Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спукан бидон на пръскачка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Спукан бидон на пръскачка

    Страшно много благодаря за бързите и адекватни отговори. Проблема се реши с лепене от вътре и отвън (само от вън не държи - пробвахме). Лепилото е двукомпонентно Teroson 9225 до тук съм изпръскал 3 тона вода и за сега не е мръднало.
    Меко е и обира малкото разширение за което говорех по горе.
    Много ви благодаря колеги, че предложихте решения на моя проблем, не съм очаквал толкова много идеи и предложения. Изключително положително добре съм изненадан и много, ама страшно много ви благодаря, нека не забравяме, че информацията и идеите са най - ценната информация на света.
    За сега успяхме да преборим закупуването на нов бидон. Благодаря и със здраве.

    Коментар


    • #17
      От: Спукан бидон на пръскачка

      Дано да нямаш проблеми, ама ако имаш - пробвай при автосервизи лепещи пластмасови брони на коли.Те имат някакви поялници за пластмаси.

      Друго.с което можеш да опиташ е със пистолет за горещо лепене и силиконови пръчки.

      Коментар


      • #18
        От: Спукан бидон на пръскачка

        Ако се разлепи или спука, намери парче метална мрежа като за комарници и с поялник или пистолет за горещ въздух я вкарай в пластмасата така, че да покрие цялата цепнатина поне сантиметър-два над краищата и тогава покрий с двукомпонентно лепило. Така съм лепил казани на перални и няма грешка
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #19
          Добър вечер
          В темата е споменато и за пръскачките перла. Моля за съвет за ремонт на резервоара(ако е възможен такъв). Тази, която наследих, прикачна, стъклопласт, тече от много места по малко. Реално няма големи пукнатини или отвори, просто течнотта си намира пътя и след мен се получава лейка. Има ли вариант, пръскачката, да бъде измазана, боядисана с нещо от вътре и да се спрат течовете?

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от vwwr Преглед на мнение
            Добър вечер
            В темата е споменато и за пръскачките перла. Моля за съвет за ремонт на резервоара(ако е възможен такъв). Тази, която наследих, прикачна, стъклопласт, тече от много места по малко. Реално няма големи пукнатини или отвори, просто течнотта си намира пътя и след мен се получава лейка. Има ли вариант, пръскачката, да бъде измазана, боядисана с нещо от вътре и да се спрат течовете?
            Ако е стъклопласт (в което се съмнявам) просто епоксидна
            смола.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • Ясен
              Ясен коментира
              Редактиране на коментар
              Я помогне, я не. Като се разкекери стъклопластът, и да го подсилиш някъде, ще прокапе другаде. А този явно капе на много места вече.

          • #21
            На истина не знам точния материал, от който е направена цистерната.
            Иска ми се да закрепя положението за този сезон....

            Коментар


            • #22
              Перлата ако е оригинал - резервоарът е стъкломат, пр-во Завод за корабно оборудване Мичурин. Смола и платове.
              В Лодкарския раздел и в раздела за кърпежи и тенекеджийство има писано доста за ремонт по тая технология.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X