Обява

Свий
Няма добавени обяви.

камера за наблюдение назад

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • камера за наблюдение назад

    https://www.youtube.com/watch?v=SWZwPKrjXh0



  • #2
    От: камера за наблюдение назад

    Мисля да я ползвам за торачката ....понеже е висока и не се вижда кога свършва тора.

    Коментар


    • #3
      От: камера за наблюдение назад

      Ще трябва да и сложиш чистачка...
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #4
        От: камера за наблюдение назад

        Да прахоляка ще е проблем....
        И за сеялката може да се ползва....да се следи нивото на семената....понеже понякога сеем без семена...

        Коментар


        • #5
          От: камера за наблюдение назад

          Ако се цапа - решението е лесно и евтино.
          Една помпичка с резервоарче за течност за чистачки втора ръка от моргата, слагаш една пръскалка до камерата да я пръска, и няма да имаш проблем...
          Натискаш бутона - чиста камера
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #6
            От: камера за наблюдение назад

            А вместо да се занимавате с камери и чистачки на камери и подобни глупости , може да си сложите два индуктивни датчика - по един във всеки край на торачката/сеялката и при свършване на зърното/тора да святка лампа в кабината на трактора.При мен на сеялката е така самоделно правено от баща ми и работи безотказно.Камера имам на комбайна отзад и през ден ходя да я чистя ,отделно качествени камери почти няма - тия в диапазона до 100 лева на вибрациите на торачката и сеялката ще карат по един сезон.Вибрацията я убива....

            Коментар


            • #7
              От: камера за наблюдение назад

              Колега Даскалов може ли повече информация за схемата с индуктивните датчици (мога ли да ги поставя без да дупча коша на сеялка (торачка))
              Има ли вариант да си заплатя изработването на 1бр. такава система?
              Последно редактирано от krumtenev; 02-12-18, 08:43.

              Коментар


              • #8
                От: камера за наблюдение назад

                Търсих в интернет нещо подобно ....но не откривам
                това е в руски сайт
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:111.jpg
Прегледи:1
Размер:262.2 КБ
ID:5804194

                Коментар


                • #9
                  От: камера за наблюдение назад

                  Първоначално публикуван от htz180 Преглед на мнение
                  ...отделно качествени камери почти няма - тия в диапазона до 100 лева...
                  В диапазона до 100лв може и наистина да няма. За вибрациите при желание (и пари) може да се вземат мерки, обаче.

                  За другото си прав.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: камера за наблюдение назад

                    Първоначално публикуван от krumtenev Преглед на мнение
                    Търсих в интернет нещо подобно ....но не откривам
                    това е в руски сайт
                    Такъв ключ (това синичкото) съм купувал от тукашна фирма (ЕЛИМЕКС) и не е нищо особено като цена и параметри. Стандартем корпус е и го правят и китайците. Осигинала мисля че беше Panasonic. Останалото са просто жици.

                    ПП: Ей го в най-различни варианти:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:131.7 КБ
ID:5804207
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: камера за наблюдение назад

                      Този кит не може ли да се ползва...?
                      Само незнам какъв вид индуктивен датчик да ползвам?
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.jpg
Прегледи:1
Размер:204.7 КБ
ID:5804225
                      този индуктивен датчик е от същия сайт
                      M8x40mm ALJ8A3-01-Z/CX NPN 6-36V 1mm ЕКРАН

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:datchik.jpg
Прегледи:1
Размер:117.8 КБ
ID:5804226
                      Последно редактирано от krumtenev; 02-12-18, 19:12.

                      Коментар


                      • #12
                        От: камера за наблюдение назад

                        Малко сензори за насипни материали . https://www.google.bg/search?q=%D1%8...w=1517&bih=695

                        Коментар


                        • #13
                          От: камера за наблюдение назад

                          Колега Тенев утре ще снимам сеялката - ще си направя напомняне,че забравям, даже ако не се лъжа същото нещо го бяхме коментирали другаде и пак бях обещал да я снимам и пак нищо не направих тогава ..... Самите датчици всъщност са капацитивни ,не индуктивни .Моя грешка.Индуктивен датчик има на сеялката ,който мери две въртящите се пластини метални и засича декарите , а самите датчици в бункерите са капацитивни - капацитивният се задейства от всичко било то метал,ръка или зърно ,докато индуктивният само от метал. Питах баща ми ,който е правил инсталацията какви точно са като модел ,не помни - щу трябва да отворя кутията разпределителната и да ти снимам връзването им защто самите капацитивни датчици имат различни видове n-p-n р-n-p и така нататък - тъмна материя за мен. Датчиците ги взимаме от викиват ,после си поръчахме от китай на същият производител ама за 5 пъти по-евтино... Самият датчик сме го хванали вътре в бункера насочен надолу към макарите и когато зърното падне под 1 см от данчика почва да свети диод в кабината и да свири зумер.Свързването на зумера и диадоа го е направил бащата директно без релета ,интегрални схеми и прочие.Самият датчик си идваше даже с лист на български с инсрукция за свързването му ,не е кой знае какво.При нас само пробихме дупка 6 мм за да мине кабела след което със силикон намазах и от двете страни за да предотвратя влизане на влага.Самият кош не съм дупчил за датчика.Камерите лично за мен са изключително удобни в случай като при комбайна където една камера ми следи бункера ,една отзад най-отгоре на комбайна като давам на заден ход ,като жъна следя сламата ,и като съм по шосето следя идиотите ,които са на път да ме изпреварят/самоубият. Сега мисля да взема и втори монитор и да сложа още една камера на двигателя след едно нелепо запалване тази година от листа от дървета ниски под които минах с комбайна. Камерата в бункера я чистя през 2 бункера в зависимост от културата която жъна и влагата ,голямо мазало е, от вибрациите сдаде багажа ,тази отзад чистя по-рядко за момента няма проблеми с нея - по 120-130 лева бяха всяка една.Купувал съм и по-евтини - загуба на пари е. На торачката ни по същият начин сме сложили два датчика а около 150 кг преди свършване за да може като светне в кабината да знаеш ,че работата е към края и да решиш дали имаш за още един ход или трябва да товариш.Изключително проста ,eвтина и безотказна система е , някой електричар трябва да ти я върже само ако не се справиш.И пак - утре ще се постарая да наснимам и кача тук снимки. Поздрави.

                          Коментар


                          • #14
                            От: камера за наблюдение назад

                            Може би това е най -просто и най - надежно. Тези датчици ги има и в потопяемите помпи . Единственият ти ангажимент е при зареждането на материала, да го извадиш на повъхността.
                            http://favoritebg.eu/bg/datchici-sen...ne-soliba.html

                            Коментар


                            • #15
                              От: камера за наблюдение назад

                              Колега Даскалов много ще ми помогнете ако пуснете снимки.....на готовата система .
                              Захранване мисля да взема от запалката на трактора и трябва да сложа и букса между трактора и датчика
                              Датчика предполагам е като този на клипа PNP M18 DC (прав ток)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X