Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

    Първоначално публикуван от agro_fen Преглед на мнение
    За: vekota
    Колега, исках да ти отговоря на съобщението, но ми дава „превишил лимита си от лични съобщения и не може да приема нови докато не изтрие някои от старите”, затова пускам отговора тук:
    „Маслото, което ти трябва е обикновено моторно масло с вискозитет 15W40. От сезон на сезон е препоръчително да се източват масло и гориво. Прати ми мейл, на който да ти изпратя частта от инструкцията, която ти липсва.”
    Масло не се източва от двигател, какъвто ще да е той. Бензина е препоръчително да се източва, защото бензина при по-продълйителен престой започва да разлага всякакви гумени уплътнения и дори има опасност да се запуши.
    Преди няколко години баща ми купи мотофреза на призма с китайски двигател. Без да я пробва дали пали. Пълна с бензин до горе. Дядото починал и бабата я продава защото не и трябва. Не била палена повече от година. Като я донесе баща ми и се мъчим да запалим, ама няма и признаци. Почнахме да проверяваме дали има искра, сменихме свещта. Със спринцовка пръснах бензин в нуталото и двигателя припуква и угасва. Като разглобих карборатора се оказа че жигльора има опръстенче, което се разложило и залепнало. След смяната му пали чакмак.
    П.П. При престой по дълъг от месец задължително източвайте бензина. Аз обикновенно наливам колкото да си свърша работата. След като източа бензина запалвам двигателя да изгори остатъка от карбуратора.

    Коментар


    • #32
      От: Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

      Първоначално публикуван от agro_fen Преглед на мнение
      За: vekota
      Колега, исках да ти отговоря на съобщението, но ми дава „превишил лимита си от лични съобщения и не може да приема нови докато не изтрие някои от старите”, затова пускам отговора тук:
      „Маслото, което ти трябва е обикновено моторно масло с вискозитет 15W40. От сезон на сезон е препоръчително да се източват масло и гориво. Прати ми мейл, на който да ти изпратя частта от инструкцията, която ти липсва.”
      За: vekota

      Колега, може 10-40. И както споменава другия колега - след източване на бензина е добре да се стартира машината докато изгори горивото в карбуратора.

      Коментар


      • #33
        От: Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

        Здравейте колеги!
        Става дума за българска мотофреза с американски B&S двигател.
        След няколко смени на пластмасовата притискаща ролка на ремъка,сложих една метална от ангренажен ремък на Ивеко 3.5т.Вече 4години работи безотказно.
        Обработвам 2.5дк.

        Коментар


        • #34
          От: Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

          Здравейте колеги!!
          темата е стара но пиша тук защато не можах да намера еднозначен отговор:може ли със мотоблок да се оре да дълбочина 15 см.Питам за това защато искам да обработвам 3,5 декара но да не хвърча все да търся трактори , а да завися само от себе си
          благодаря предварително за отговорите
          основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

          Коментар


          • #35
            От: Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

            Първият въпрос който ми хрумва е какво ще отглеждаш? Колегата Димич е малко по-горе е писал че може, не вярвам да лъже, но за мен си остава безсмислица освен ако не е в оранжерия. За 3,5 дка ще можеш да му ползваш само фрезата. Това си е доста обикаляне с плуг, не че хората едно време не са орали по 100 дка с един чифт волове ама все пак си е кушия. Зависи какво ще обработваш, но за 3,5 дка може да ти излезе на сметка да си купиш ЮМЗ например, последно време гледам са им паднали цените. Пък и най-вероятно няма да останеш с тези 3,5дка... апетитът идва с яденето! Пздрави и успех!
            Кольо Динев

            Коментар


            • #36
              От: Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

              В леко влажна почва и не много тежка си оре 15тина см без проблеми. Трябва обаче да е чисто и да не е мрежа от корени. Аз повече от половин дка на ден не съм орал. Предимно оранжерии или малки места, където не може да се влезе с голям трактор. половин дка се оре за 2 часа. Преди 2 години орах на село градината около 2 дка. Много лесно се ореше понеже е наклон и само надолу, назад празен ход. Тогава от сутринта до вечерта съм орал, но не може да се влезе с голям трактор. Отива си и доста бензин. Така че ако ще ги ореш наведнъж е по-добре да дойде някой с трактор да ти го изоре. При нас вземаха 20-25лв/дка

