Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Окомбайних се 2. Или трети опит за собствен комбайн.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
    Честито, Коле!
    Много работа да ти върши, а след някоя годинка ш'ти донесем от тия с найлонче по седалките!
    То хубаво ще я докарате, ама ако я и платите...

    Първоначално публикуван от didi c250 Преглед на мнение
    Честито, много декари да прави и да не се чупи много, за тоя модел имам нещо което може да е полезно, на руски е, но мисля че няма да е проблем:
    Малееее, голямо благодарско.
    Кажи какво пиеш?
    То и за меркатора ми помогна преди време.
    Ако изнамериш и ръководство за ремонт...

    На всички други-благодаря за честитките, дано и вие да си изпълните мечтите.

    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #17
      Честито!
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #18
        Сега ще трябва да търсиш и 8 тона ремарке.

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Малееее, голямо благодарско.
          Кажи какво пиеш?
          То и за меркатора ми помогна преди време.
          Ако изнамериш и ръководство за ремонт...
          Голямо уиски
          Тези ръководства за ремонта по трудно се намират безплатни, но ако изпадне нещо от руските торенти, форуми, ще го споделя няма пр.

          Коментар


          • #20
            От търсене из руския нет за ремонтно ръководство ме налази криптовирус, и всичко което имах на компютъра замина в канала. Само за снимките съжалявам...
            Та не си прави труда да търсиш, да не си навлечеш и ти някоя буба...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • ikirov
              ikirov коментира
              Редактиране на коментар
              То по тая логика и МПС-та да не караме, да не стават сакатлъци. Има си начини да се пазиш от бацили, ама е за няколко теми материал. Поне една виртуалка си направи, и оттам ръчкай по съмнителни сайтове.
              Честито и от мен. Старата продаде ли я?

          • #21
            Каква виртуалка бе, аз да не съм хакер, не ги мога тези неща.
            Ако е нещо ръждиво желязо, да се омацам с грес и масло-аз съм човека, ама с хакерските истории-нцъ... Още не знам как да си подкарам танковете през минт.

            Старата си стои, малко по-нагоре ме питаха за нея.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • ikirov
              ikirov коментира
              Редактиране на коментар
              С wine ще видите зор. Някои неща тръгват, някои не. Аз затова държа виртуалки. Не, че ме кефи да ми заемат огромни части от диска.
              Хубаво си подкарал с Линукса, ама с игрите е леко тегаво. Аз лично не съм наясно, едно приятелче се занимава и твърди, че почти всичко тръгва.
              Пусни една виртуалка за танкчетата, нещо там Windows 7. Криптотата трудно ще те набарат под ЛИнукс. По ирония на съдбата в момента сканирам линукски дялове, инсталирани само преди месец. По винаджийските емулации и пак твърди че намерило 38 потенциални заплахи. Държиш си резервни копия и си теглиш каквото ти трябва за комбайна.

              Хептен най-добре е 2 отделни ОС на 2 дяла, едното ти за игри, другото за работа. Ама първо Уиндоуса се слага, иначе сега ако го инсталираш и ще омаже бутлоудъра на Линукса. Не, че не се оправя, ама си е за тия дето им викаш хакери.
              От някои дистрота на Уиндоус в Замундата вирусът си идва още преди да си инсталирал ОС. Мога да те светна отде да вземеш всичко да е оригинално, ама е за ЛС.

            • Кольо
              Кольо коментира
              Редактиране на коментар
              Благодаря, ама моя хакер също е много в час, и сигурно ги знае тези неща.
              А и аз няма да правя нищо, тези дни уж обеща да дойде, той си знае кое-как.
              Но все пак пусни едно лично с тази информация, ще му я покажа, може да научи нещо и той...

            • KingofROAD
              KingofROAD коментира
              Редактиране на коментар
              "Ама първо Уиндоуса се слага, иначе сега ако го инсталираш и ще омаже бутлоудъра на Линукса. "

              Буутлоадера на Виндофса може да пали и Линукса. Просто му се добавя още един ред - път до втората ОС. Може и с буутлоадера на Линукса да се пали и Виндофса пак по подобен начин. Има предостатъчно инфо в нетЯ. И Соларисът пак така.... Въпрос на задкомпютърното устройство.

