Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Окомбайних се

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Окомбайних се

    В нета - цък , че язък .
    Не те съветвам да ги търсиш сред "оторизираните " доставчици - там знаеш как е - Х 4 .
    Само дето дали ще имаш време да търсиш и да чакаш... Бяла жътва е !
    Успех.

    П.П.
    Забрави да пуснеш видео - знам , че тие през ххх да се праиш на кинаджия - ама човек за едната слава живее.

    Коментар


    • От: Окомбайних се

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Такааа...
      Днес подкарах верантията. Работи сравнително добре, всъщност перфектно като за годините си. Е, иска ми се да е по-добро, ама по-добрите струват х10. Тази си е достатъчно добра като за 45 гогишна машина.

      Само дето новите ремъци които въртят барабана се оказаха боклуци. Продавача ме убеждаваше, че били добри, но накрая се шпотвърди правилото, че хубаво и евтино(даже и на средна цена) няма.
      След бункер и половина(не повече от час работа) и двата ремъка се разпаднаха на конци и парчета гума. Сложих старите, дето са разтеглени и отънели, единия също се предаде, но той си беше пътник. Но с другия успях да работя, докато не заваля, и дотам.
      Сега търся да купя два ремъка за барабана, по възможност оригинални, за claas.

      Кажете откъде си купувате качествени ремъци.
      Че в нета ми излизат само разни дребни фирми дето им нямам вяра.
      Аз имам ремък ама малко е къс .....но за сметка на това дебел ако искаш да ти го донеса....Една стока трябва да прилича на собственика си ...ся разбрали чи евтиното излиза скъпо.... другия път земи още по евтини ...ха ха ха
      ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

      Коментар


      • От: Окомбайних се

        Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
        Аз имам ремък ама малко е къс .....но за сметка на това дебел ако искаш да ти го донеса....Една стока трябва да прилича на собственика си ...ся разбрали чи евтиното излиза скъпо.... другия път земи още по евтини ...ха ха ха
        За твоя ремък,знам какво ще каже.
        Приятел ми е,ама все иска да прекара дявола във въздуха.
        Сега ще даде едни пари за ремъци,ама щото е на зор и е жътва.
        Това е Кольо,ама който го познава?
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • От: Окомбайних се

          Ником ЛТ -Велико Търново, по оригиналния номер по Клаас звънни им дали го имат.

          Ама щом ги яде толко бързо ме навежда за проблем с вариатора, карал съм със неоригинални ама некогишни на Зебра-русе и деянат.

          Коментар


          • От: Окомбайних се

            Зебра са производство на Корило и са истински ремъци,жалко че завода не работи вече.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • От: Окомбайних се

              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
              Зебра са производство на Корило и са истински ремъци,жалко че завода не работи вече.
              Що да не работи, скоро пазарувах бандажни колела за електрокара. Малко стил на работа тип късен соц, ама ако си упорит се получава.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • От: Окомбайних се

                Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                Що да не работи, скоро пазарувах бандажни колела за електрокара. Малко стил на работа тип късен соц, ама ако си упорит се получава.
                Не произвеждат ремъци. Има някакви складови наличности , може да се каже останали от "соца". А иначе произвеждаха и набор ремъци за Джон Диър. Вярно за старите модели , ама бяха конкурентни за марковите , а може би и по- добри. Да, при "соца" имаше БДС. Сега само китайски ментета!

                Коментар


                • От: Окомбайних се

                  Явно нямат техниката, за да произвеждат ремъци вече. То не става с машини от соца, че са ми набори, пък за нови явно няма кинти.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • От: Окомбайних се

                    Благодарение на didi c250 вече имам оригинални ремъци. Вчера ходих до Търново, взех ремъците(хем и на човешка цена, да не им се надява човек), сложих ги, и днес машината работи цял ден без да даде никакъв дефект.
                    Е, доста чаках за транспорт, ама така е-като разчитам на други хора...
                    Ама си ожънах де, меркатора се справи блестящо.
                    Засега само две снимки, има и още, и видео, ама фотото остана на село. Като не забравя да го взема-ще пусна и клиповете.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180624_203511_HDR (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:246.6 КБ
ID:5792853

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180624_203446 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:233.6 КБ
ID:5792852
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • От: Окомбайних се

                      Баси готиния Мрънкатор.
                      Коле ако се заиграеш със боичката може и да ти подарят едно "Тукано" за него .
                      Важно е, че ще ти свърши работата и няма да чакаш докато "ти дойде реда" .
                      Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
                      ...опит да управлявам такава машина.....
                      От опит знам , че тия старите джигери имат собствено мислене , там "опит" не помага - трябва свикване един с друг , залюбване , абе жив секс си е ....
                      Има си една 23 годишна девственица - своенравна и капризна - за сега се уважаваме.
                      Последно редактирано от Rachido4x4; 24-06-18, 22:29.

                      Коментар


                      • От: Окомбайних се

                        Това не вярно,една машина да имаш като хората.
                        Браво!
                        ПП:Кольо има алергия към боята,ползва стикери.
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • От: Окомбайних се

                          Аз да съм, сега ще го гресирам навсякъде и ще сменя всички масла. На матора - 5W40 от лидъл.

                          Коментар


                          • От: Окомбайних се

                            Мотора върви с М10Д. Колкото и да е презряно от гъзарите... Точка за маслата.

                            А гресирането се прави всяка сутрин, ако не се прави-след ден-два започват да пищят лагер след лагер.
                            Там всичко се върти по цял ден, като има и доста натоварени лагер, както и такива които се въртят със сравнително височки обороти, та гресирането всяка сутрин си е задължително.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: Окомбайних се

                              Коле,много го глезиш със греста бре.На времето на Нивата вадих всички лагери,наредих нови семеринги и гресирах основно за сезона веднъж и всяка заран осмицата на ножа.Тоя курник го гресирам два пъти за сезона основно и на два дена(400-500дк) удрям по четири помпи на лагерите на сечката.
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • От: Окомбайних се

                                Като се учех на комбайнерлък(баси думата) така ме учеха. Всяка сутрин обикаляш с такаламита край комбайната, за да не обикаляш с ключовете на нивата.

                                А и си имам книжка за маслата и гресирането, и там си има указано кой възел на колко часа се маже. Повечето са на 10 часа.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X