              Коментар


              • #37
                Re: От: Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

                Първоначално публикуван от перко Преглед на мнение
                Здравейте колеги!!
                темата е стара но пиша тук защато не можах да намера еднозначен отговор:може ли със мотоблок да се оре да дълбочина 15 см.Питам за това защато искам да обработвам 3,5 декара но да не хвърча все да търся трактори , а да завися само от себе си
                благодаря предварително за отговорите
                Не се измъчвай с оранта точно, няма да се получи качевствено и ще се изтормозиш доста подобаващо. За едната оран не вярвам да ти вземат повече от 30-40 лева пък следващите обработки ги може и мотоблока.

                Коментар


                • #38
                  От: Re: От: Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

                  Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
                  Не се измъчвай с оранта точно, няма да се получи качевствено и ще се изтормозиш доста подобаващо. За едната оран не вярвам да ти вземат повече от 30-40 лева пък следващите обработки ги може и мотоблока.
                  Щях да го напиша същото, щот баща ми ( лека му пръст ) се мъчеше така, ама нали не съм земеделец засега - трая си и споделям твоето мнение.
                  Иначе наследих мотоблока - за плитка оран и фрезоване - става , ама за 3-4 дка дълбока - ами не става.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • #39
                    Re: Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

                    Оранта на градините е с ей тоя звяр: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20131101_150254.jpg
Прегледи:1
Размер:247.9 КБ
ID:5535837 (Една много сериозна машинка. За 7-8 години друго освен масла и филтри не е сменяно, а и един брой акумулатор миналата година...)
                    После според заданието и тазгодишния план на баща ми следват другите обработки...

                    Нивите да им мислят арендаторите, докато я работехме ние с Болгарите и отвреме-навреме К700

                    Коментар


                    • #40
                      От: Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

                      имам мото блок болгар акме и беларуски с бригстън мотор .За фрезоване ползвам първия а за оране втория.Фрезата е 90см с нея не усещаш умора , а с плуга е тудничко докато свикнеш с настроката и направиш първите две бразди от там на та так си върви сам.Всичко това при едно условие:земята да е работена и с нормална влажност.Имам познат който работи 30 декара зеленчук с такава но есента задължително оре с голям трактор а всичко друго се подчинява на мотоблока:оран ,браздене , фрезоване,култивиране,и вадене на картофите вкючително и транспорта до пнкта за претоварване на стоката.
                      Що се отнася до тези по Бриколажи ,Практикери и други от рода вериги са пълен майтап ,това са не професионални машинки и са предназначени за оранжерии и малки дворчета до 600квадрата.Пробвал съм няколко на познати, оставаш без ръце .

                      Коментар


                      • #41
                        От: Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

                        Дойде и моят ред:

                        това: Мотофреза ZZ-500 3А GARDENIA или Texas ТХ602TG (ползвах на познат неговата, и къса много ремъците)!
                        Търся нещо читаво!
                        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                        Коментар


                        • #42
                          От: Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

                          Гардена- Гардения, Градина и т.н. е НАЙ-ГОЛЕМИЯ БОКЛУК.
                          Купуването на въпросната машинка е равносилно на хвърлянето на парите от планина във ветровито време.

                          Като цяло: Двигателчето става г/д китайско копие на Хонда, но стават. Но всичкo след двигателя е зле, направено е да го гледаш в магазина и да разчиташ на гаранцията, която рано или късно отпада по незнайно каква причина по твоя вина.
                          Привода след ремъците ( надолу към фрезата) е с верига и венци като от колело. А мястото в което лагерите са фиксиране и проста ламарина, ако имаш късмет и въобще има лагери.

                          Отделно ако се вгледате внимателно по клиповете на които представят въпросните фрези винаги ама ВИНАГИ ,те работят или във вече фрезовано място или в борови кори.
                          Машинката е лека и ако мястото не е фрезовано преди нея, тя скача отгоре или пък ако направи дупка се заорава в дупката и общо взето, човека който работи с нея се бори постоянно.
                          На някои места ги предлагат с МНОГО инвентар който отново е хубав да го гледаш в магазина или пък с фрези от по 1.20-1.50 метра което въобще няма как да върши работа.


