Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Идва зима-направих си гребло за сняг?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Идва зима-направих си гребло за сняг?

    [QUOTE=nikolela1;3218035] За да ми е мирна главата ще поставя някакви колелца, които с резба да ги вдигам и свалям зад греблото. Като падне сняг ще ги тествам и ще реша да ги използвам или няма да ги използвам.

    Колелата не трябва да са твърди,а пневматични защото твърдите полепват сняг и не могат да се чистят,а пневматичните подават и трошат полепналия сняг и се почистват по този начин.Нагледно съм го видял от каруците/ това е като пример/.
    Един въпрос:-От къде ще се вземе движение за ротора или ще има допълнителен двигател?

    Коментар


    • От: Идва зима-направих си гребло за сняг?

      Ако питаш мен-от силоотводният вал.Имам някаква идея за ротор на трактор,която не съм обистрил напълно.Вариянтите са:
      1.шнек+вентилатор
      2.два шнека+вентилатор
      3.шнеквентилатор
      4.шнек с два вентилатора
      5.вентилатор със насочваща фуния
      6.два вентилатора със насочваща фуния
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: Идва зима-направих си гребло за сняг?

        Колелата не трябва да са твърди,а пневматични защото твърдите полепват сняг и не могат да се чистят,а пневматичните подават и трошат полепналия сняг и се почистват по този начин.Нагледно съм го видял от каруците/ това е като пример/.

        Все още не мога да намеря нищо подходящо с формата на паничка. За това идеята ми е да поставя колелца, които да стъпят на ска. Понеже колелцата се въртят свободно във всички посоки се надявам, че ските ще следват пътя винаги в правилната посока, дори и да се движа на осмица. Те ще се насочват сами. До сега не съм виждал направено гребло по този начин, но мисля да съм първият.

        Коментар


        • От: Идва зима-направих си гребло за сняг?

          Хехе, с това развито въображение накрая ще стигнеш до Ролс Ройса на Ленин



          Колелца на ски в твоя случай пък хептен не виждам смисъл, само ще тежи. Или самонасочващи колела /пияни колела им викаме на село/, или ски /плъзгачи/. Но лека-полека, с избистряне на концепцията и утъпкване и заравняване на терена, ще стигнеш до правилното решение.

          Коментар


          • От: Идва зима-направих си гребло за сняг?

            [QUOTE=petroffbg;3218818]Ако питаш мен-от силоотводният вал.Имам някаква идея за ротор на трактор,която не съм обистрил напълно.Вариянтите са:

            Извинявам се за въпроса по-горе ама аз разбрах,че иска колегата да постави ротор на лек автомобил.
            Това с ВОМ е хем елементарно хем доста трудно за изпълнение-привод,кардан,опори,карета и други на пръв поглед уж дребни неща ама си е играчка.
            Това нещо няма ли да може да се движи от хидромотор - предложение само като идея?

            Коментар


            • От: Идва зима-направих си гребло за сняг?

              Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
              Това нещо няма ли да може да се движи от хидромотор - предложение само като идея?
              Вероятно ще може със правилната помпа и хидромотор.Лошото е,че ще са скъпи а и някой трябва да се напрегне да смята.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • От: Идва зима-направих си гребло за сняг?



                От миналата зима едно малко снегоринче направих да си ринем в пожарната
                GSM 0877 08 99 19
                Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                Коментар


                • От: Идва зима-направих си гребло за сняг?

                  Моето придоби завършен вид. Остава да чака снега.
                  http://picbg.net/u/75394/61369/866198.png
                  http://picbg.net/u/75394/61369/866199.png

                  Коментар


                  • От: Идва зима-направих си гребло за сняг?

                    Барнах си и аз едно гребло, не е баш за сняг но става.
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от Emil_Pz; 12-01-18, 00:20. Причина: Корекция на снимки

                    Коментар


                    • От: Идва зима-направих си гребло за сняг?

                      Добра изработка.Доста яко изглежда като направа не е лошо да може да му се дава и ъгъл спрямо пътя.Сигурно е помислено и за надграждане в горната част.Греблото ще може да има двойно предназначение хем да рине,хем да повдига трактора за работа по гумите.

                      Коментар


                      • От: Идва зима-направих си гребло за сняг?

                        Благодаря. Трябва да му направя малко тестове да видя как ще работи, тогава ще му мисля за някакви подобрения, иначе това за надстройката е добра идея сигурно ще има нужда при чистене на по дълбок сняг.

                        Коментар


                        • От: Идва зима-направих си гребло за сняг?

                          Снега като по поръчка заваля.
                          Ако има ъгъл спрямо пътя и надстройката е с по-голям наклон напред ще се получи преобръщане на снега и изтласкването му в страни от почистваното трасе,но както казваш първо пробите та после екстри.

                          Коментар


                          • От: Идва зима-направих си гребло за сняг?

                            Много масивно гребло си направил, но понеже е твърдо окачено е добре да ринеш с много ниска скорост, че забие ли се не се знае какви щети ще нанесе по монтажа му.
                            На моето гребло му махнах чашките, че остава сняг по земята целта ми е почистване до черна земя. Остава леко да му разхлабя пружините и съм готов.
                            Външната камера на която разчитах ме е предала с разваления си фокус, а трябваше записа да е 1920 х 1080р. Вътрешната поне е снимала прилично.
                            От клипа виждам, че шумоизолацията на лагунката е чудесна.
                            https://www.youtube.com/watch?v=ZjQ4...ature=youtu.be
                            И от вътре.https://www.youtube.com/watch?v=vKbH...ature=youtu.be

                            Коментар


                            • От: Идва зима-направих си гребло за сняг?

                              Няма страшно монтажа е по-масивен. Замисъла на греблото ми е да работи най-вече със земна маса, за прибутване на дървета и тн., затова и не е много подходящо и ефективно за сняг ако ми трябваше за това щях да го направя по съвсем друг начин.
                              Последно редактирано от Emil_Pz; 17-01-18, 16:31.

                              Коментар


                              • От: Идва зима-направих си гребло за сняг?

                                За земна маса е без забележки. Поздравление за добрата изработка.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X