          • #22
            Помоли хакера да разкара минт-а и да то сложи нещо базирано на fxce. Може би няма да усетиш нищо в първия момент,може би силно ще усетите лекота при работа малко по късно и разликите ....
            Use since:
            OpenBSD 3.x
            FreeBSD 4.x
            Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

            Коментар


          • #23
            Но все пак пусни едно лично с тази информация, ще му я покажа, може да научи нещо и той...
            В момента на работната ми маса имам пациент, като си закача компа на който имам Windows ще пращам инструкции откъде се тегли оригинален от сайта на MS, и как се регистрира без да се ползват хакерски тулчета.
            Ako e спешно свиркай, ще разкачам и ще дам инфо. Просто не ги помня всичките магии наизуст.
            Значителна част от мизериите излизат от нелегални ОС инсталации, и от последващото хакване. Щото няма кой да пази от злонамерен софт. После като сложиш антивируса и филтрира 99,8 % от мизериите, имаше някакви официални статистики.

            Коментар


            • Кольо
              Кольо коментира
              Редактиране на коментар
              Няма нищо спешно, когати ти дойде на ума, ако изобщо ти се занимава.

            • KingofROAD
              KingofROAD коментира
              Редактиране на коментар
              Кольо ша гУ напраЙм ГУРУ на компотите.

          • #24
            Честито да ти е комбайнчето и безаварийно.
            И да ти изкара за догодина и трактор да си купиш от същата марка 😉
            gsm - 0899388807

            Коментар


            • #25
              Благодаря, ама нека първо да си изплатя сегашните задължения, че станаха твърде много.
              Иначе има много за правене и купуване, ама като се тръгва почти от нулата-така е.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #26
                • То се зачудих с комбайни и трактори ли ще се занимаваш или с компоти. Ама да те попитам застрахована ли ти е придобивката?
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • #27
                  Абе вярно, че към компотите задълба темата, но ще я върнем в руслото и.

                  Не е застрахована, никъде и никак.
                  Това сега.
                  Ще се прави задължителната гражданска отговорност, като се замислям и за някакъв вид каско. Има ли такова за комбайни?
                  Щото има една легенда, че Джон Диърите се палели лесно.

                  Двата вала и редуктора през който минава движението са супер. Имам и другите неща за сглобяването, но нали времето е като през Април-юрнах се да култивирам угарите. И не съм правил нищо по Ленчето.
                  Но първо трябва да възстановя заводските параметри на местата за захващане на редуктора. А там има творено от "майсторите", и ще падне пилене и стъргане, малко заваряване, пак стъргане... А мястото е завряно.
                  Но няма начин-ще го направя, само да му дойде реда.

                  Ето видео от пвоверката на единия вал:

                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • Самодържец
                    Самодържец коментира
                    Редактиране на коментар
                    Има за земеделска техника. Обикновено се сключва по експертна оценка, но по фактури плащат без проблеми като цяло. Относно самозапалване, случва се при всякакви. Но по-често е да се счупи стъкла на кабината, а те са си скъпи.

                  • Кольо
                    Кольо коментира
                    Редактиране на коментар
                    Благодаря, ще видя какви са цените и ако са нормални-ще я застраховам.

                • #28
                  Честито ,много добра машина. Хиляди безаварийни декари и само обслужване. Що се отнася до застраховките - идват и застраховат всякаква селскостопанска техника на повече от 3-5 години стига да ти хареса цифрата ,на която ще оценят комбайна. Аз сега ще правя за моя фергюсън ,но около 700-800 лв на година е поносимо предвид ,че предното стъкло ти струва 5-6000 лв. Обикновено ги чупи пружина от мотовилото ,в момента на счупване хвръква на 360 градуса и ако в траекторията й е стъклото - лошо. При мен палец от целошнека също е излитъл към стъклото ,но с по-ниска скорост и тъй като е по-тежък падна върху наклонената камера от където си го взех. Що се отнася до паленето - някои по-стари серии трактори и комбайни на JD са известни с проблеми с ел.инсталацията.Въпроса е дали наистина се палят повече от останалите марки и отговора е по-скоро ,че е нормално да се палят най-много тъй като са най-много на американския пазар като бройки.Обикновено се палят /всички марки/ от лагер на сечката. Тази година започна за издава по-странен шум моя комбайн ,почти недоловим ако не си свикнал със звука й и със самите вибрации ,след 30 минути обиканялен на комбайна и оглеждане с термокамерата се оказа ляв лагер на сечката - нагряваше до 90 градуса ,докато дейсния бе на 50 и всички останали около 30-50 градуса. Сменихме лагера и всичко си дойде на място.Сепаратора тъкмо се беше скъсал. Та една хубава термокамера не е лоша инвестиция. Тия пистолети ,които се насочват и мерят със спусък температурата са абсолютно безполезни. Аз ползвам термокамерата на CAT S60 и на няколко пъти вече си е избила парите за самия телефон. Тази година се палих точно 2 пъти за 6000 дка - и дват пъти от скъсан ремък. Горещия каучук и ситната пепел са страшна комбинация. Застраховай комбайна ,но постави поне 8-10 пожарогасителя по комбайна. Аз лично съм с 4 прахови 9 литрови , 4 водопенести 12-13 литрови или там както се водят и един воден също 12-13 литров. Дали са много - Не.Смятам поне още 3 да поставя по хедера и колесара Прегледай си инсталацията за следи от мишки ,оголени кабели особено около стартера е най-опасно и прегледай и лагерите дали греят. Редовно всекидневно издухване с моторна духалка и жънеш спокойно. Успех.

