Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

    Ако имаш възможност качи някоя снимка. Цилиндъра степенчат ли е, и с каква помпа го задвижваш? Аз правя едно от българските шасита е, голямо гадаене пада, понеже има доста липси.
    ТЛК-120 Николай Колев
    0898521295

    Коментар


    • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

      Те руските техники си работат с М10 в хидравликите.
      Даже и като позагрее маслото-хидравликата омалява.
      Ма така ще е-това е техника от 50-те години, тогава това е било съвсем в реда на нещата. Сега ни е смешно, но тогава...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

        Първоначално публикуван от Николай Колев-64 Преглед на мнение
        Ако имаш възможност качи някоя снимка. Цилиндъра степенчат ли е, и с каква помпа го задвижваш? Аз правя едно от българските шасита е, голямо гадаене пада, понеже има доста липси.
        В събота ако не забравя да взема фотоапарата, ще наснимам.
        Оригинално цилиндрите са два на ф35, но проблема с дигането може да е бил в запушения филтър, от там разтоварващия клапан на филтъра прави налягане 2-3 атм. Предполагам не е много, но с новия крик първия цилиндър не искаше да се прибере.
        Крика е с две степени от ремарке за трактор. Първата степен предполагам е на 100мм, а втората на 60мм или нещо подобно, не съм ги мерил. Хода общо е около 650мм. Помпата на трактора е НШ10. Сега се чува характерното свирене, когато започне да нагнетява помпата.
        Причината за да направя преработката е че ми писна да разтоварвам половината на ръка. Така се надявам да не разтоварвам на ръка, може да чакам няколко минути докато разтоваря, но да не се мъча. Много полезна работа ми върши тази машина. Тон и половина ги возя без проблеми, даже има един радар за информация на шофьорите и в събота като минах от там показа 25км/ч. Двигателя обаче с тази скорост работи на ограничител. Загряването е около 70 градуса. За 2 часа мога да си докарва 5-6 тона баластра, а за транспорт с камион, уж возел 8 тона, за 50лв, ама като казах че искам 8т баластра и ми каза че събирал само 5т. Другото което е че сега ми е по-удобно. Докарвам си един курс, бъркам и изливам. Сега малко ще покопая и другата седмица пак ще изливам и така по-малко, няма да търся място за разтоварване и съхранение на баластрата. Невероятна машина е.

        Преди 20 години имахме българско шаси и мислехме да му слагаме на него този новия двигател. Така и не успяхме да стигнем до преработката, трябваше да се прави преработка и го продадохме. Това руското го купихме преди 15 години и му сложихме този новия двигател. До сега не сме направили 150 мото часа. Не мога да хвана разхода на гориво. Идва около 2л/моточас, но понякога ми се струва че изгаря много, а в следващия по-малко. От скоро започнах да записвам и ще видя какъв среден разход дава като направя повечко часове.

        Коментар


        • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

          Тази помпа НШ-10 не е ли малка за този крик?
          ТЛК-120 Николай Колев
          0898521295

          Коментар


          • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

            Помпата си прави пак същото налягане, но по-бавно пълни крика. Другото което е че за 160 бара и дават да се захранва с 8 киловата, което да около 10 к.с. Двигателя е 25к.с. Това е придвидено от производителя и слагането на по-голяма помпа може да стане с преработка. Като цяло идва малка за разпъването на големия пръстен. Малкия се разпъва задоволително добре.

            Коментар


            • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

              Нищо и няма/не е малка за целта/ на помпата и когато е изправна и при добре регулирана хидравлична с-ма работи като пушка.Тя изкарва на един оборот 10куб/см. При 1000об/мин. това са 10л.,а бутилката/не съм я изчислявал/не може да събере толкова. С промяната на оборотите се променя и дебита за мин.Налягането е от порядъка на 135атм. Клапана във филтъра се отваря около 5атм. Колега няма да е лошо да замериш налягането в системата и дебита на помпата.Не е кой знае каква сложнотия,но за сметка на това ще имаш ясна представа за нещата.

