Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

    Аз си мисля че няма разлика в скоростните кутии. Шаситата със стария двигател, който е с мощност 16к.с. се водят Т-16. С двигател от владимировец са Т-16М, а с хидравликата на волана са Т-16МГ. Поне така съм чувал от по-запознати.

    Коментар


    • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

      Днеска погледнах в университета стария модел двигател. Д120 и мощността му е 16 киловата. Новия двигател е Д21 и мощността му е 22,5 киловата. Разлика в шума на работа е голяма. При стария двигател трака та се нетрае. Може причината да е в уравновесяването.

      Коментар


      • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

        Благодаря колеги за оказаната помощ.Ремонта започна и ако има проблеми пак ще питам.

        Коментар


        • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

          И аз на моето шаси трябва да отварям скоростната кутия за да се подменят някой зъбни колела, но е доста работа. Преди 2 години правих ръкавите и ми беше голяма мъка сам да разглобявам. Проблемите в скоростите са ми 2-ра и 3-та скорост. Предполагам само са строшени едното или двете зъбни колела. Но е доста пипкава работа, а няма време. За зимата съм се настроил да го правя този ремонт.
          Днеска си направих акациеви колчета за канатите. Ще търся акациеви талпи да сложа. Имам едни стари чамови напоени с някакво масло, сравнително здрави и дебели. За начало може да сложа тях с каруцарски болтове. Ще карам въглища за зимата. До миналата година ги карахме с колата в чували. Събира колата по 600кг, но цената е с 50лв по-висока. Ще ги правя да събира 2 кубика, но не знам още като тонаж колко ще е. Чета за плътност в насипно състояние 500-800кг. Навремето карахме с газка и събираше 5 кубика, като не можеше да натовари 3 тона въглища. Ще пробвам 2 курса колко ще докара и един до село ще карам. Миналата седмица карах дърва и останах изненадан че върви добре с около тон товар.
          Сега съм намерил едно двутонно ремарке за владимировец с две оси и се чудя да го вземам ли. Даже си има документи и се чудя дали ще ми върши работа.

          Коментар


          • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

            Да наистина е много пипкава работа с ремонта на скоростната кутия,но е добре поне,че се намират части.Аз вече съм на етап събиране и вече привърших сглобката на кутията, ръкавите и спирачките са готови,бордовете също минаха своя ред,съединителят е подменен и двигателя вече е вдигнат,хидравликата е наполовина готова/Т-16МГ/ и сега е ред на предното окачване,а бе стига да ти се ремонтира има какво да си намериш за тази работа.

            Що да не ти върши работа ремаркето?По начало тези ремаркета са точно за тези трактори.Даже заводски спирачната система е маслена и имат инерционна спирачка. Единствения недостатък на тези ремаркета е в тавите на предния мост.Ще поясня. Има два вида тави едните са тесни другите широки.Тези ремаркета с тесните тави много лесно се преобръщат защото са много неустойчиви и най-много белите става при по-остри завои.Едни от тях могат да разтоварват само странично другите и на зад. Ако остане време ще снимам и двата вида ремаркета за съпоставка както в тави така и в шаситата.Това,че има документи е един голям +.

            Коментар


            • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

              Днеска един ми се обади че има шаси в добро състояние. Първоначално искаше 2200лв, след това ми вика на 1800лв мога да го дам. Няма документи, не знам и в какво състояние е. Идеята ми е ако намеря нещо читаво да ползвам моята регистрация и да не се занимавам с ремонт на скоростите, а и части ще имам. Ще мисля малко и ще реша. Има едно българско в добро състояние за 1200лв във Търновско, пак няма документи. Но българското не е съвместимо с руското.

              Коментар


              • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                Само заради един ремонт на скоростната кутия не си заслужава да купуваш цяло шаси. Сумата за всичките зъбчатки в кутия няма да надхвърли 400лв. ама ако си решил да имаш две машини това е друга работа ама топката е в твоето поле и ти решаваш на къде да я ритнеш.След като завърша ремонта,че ти драсна на лични на колко е възлязла сумата за ремонта като части,а ремонта си е почти цялостен.
                Колкото до СШ-22 това е машина с водно охлаждане и доста яка,но за нея няма никакви части и всичко е на доизживяване при нея.