                  ПП. Забравих и една туба с вода 20 литра някъде около двигателя ,защото тази година ми се случи от единия ремък каучука да запали пепелта на един П профил обрънат и ваврян под такъв ъгъл ,че не може да се стигне до него почти никак. Метала видимо пушеше и гореше натрупалата се вътре пепел ,но не можеше да се бръкне и когато опитах с пожарогасителя стана още по-лошо тъй като дори на водния самата струя и силата й разхвърляха наоколо искри. С тубата 20 литровата и бавно сипване през единия отвор фабричен в П-профила и за 2 минути напълни всичко с вода. Та една проста туба в някои случаи е по-полезна от пожарогасител ,просто защото не е под налягане.
                  Последно редактирано от htz180; 15-01-20, 20:45.

                  Коментар


                  • sek.1
                    sek.1 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Навремето беше задължително на комбайните в сезона освен пожарогасителите да имаш и пълна кофпомпа . Обикновено тя върши повече работа от пожарогасителите . Кольо слагай още поне една туба вода покрай нея .
                    Последно редактирано от sek.1; 18-01-20, 07:51.

                • #29
                  Ехеее, тези неща си ги знам, не съм от вчера на полето.
                  Но огледа с термо камера е новост за мен, като забогатея ще си купя. Сега-никакъв шанс.
                  Сечката е чисто нова, сменили са я, и не е работила даже и час. То май и изобщо не е работила, машината е жънала рапица, и като е скъсала болтовете са я заебали с все боклука по нея. И сечката не беше включена, та може и да не е работила и минута даже.
                  При всички положения е нова, не очаквам там да излезе проблем
                  Днес имах мал;ко време и се захванах и с водоструйката изкъпах Ленчето. Да е чиста за последващите ремонти.

                  Благодаря за споделянето де.

                  Няма ли някой хакер да хакне паролата на "адвайзъра"? Не знам какво точно означава думата, но така му казват в сервизите-ръководство за ремонт на всички зелени машини с елен за емблема.
                  Та всеки техник си имал парола и с нея влиза да гледа каквото му трябва.
                  Да имам и аз една такава парола... Че за ръководство за ремонт искат 100 долара грешниците.
                  То не е проблем да ги дам, но когато знам, че комбайна ще е мой. Сега съм в разкрачено положение и не ми се дават пари за неща които може да са ми излишни след половин година.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #30
                    Ръководството за ремонт ще ти е най-най-нужното след половин година ,особено след като те посетят мегатрон два пъти и ти вземат по 50 кинта на час за труд. 100 долара е без пари за сервизнто ръководство и даже ме съмнява ,че не е реално. около 50-60 долара са каталозите за части ,сервизни ръководства почти няма ,особено при JD където всичко е фирмена тайна и до преди 3 години в щатите нямаха право дори да ремонтират сами машините си поради неприкосновеност на интелектуална собственост или там както JD описваше машините си. Едно истинско сервизно ръководство не вярвам да е под 150-200 долара. Аз за ню холанда ръководството от 2 части около 600 страници го купих за 400 лева. Термокамерата е 600 лева , на мен дотук ми е спестила щети за хиляди.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X