              Коментар


              • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
                Нищо и няма/не е малка за целта/ на помпата и когато е изправна и при добре регулирана хидравлична с-ма работи като пушка.Тя изкарва на един оборот 10куб/см. При 1000об/мин. това са 10л.,а бутилката/не съм я изчислявал/не може да събере толкова. С промяната на оборотите се променя и дебита за мин.Налягането е от порядъка на 135атм. Клапана във филтъра се отваря около 5атм. Колега няма да е лошо да замериш налягането в системата и дебита на помпата.Не е кой знае каква сложнотия,но за сметка на това ще имаш ясна представа за нещата.
                Само че на помпата и дават 40 об/мин номинални и 60об/мин максимални. Това е около 600мл масло за минута. Хидравличното масло, което се събира в резервоара е 7л.
                Този цилиндър по груби сметки трябва да събира 2л маслко или около 3-4 мин докато го разпъне. Горе долу за толкова време го разпъва.

                Коментар


                • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                  Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                  Само че на помпата и дават 40 об/мин номинални и 60об/мин максимални. Това е около 600мл масло за минута. Хидравличното масло, което се събира в резервоара е 7л.
                  Този цилиндър по груби сметки трябва да събира 2л маслко или около 3-4 мин докато го разпъне. Горе долу за толкова време го разпъва.
                  Бъркаш нещо с оборотите,то ако са такива,по-добре я развърти с педали,по-бързо ще вдига.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                    Така дават в характеристиките на помпата. Ще приложа един сайт, надявам се да не се счете за реклама, но там има и за много други помпи руски/украински. http://www.ludluk.com/Attachment/ShowDocument/11
                    Интересно че дават номинален дебит 22л/мин, което означава че трябва да се развърта с 2200 об/мин.

                    Коментар


                    • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                      Чувал съм че се казват НШ-10 (примерно), тъй като при един оборот изпомпва 10 куб. см. течност, на МТЗ мисляче зъбното колело е голямо колкото това на коляновият вал и при максимални обороти 2100 (ако не ме лъже паметта, имам чувството че ме лъже ) си прави 21 литра. То това е универсална помпа, не е казано че на шасито ще прави толкова.
                      Кольо Динев

                      Коментар


                      • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                        На този сайт защо изобщо му вярвате? Неграмотно е написан, а този който е преписвал надали може да си представи колко са 16 оборота в минута.
                        По-скоро е ставало въпрос за секунда, или са изтървани две нули.
                        Няма такива обороти в тракторите...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                          Сега погледнах по-надолу във файла и се вижда руския документ. Там има мерни единици и е записано наистина че е за секунда. Моя е грешката.

                          Коментар


                          • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                            Не е твоя, а на неграмотника който е преписвал данните в сайта.

                            Баси чалгата. Може да правиш каквото си поискаш, без да носиш никаква, даже и морална отговорност за това, че ще има хора които да повярват на твоята грешка, и да започнат едни люти експерименти, за да се докарат стойностите от грешната информация...

                            Ама и руснаците са за ебане.
                            Цял свят работи в обороти за МИНУТА, а те се правят на много важни, и праскат едница "секунда". То в сериозната наука единицата е секундата, ама не може цял свят да е с една мерна единица, а ти да си с друга...
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                              Днеска най-накрая успях да пробвам новия крик. Вдига добре, като на първия пръстен не му се упира товара. Втория също си вдига, но на единия курс се спучи да падне товара от пред и коша започна да пада леко, но на по-високи обороти го вдигна. Едната фтулка на захвата към коша трябва да я отрежа и преместя малко, но това е бял къхър за сега. При спускане си пада малкия цилиндър, и големия се пригира в движение от тръскането. За да изляза от разтоварището карам около 200м по черно. Точно на мястото на разтоварището натоварен е голяма мъка да се влезе, че голяма кал. На първа с блокаж карам и едвам влизам. Понякога затъвам, разтоварвам малко и пак напред за останалото.
                              Забравих пак фотоапарата за снимки.

                              Коментар


                              • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                                На мойто шаси цилиндъра на коша е от сеялка сзу, незнам колко мм се води точно, но нямам никакви проблеми с двигането, колкото и натоварено да е, коша ми с надстройките е над 2кубика, товарил съм го с какво ли не и без мярка, вдига без газ, захващането не се преправя, преди имаше проблем с малките цилиндри като твоя.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X