македонеца на главната продаващ локум и двама трима продаващи сирене...

                      Коментар


                      • Kirilpm
                        Kirilpm коментира
                        Редактиране на коментар
                        Доста пъти съм ходил и в Лозенград и в Одрин и смея да възразя, една голяма част от хората говорят български, има и доста изселници.Повечето млади говорят английски и то сравнително добре.Дори конкретния чичо да не говори български, все ще се намери някой разбран човек да преведе, последния път дори ми обмениха пари на улицата и ме заведоха в магазина за цигари, бях свършил лирите, а еврото им се видя съмнително.

                    • #43
                      Днес завъртях Ленчето.
                      Първия клип е как работи вършачката на тихи обороти, а втория-ситата на пълна газ.





                      Открих само един проблем-не се включва реверса на наклонената камера, но мисля,ч е разбрах от къде е, утре ще го боря.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #44
                        Гледайки каква "мелиорация" правят се сетих ,че мислеше за ЗИЛ или Европа. Това с прицепно ремарке няма ли да става....https://www.youtube.com/watch?v=LU0CA7OHa68
                        Две в едно,че и с 5 корпуса си бяга..... и с дълбока оран го раздава. А с дисковата брана ще "лети,лети"!!!
                        А тук са си направили колесар .............https://www.youtube.com/watch?v=zgR4fR2nPvM
                        Последно редактирано от petkov_bb; 04-02-20, 22:29.

                        Коментар


                        • #45
                          Дивашка работа.
                          Те ртуснаците и с танк без купол орат, и с Лада нива...
                          А е толкова просто-има си трактори за тази цел.

                          А ЗиЛ или Европа са си в плановете, ама може би за догодина. Сега няма пари за такова, а и да има-засега няма кой да го кара.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X