                Коментар


                • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                  Днеска поставих отпреде две хубави гуми от лада нива. Притеснява ме товароносимостта им обаче. Пише 630кг максимална товароносимост при 2,5 атм. Гледах гуми, които се предлагат за шаси им дават 595 до 615кг. Притеснява ме факта че при товар от 1т ще се пръснат. Другата седмица ще карам въглища и разстоянието е 10км в едната посока. Направих канати на трактора и сега събира около 2 кубика, което е около 1000-1200кг въглища. Не искам по пътя да ми се пръсне гума и да се чудя какво да правя.
                  Чудя се дали тази товароносимост не е полезен товар, без да включват масата на автомобила? Някак си не върви да му дават на шасито 1т товар и да му слагат гуми, които издържат 1200кг товар. Самото шаси тежи 1800кг, моето 1950 както е сега с надстройката и направена навесна система. Предполагам че сега на предните колела при празно теглото е около 6-700кг. Това са около 300кг на колело. Ако 630кг мога максимално да натоваря всяко колело, тогава полезния товар следва да е около 700кг

                  Коментар


                  • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                    Днеска докарах един курс въглища 1280кг. По пътя, като натоварих, започна да не иска да завива на ляво. В един момент започна да превърта волана, но не завива. Лека полека се прибрах, пътя нямаше големи леви завои, а предимно десни. В нас трябваше да направя една маневра с пълен ляв и не иска да се завърти. Пълен десен навирам, но ляв не иска. Спрях и започнах да разтоварвам. Малко далечко ми беше. Като разтоварих и завива на всякъде. Развих тапата за наливане на масло в секторната кутия и какво да видя. Сектора с един счупен зъб, точно на местото където запъва. Вала със зъбното колело е здрав, но върховете позаострени. Сега поразгледах цената и не ми харесва, но трябва да се прави. Мисля си само сектора да сменя, но в магазина като видя как стоят нещата ще го преценя. Не е много правилно да се сменя само сектора. Ще поогледам хубаво и вала в какво състояние е. Утре ще поверя за налични части в Русе, след обяда ще взема да разглобя.

                    Коментар


                    • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                      Намерих сектора днеска за 24лв в един магазин в Русе. Секторна ос няма никъде и ще сложа само сектора. Надявам се да стане и да не ми прави проблеми. Секторната ос не е износена и предполагам че ще я бъде. Тази цена е доста синволична и чак останах изненадан като я видях.

                      Коментар


                      • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                        А червяка/зъбното колело (не знам с какво е) не е ли износено. Нали знаеш че ако смениш само сектора има опасност да започне да блокира.
                        Кольо Динев

                        Коментар


                        • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                          Първоначално публикуван от racer92 Преглед на мнение
                          А червяка/зъбното колело (не знам с какво е) не е ли износено. Нали знаеш че ако смениш само сектора има опасност да започне да блокира.
                          Няма червяци в кормилния механизъм на шасито. Реализирано е предаването посредством две конусни предавки, като втората е със секторно колело. Това секторно колело го намерих за 24лв и само то е със счупен зъб. Другото конусно зъбно колело от зацепването е с вала. Обаче този вал го няма никъде, а в интернет го намерих за около 100лв. Не ми се дават толкова пари за момента, а и за да се извади този вал е необходимо да се извади дългия вал в гредата. Това е и главната причина да не се захвана да го сменям. Видимо в неутрално положение зъбите са най-износени. Аз го завъртях този вал така че най-износената част да е в крайно ляво и крайно дясно положение. Стехнах го и направих проби. Никакво затягане не се получи. На дъното на кутията имаше един пръст кал. Изчистих я и налях чисто масло М10, което имах налично. Просто няма време за цялостен ремонт. Бях готов да го купя въпросното шаси, което намерих, но човека като му се обадих и почна да се прави на интересен, като иска повече от първоначалното. Бил назор преди 10-тина дни и продал две ремаркета по-евтини, ама не искал да ги продава тях а шасито че му пречело. Обаче сега ги нямало ремаркетата и шасито не искал да го дава по-евтино. Има едно в Търново за 2000лв, ама съм решил лека полека да си стегна моето. То остана да отворя скоростите и да ги отремонтирам тях и да намеря поне една предна джанта за да си направя за резервна. Като карах въглищата голям страх брах да не гръмне някоя гума. То не че няма да я направя, ама с крачната помпа да я помпа щеше е мъка. Смяната на вътрешна е за около 15 мин, но напомпването е проблема.
                          Ако има някой предна джанта да свирка, ама да не ми иска повече от колкото е нова в магазина, че един и това се опита да ми предложи.

                          Коментар


                          • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                            Я пусни една снимка на тези джанти,че да ги видим какво представляват.На това руското дето му правя сега ремонт джантите са от тези на селскостопанския инвентар 16".

                            Коментар


                            • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                              Същите са 16 цола с централен отвор 130мм и диаметър на болтовете 165мм. Намерих ги за по 45лв нови, опита се един да ми ги предлага две за 100лв втора ръка.

                              Коментар


                              • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                                Що тогаз се кахъриш ами не си купиш нова джанта и да ти е мир главата,че то такава стока втора ръка може да ти донесе доста неприятна изненада,а и е за отговорно място.Ама тия за 100лв. сигурно са били маркови .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X