Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

    И аз правя мойто в момента, ще го снимам с новата боя, ще кача снимки довечара. Поздрави колега за избора ти!

    Коментар


    • #47
      До: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

      като за начало трябва да му сменя гумите вчера след доста сериозни оффроад изпитания дясната гума превъртя спрямо джантата и откъсна вентила
      но това не е по моя вина гумите бяха просто стари и износени
      и сега ако някой даде идея от къде и за колко се намират гуми за т-16 ще е много добре

      Коментар


      • #48
        До: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

        Какъв беше размера на гумите за Т-16? В бившия завод за "Георги Димитров" (сега "Динамик") имаше нови тракторни гуми. Цената беше ~ 400 лв./бр.
        С "Фармахим" - непобедим
        Дизел - само дънки!

        Коментар


        • #49
          До: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

          Eто я моята машина след украсяването. Гуми има почти на всякъде и цената й е 300 лева.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #50
            От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

            Здравейте.
            Имам питане относно съединителя и притискателния диск.
            Преди години баща ми купи едно шаси с не работещ двигател. Имахме чисто нов от сандък. смъкнахме стария и боднахме новия. Запали и до сега нямаме проблем.
            По спомени шасито беше комплектовано с 2 феродови диска и притискателния се разделяше на 2 за да влезе единия диск в него. Исъответно имат различен размер шлици и вилката на скоростната кутия представляваха 2 една върху друга.
            Стария двигател го отворихме и проблема му е в ГНП. Не е зацепена и липсват там шайбите. Помпата трябва да се ремонтира. Явно на времето някой си я е сменил и е вземал и колелат.
            Искам да го комплектовам със някаква друга скоростна кутия, но не мога да намеря данни за съединителя. Додих в един магазин, но там ми показаха притискателен диск за Т25 който ми се стори доста по-различен от нашия. И не може да се ползвва този големия феродов диск. А на мене мисълта ми беше да бодна един зилов диск със зилови скорости.

            Имаме и проблем със скоростната кутия. От както сме го взели не работят 2 скорости. Нямам идеп кои са. Не им знаем реда все още. Никаде не са написани.
            На 4-тири реда са. На първия ред са задна и някоя средна скорост. На втория ред предполагам са 1-2 скорост. На третия ред не работят и на 4-тия ред са най-бързите скорости.
            Може на 3-тия ред да са най-бързите. Като вкарам там и се чува едно прилопване. Пробвал съм и от голямата скорост да набера и да вкарам там, но никакав ефект. не работят и повече не сме ги мъчили.

            Коментар


            • #51
              От: До: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

              Колеги знам, че темата е стара и дано някой я чете.
              Преди имах Т25 и беше изключителна машинка, знам, че кабината се обръща на обратно в едно и с кормило, педали и прочее, може ли някой да ми каже дали е възможно обръщане на кабината и за Т16.
              Питам, защото ми се иска да направя самоходна пръскачка от него. С полезен товар от 900 кг. е просто перфектен.

              Коментар


              • #52
                От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                Колега стана ми доста интересно това обръщане на кабината на Т-25.Ако имаш някоя снимка на такъв трактор би ли я пуснал.Виждал съм така да се обръща седалката и кормилото на ДТ-20.

                Коментар


                • #53
                  От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                  Аз съм виждал Т-25 с обърнати седалка и кормило, но без кабина. Беше приспособен за мотокар. В каталога на Т-25 има схема на обръщането.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                    Скоростите на Т16 М са:

                    Задна-----4
                    Дълга-----1
                    2----------3 (или 3------2 не съм сигурен в момента карам по памет)
                    5----------6

                    И само да доуточня че има 3 варианта
                    Т16 - 16 к.с.
                    Т16 М - 25 к.с.
                    Т16 МГ - 25 к.с.

                    http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A2-...D0%BE%D1%80%29
                    Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                    Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                    Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                      Проверих скоростите са:

                      R---4
                      Д---1
                      3---2
                      5---6

                      И ету тук попаднах на едно техническо описание и инсрукция по експлоатация на руски:

                      http://publ.lib.ru/ARCHIVES/H/HZTSSh/_HZTSSh.html#02
                      Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                      Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                      Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                        до колегата dimich87 мисля че скоростите за които казваш че не работят са 3 (вляво) на третия ред и 2(вдясно) пак на съшия ред

                        Коментар


                        • #57
                          От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                          Колеги искам да ви попитам за разпределителя на хидравличното управление на шаси, подлежи ли на ремонт, имах сатаро шаси без хидравлик на волана продадохго и купих модела с хидравлика на волана но разпределитея е повреден. Мисълта ми да ли да го ремонтирам или да си купя нов.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                            старият модел и новия
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #59
                              От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                              Първоначално публикуван от Дон Нуцо Преглед на мнение
                              Колеги искам да ви попитам за разпределителя на хидравличното управление на шаси, подлежи ли на ремонт, имах сатаро шаси без хидравлик на волана продадохго и купих модела с хидравлика на волана но разпределитея е повреден. Мисълта ми да ли да го ремонтирам или да си купя нов.
                              Това с ремонта е много не сигурна работа,а няма за е много евтино.
                              Преди време вземахме един от ремонт и кара от ден до пладне.
                              Мисля,че разпределителя беше като на мотокарите и струва около 245лв. нов.Така,че купувай нов и да си рахат.

                              Коментар


                              • #60
                                От: До: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                                зацпване на нафтовата помпа към двигателя

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X