Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

    И аз мислих да слагам такъв цилиндър. Но като мерих хода беше по-малък с 50мм ако не се лъжа. По този начин наклона става по-малък и по-трудно се разтоварва. Сега с този цилиндър правя малко по-голям наклон и пръста пак залепва по-коша, но определено е по-лесно само леко да се бутне с лопатата. Преди преправянето разтоварвах на ръка половината пръст и за един моточас правех 2 курса, сега 5 курса правя и не се мъча да разтоварвам на ръка.
    Сега съм го направил да разтоварва само на пред, но това ме устройва мене, странично не ми трябва.

    Коментар


    • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

      Днеска направих три курса с пръст и двата ги разтоварвах на ръка. Проблема е в маслото явно. След като отидох на първия курс и не можа да вдигне коша дори и празен, докато се пребирах стоеше в положение на вдигане. Развих маркуча и масло излиза малко и по един голям мехур се пуква, пак малко масло и пак мехур. Маслото в студеното е много гъсто, на втория курс започна да вдига, след като разтоварих на ръка пръстта. Третия курс вече се разтовари без проблеми. През седмицата единия път и на баща ми му направил такъв номер. Маслото е М10 чисто. Горяло не съм наливал. Първите години го карам с МХ32 за мотокари, но малко като поработи в горещото и пак не искаше да вдига. За това минахме на М10 за да е по-гъсто и до сега не съм имал проблеми, но и в такъв студ не съм го карал. Днеска беше -2 градуса. Чудя се да взема хидравлично и да го налея, ама си мисля че на тази стара помпа, като загрее маслото и ще откаже да вдига пак. На 5-6 градуса не съм имал ядове.

      Коментар


      • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

        Няма право да не вдига,при положение,че помпата ти е зацепена(надявам се,че не я изключваш),тя върти маслото през цялото време и то малко или много загрява и не би трябвало да е проблем.Най-вероятно помпата ти е "пътник" и ще трябва да я сменяш,по тая логика и волан трябва да нямаш ако е хидравличен.Бръмчал съм с МТЗ-тата при много по-ниски температури -10,-15 да правя подвоз на дърва,нямал съм проблеми с вдигането а ремъркетата,е първоначалното палене е цирк,но това са подробности.

        P.S.МТЗ-тата са с "черен кастрол",при теб най-вероятно е износена помпата и от хлабини не ще да засмуче масло или нещо и пречи да го направи,виж на входа като е студено маслото има ли нормален приток.
        Последно редактирано от petroffbg; 07-02-15, 20:57.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

          Ами това масло м10 буквално е като грес. Помпата е постоянно зацепена и няма как да се изключи. Волана е с щанги само, без хидравлика. Там от където смуче масло има тръбичка перфорирана с дупки и ми се струва че не може да вземе достатучно масло и смуче през тръбичката от най-горе само въздух и малко масло което проникне през страничната перфорация. А като влезе въздух в системата е трудно по-нататъчното избутване. Преди докато беше топло правеше проблем от филтъра на хидравликата. сега съм без филтър. Направих над 20 курса до сега и не съм имал проблеми. Може да взема и да пробвам с 10w40 уж е по-рядко на студено. Системата събира 7-8л масло. Само не знам как да изчистя старото от маркучи и цилиндри. Предполагам няма да се пресече.

          Коментар


          • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

            Така както го обясняваш,на -2гр,това не е М-10,по-вероятно е М-16 или М-20 за да е като грес.Пробвай по някакъв начин да го източиш колкото може и налей хидравлично,пък като се затопли ще го мислиш.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

              Колега защо не прегледаш хидр. разпределителя.Както описваш нещата с вдигането на коша най-вероятно преливния клапан ти играе номера.Помпата когато е износена няма да прави така.Тогава тя вдига до едно положение и спира или вдига много бавно и то при високи обороти.Развий двата болта на капачето на клапана извади го и го почисти.Често се получава да попадат много малки частици в леглото му и да му пречат да се движи свободно.Това е най-честата авария която съм установявал когато ремонтирах разпределителите.Най-често се получава това след смяна на масло или при доливане.Хидр. разпределителя е поставен много неудобно за тази операция,но едно почистване си заслужава труда.

              Коментар


              • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                Като казвам гъсто като грес, нямах предвид че изобщо не тече, но много бавно тече. Сега става студено и няма да копая, така че няма да го ползвам шасито. Аз ископах което ми трябваше за момента и сега имам да правя кофраж и да лея бетон. Само събота и неделя съм свободен. Така като гледам ще ми трябват 2 седмици докато направя кофраж и излея. Предполагам че ще се затопли до тогава.
                установих от къде ми е проблема с трудното палене. Оказа се че ключ масата към кабината не е правила добър контакт. Вчера чак искри хвърляше от там. Сега е стегната към болт между двигателя и скоростната кутия. Много леко пали даже и без декомпресор. Обаче при първия опит не искаше. Свалях акумулатор да зареждам и пак не искаше. Тази маса ме е мъчила сигурно 2-3 години и чак сега е решен проблема.