                          За да върши работа такава машинка тя трябва да си стои на гумите а фрезата да е на отделна ос задвижвана от скоростната кутия. А не да сваляш фрезата и да слагаш колела. Търси си нещо истинско.
                          Българските и руските мотокултиватори също НЕ стават. Копия са на Италиянски машини, но по сложните детайли са спестени или опростени и там са проблемите. Основния им проблеми са конусните съединители ( трябва да бягаш от такива машинки) и червячната предавка в скоростната кутия. Ако не вярвата източето маслото на такъв култиватор и ще видите колко стружки има в него.

                          Аз ти препоръчвам да си вземеш истинска Италиянска машина ( "Градина" не е Италиянска ) дори втора употреба, че нови са скъпи. Мога да ти покажа няколко клипчета какво могат да правят въпросните машини.

                          https://www.youtube.com/watch?v=SjgvcdelPYw


                          https://www.youtube.com/watch?v=laA8oB6qc00

                          Коментар


                          • #43
                            От: Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

                            Колегата по-горе е прав за много неща.
                            И аз харесвам Ломбардини, ама са "едни други" пари. И ако нямаш голяма площ за обработване, закопаването на такива суми за ползване два пъти годишно, идва соленичко.
                            Подкарвал съм в Италия дизелова едноцилиндрова Ломбардини, много, много стара. Наистина сама върви.
                            Колкото до схемата, и аз предпочетох култиватор пред фреза.
                            Гардения, не знам доколко е италианска и най-вероятно не е, но ми върши работа вече 6-7 години за пролетно и есенно (когато времето позволи) фрезоване и то не на малка площ.
                            Двигателя е китайски 6,5 коня и е чук, наистина.
                            По ходовата част има добре и не толкова добре направени неща, но като цяло и като здравина се ядва.
                            Лека е и се държи както казва колегата.
                            Работата с нея, ако терена не е равен си е уморителна.
                            С времето се появиха големи луфтове в трансмисията. Има четири семеринги на двете оси,които редовно дават фира, а напоследък и един скъсан болт, който причини сериозен теч на трансмисионно масло от гарнитурата.
                            Недомислено е там да няма капак, а да се затваря със самия корпус на машината.
                            Но пък иначе колко работа, колко моточасове и колко кофти земя работи, тя си знае.

                            Ето едно клипче:



                            Ремонт...

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0401.jpg
Прегледи:2
Размер:179.1 КБ
ID:5711106


                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0400.jpg
Прегледи:1
Размер:176.7 КБ
ID:5711105


                            Но ето и с какви площи трябва да се справя два пъти годишно. И се справя.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0471.jpg
Прегледи:1
Размер:204.1 КБ
ID:5711107

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0472.jpg
Прегледи:1
Размер:218.5 КБ
ID:5711108

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0473.jpg
Прегледи:1
Размер:201.7 КБ
ID:5711109
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

                              Съседът ми си купи фреза Хускварна с двигател Субару 6,5 к.с.
                              Освен постоянните дефекти в пластмасовата "трансмисия" бензинът започна да пълни картера на двигателя. (това на нова машина).
                              Работата с нея беше неистова борба. Благодарение на нея разбрах, каква НЕ ТРЯБВА да бъде такава машина и си направих самоделка, базирана на двигател Хонда 3,5 к.с., скоростна кутия трабант гуми от мотокултиватор и заден мост от Фиат Панда, барабар със спирачките за ремаркето.
                              Фрезоването е с прикачна фреза и ход на гумите. Фрезова се с една ръка, колкото да и се дава посока. Освен това оре и прави бразди и мъкне самосвално ремарке, като 500кг не са му дерт.
                              Двигателят е наполовина като мощност спрямо боклуците които се продават, но не се налага да му се дава повече от половината газ. Ползвам я няколко години безгрижно, основно като транспорт.
                              Някой хора от форума са я тествали.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150719_203439_1CS.jpg
Прегледи:1
Размер:93.3 КБ
ID:5711123
                              Последно редактирано от Scrapheap; 17-04-16, 22:21.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • #45
                                От: Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

                                Благодаря колеги! Но за 600-квадрата място не си струва да влагам толкова пари! А и видях, че трудно се намират в БГ.
                                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X