Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
    Колегата по-горе е прав за много неща.
    И аз харесвам Ломбардини, ама са "едни други" пари. И ако нямаш голяма площ за обработване, закопаването на такива суми за ползване два пъти годишно, идва соленичко.
    Подкарвал съм в Италия дизелова едноцилиндрова Ломбардини, много, много стара. Наистина сама върви.
    Колкото до схемата, и аз предпочетох култиватор пред фреза.
    Гардения, не знам доколко е италианска и най-вероятно не е, но ми върши работа вече 6-7 години за пролетно и есенно (когато времето позволи) фрезоване и то не на малка площ.
    Двигателя е китайски 6,5 коня и е чук, наистина.
    По ходовата част има добре и не толкова добре направени неща, но като цяло и като здравина се ядва.
    Лека е и се държи както казва колегата.
    Работата с нея, ако терена не е равен си е уморителна.
    С времето се появиха големи луфтове в трансмисията. Има четири семеринги на двете оси,които редовно дават фира, а напоследък и един скъсан болт, който причини сериозен теч на трансмисионно масло от гарнитурата.
    Недомислено е там да няма капак, а да се затваря със самия корпус на машината.
    Но пък иначе колко работа, колко моточасове и колко кофти земя работи, тя си знае.

    Ето едно клипче:



    Ремонт...

    [ATTACH=CONFIG]862643[/ATTACH]


    [ATTACH=CONFIG]862642[/ATTACH]


    Но ето и с какви площи трябва да се справя два пъти годишно. И се справя.

    [ATTACH=CONFIG]862644[/ATTACH]

    [ATTACH=CONFIG]862645[/ATTACH]

    [ATTACH=CONFIG]862646[/ATTACH]


    Твоето върши работа защото поне си стои на гумите и фрезата е от зад. Колегата в началото питаше за фрезичка на която МАХАШ гумите и СЛАГАШ елементите за фрезоване.
    При това положение с фрезата се бориш постоянно.


    Иначе си прав, че за 500 квадрата да дадеш 2000лв за истинска машина не е оправдано, но според мен и аз съм прав, че за 500 квадрата да хвършил 600лв в коша за боклук който няма да върши никаква работа също не е оправдано.


    Съветвам те да насадиш овощни дръвчета и хубава тревичка и да я подържате. 600-те лв ги запазете за зарзават, като сметнете и бензина и труда накрая е по-евтино да си купиш нещата от пазара ( не от супермаркет! ) УСПЕХ

    Коментар


    • #47
      От: Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

      Колега незнам за каква борба говориш аз моята я държа с трите пръста на едната ръка колкото да и давам посока. И един приятел като теб се оплакваше, отидох и какво да видя забравил да сложи колчето отзад.Не ми казвай само, че от 50-60 години насам се продава машина от която нищо не става!

      Коментар


      • #48
        От: Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

        Да не обидя някой , обаче да знаете работните органи имат посока и ако ги размениш започва точно това подскачане и "мятане" на фрезата. Иначе точно с гардения на която се махат колелата обработвам 2 декара вече 3 та или четвърта година , разбирасе есента се оре с трактор
        088455338две
        "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
        Джамбазов 2010г..

        Коментар


        • #49
          От: Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

          Да и това съм го виждал лявата секция от дясно, дясната от ляво, и после абе те фрезите никаква работа не вършат!

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X