                Има ли лесен начин за смяна на лентите на спирачките. Преди години съм свалял двата ръкава но тогава нямах проблеми със спирачките и си имаше достатъчно феродо. Сега вече са натегнати до последно и ми се струва че съвсем скоро, ще ми трябва да ги сменям, особенно сега с такова интензивно каране, предполагам че на есен ще се наложи. Единия начин гледам е като се смъкне кабината, което не ми се прави, понеже имам кабели опънати за инсталацията и трябва всичко да се разкача. Другия вариант гледам е със смъкване на ръкавите долу, обаче имам пуснати греди под ръкавите за навесна система и всичко се маха. Много работа за смяна на консуматив.

                Коментар


                • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                  Щеш не щеш други начин няма как да смениш лентите на спирачките.Жива мъка е,но така е конструирано.

                  Коментар


                  • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                    Позатопли се и пак започна да си вдига коша без проблеми, без да съм наливал друго масло. Първото вдигане вчера беше малко измъчено, като имах чувството че има въздух, защото вдигаше на тласъци по малко. След това втротото и третото разтоварване си бяха безпроблемни. Днеска направих два курса, също без проблеми. Явно маслото става доста гъсто в студа.
                    Шасито го карам с дроселен диск на вентилатора и едвам отделя от 40 градуса. От както оправих масата си пали много лесно трактора. Чак се бях зачудил какво да правя. Почети се бях навил да купувам редукторен стартер, понеже четох доста мнения че в студено време се пали трудно и трябва голям акумулатор. Аз сега съм със 100Ач и 780А пусков ток.

                    Коментар


                    • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                      [QUOTE=dimich87;2702106] Първото вдигане вчера беше малко измъчено, като имах чувството че има въздух, защото вдигаше на тласъци по малко.

                      Това е точно един от признаците,че имаш проблем в преливния клапан на разпределителя.Маслото няма вина.

                      Коментар


                      • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                        А от какво се появява въздуха в системата? Сега не съм развивал маркуча, но когато не искаше да вдига пускаше масло съвсем малко и пуква балонче въздух, пак малко масло и пак балонче с въздух. Според мене ако е преливния клапан останал отворен, нямаше да пуска масло към маркучите или ако пускаше масло, щеше да е постоянно дори. Тези балончета въздух ме навеждат на мисълта че до помпата не стига масло.
                        А ми се струва и че в маслото влиза по малко вода. Не знам от къде може да се получава.

                        Коментар


                        • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                          Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                          А ми се струва и че в маслото влиза по малко вода. Не знам от къде може да се получава.
                          От кондеза е,резервоара се поти от рязката промяна на температурата.Като се стопли,разхлаби пробката за източване,докато потече само масло.За невдигането,не е виновен клапана,ако не уплътнява няма да вдигне въобще,а ще върти маслото през преливника,явно проблемът е във маслото(прекалено гъсто)и помпата не ще да го засмуче.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                            Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                            А от какво се появява въздуха в системата? Сега не съм развивал маркуча, но когато не искаше да вдига пускаше масло съвсем малко и пуква балонче въздух, пак малко масло и пак балонче с въздух. Според мене ако е преливния клапан останал отворен, нямаше да пуска масло към маркучите или ако пускаше масло, щеше да е постоянно дори. Тези балончета въздух ме навеждат на мисълта че до помпата не стига масло.
                            А ми се струва и че в маслото влиза по малко вода. Не знам от къде може да се получава.
                            Ако имаш вода в маслото, то ще побелее, а причината е тази, която ти е казал Петров.
                            Кондензът се получава през студените месеци, като водата се утаява в долната част на резервоара при дълъг престой на машината(разбирай по-вече от един два дни). Затова е добре дъното на резервоара да е под наклон и в най ниската точка да имаш изпускателен кран. След като си я спряк в петък, в понеделник отваряш крана и източваш до появата на чисто масло, съответно доливаш, ако е необходимо.

                            Въздух в системата влиза само по два начина-
                            1.Неплътност в системата между резервоара и помпата- маркучи, скоби, щуцери и др., та дори и неуплътняващи капаци на помпата, поради смачкани уплътнителни елементи или заминали лагерни втулки.
                            Ако неплътността е след помпата- ще тече.
                            2.Вторият начин е този, който си споменал- ниско ниво на масло в резервоара.
                            При напълно вдигнат цилиндър, нивото на маслото в резервоара трябва да ти е над най-горния отвор на смукателя.
                            Иначе поема въздух, който остава по системата.
                            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                            Коментар


                            • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                              Маслото стои сиво на цвят, точно като с наличие на вода. От септември до сега съм го източвал и наливал ново 3 пъти и пак така си стои. Явно и минималното количество конденз окава влияние натова. А и не може да се източи напълно всичкото масло от системата. Предполагам и в пръта от кабината до от преде се пълни с маслко, но по-трудно се оцежда и там остава вода.

                              Коментар


                              • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                                Здравейте колеги имам проблем със стартера на шасито при въртене се чува щракане от какво може да е.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X