Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Окомбайних се

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Окомбайних се

    Здравейте, успешна и безаварийна жътва. Днес ако е речено ще свършим, та лежа и си мисля за предимствата и недостатъците на барабанните и роторни комбайни, и нищо не мога да измисля. Кой е по, и кой най, качество на работа, изисквания към културите, сложност, и всякакви другу предимства недостатъци.

    Коментар


    • От: Окомбайних се

      Колко дка ти пожъна и с каква натовареност на ден?

      Коментар


      • От: Окомбайних се

        Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
        Това не вярно,една машина да имаш като хората.
        Браво!
        ПП:Кольо има алергия към боята,ползва стикери.
        Напълно съм съгласен с теб.Докато купува сносни части комбайната ще въри.Само да не стане кът витарата му.....Да е жив и здрав и да си купи комбайна от магазина чисто нова.
        ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

        Коментар


        • От: Окомбайних се

          То хубави части купуват само гъзарите, а както занем, Колчо не е гъзар и не купува такива части. Дебела кАртуна си е!
          Пък ако купи машина от магазина(пожелавам му го), то веднага ще и отпадне гаранцията...щото не е гъзар
          RAV 4
          F650GS

          Коментар


          • От: Окомбайних се

            Опа извинете, за предишното писание, мислех че пиша в " Жътва 2018". По скромните ми наблюдения машините от 50 и 60 години сякаш са правени за няколко поколения, успех и безаварийно ползване.

            Коментар


            • От: Окомбайних се

              Маринов, не се притеснявай, няма нищо, колко спам се изписва по другите теми, та това тук си е направо по темата. Пък на онези двамата мога само да им кажа едно нещо за вятъра. Ама няма, щото съм кОлтурен, и мога да пиша правилно, за разлика от онзи инвалид.

              Такааа...
              Днес взех фотото, и да сложа малко нагледен материал.
              Така става когато не си разчетеш правилно дължините на обиколките и добивността на културата. Два пъти слизах за да тъпча с ръце зърното в бункера по разните кьошета, за да не го разпилея из нивата:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SN851495 (Medium).JPG
Прегледи:1
Размер:299.7 КБ
ID:5792931

              Оригиналните ремъци:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SN851499 (Medium).JPG
Прегледи:1
Размер:214.5 КБ
ID:5792933

              И какво остана от първите. Марката е Alfa belts", да знаете-ако попаднете на тази марка-бягайте с двеста.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SN851501 (Medium).JPG
Прегледи:1
Размер:350.1 КБ
ID:5792934

              И великата конструкторска мисъл на великия конструкторски гений-негово величество немския инжинер:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SN851502 (Medium).JPG
Прегледи:1
Размер:269.3 КБ
ID:5792935
              При такава конструкция на шайбите е цяло чудо, че все някакъв вид ремък издържа.
              Прикачени файлове
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Окомбайних се

                И малко видео:





                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: Окомбайних се

                  От комбайни нищо не отбирам,но ми е интересно тази ремъчна шайба с цел по-добро охлаждане или с цел по-добро късане и надробяване на ремъка е направена такаСигурно леяря,на който са я възложили като задача също толкова ги е псувал.

                  Коментар


                  • От: Окомбайних се

                    Така е направена за да може двете половини да се доближават колкото може повече. От разликата между най-малък и най-голям диаметър на шайбата идва и диапазона в който може да се регулират оборотите.
                    И за да може да има голям диапазон-налага се двете шайби да влизат една в друга.
                    На другите два вариатора в машината шайбите са гладки, ама тук за да може да се приближат колкото може повече-това са измислили.
                    Идиотско решение според мен, ама то има и други такива по тази машина.
                    Но въпреки конструкторските грешки-машината работи засега, дано това да и е кусура.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • От: Окомбайних се

                      Абе идеята е шайбата да е раздвижна и да се сменя предавателното число , ама... Винаги съм си мислел че един немец мисли конструкцията , а после трима други мислят как да я усложнят максимално.
                      Фиат Купе
                      Опел Фронтера В
                      Мицубиши Паджеро Пинин

                      Коментар


                      • От: Окомбайних се

                        Сега забелязах,че прорезите влизат един в друг,наистина интересно решение.Иначе вариатори съм срещал по разни други техники и шайбите са били все с плътни стени.Иначе за вариатора го схванах,прорезите ми бяха интересни,но след като прочетох обяснението и погледнах още един път снимката ми се изясни и все пак е глупаво поне според мен.

                        Коментар


                        • От: Окомбайних се

                          Нищо не разбирам от комбайни, ама вече дълго време гледам по разни теми си говорите за комбайна в женски род... Бъзикате ли се нещо, или пък аз съм неграмотен, и цял живот си знам че комбайн е мъжки род?!
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • От: Окомбайних се

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            Нищо не разбирам от комбайни, ама вече дълго време гледам по разни теми си говорите за комбайна в женски род... Бъзикате ли се нещо, или пък аз съм неграмотен, и цял живот си знам че комбайн е мъжки род?!
                            Един комбайн ..........................
                            Една комбайна ............................
                            ??????????????????????????????????????????????????????????????
                            На разговорен комбайна . На книжовен комбайн .
                            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                            Коментар


                            • От: Окомбайних се

                              Едно добро обяснение е дал Ясен в бара:
                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Зависи дали машината е отгоре или механик-водачът...
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Окомбайних се

                                Това с пълненето на бункера до горе е хубаво да го избягваш,защото има малка вероятност да згънеш комбайна през средата.Крепежа на бункера+вибрациите и годинките си казват тяхното.Аз така счупих вентилатор на подобен клас но от 65 година.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X