Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моторна шейна!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Виж из архива, много пъти става дума, има и снимки.
    Разните купешки гуми тип Трекол са примерно по 600 долара парчето. Самоделните са вътрешна от трактор, брезент, и няколко гумени каиша напреки на гумата. Такава тежи 10-12 кила, фабричната с протектор - 60-80.
    Никои не могат да се карат по никакъв твърд грунд. Само по много дебел сняг и в блато.

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от Volk
      Има ли моторна шейна, която да се явява нещо като Дифендър при шейните?!
      има за мене много добри шеини са Bombardier и Polaris.ние имаме една в банско и е доста добра,тя е bombardier.

      но polaris повече ме радват

      http://www.polarisindustries.com/en-...now/900RMK159/

      Коментар


      • #18
        Венци, благодаря ти!
        Ти явно си истински русофил
        За русофил не знам, но определено не съм никакъв "фоб"... И се старая да отсявам плявата от зърното. А за мен тази шейна е единствената, която ми е интересна поради простия факт, че мога да си я сложа в багажника на автомобила да ползвам и след това обратно там... Изглежда ми доста практично. А по отношение на технологиите ще ти дам един пример: Докато Американците изхарчиха 25 милиона долара, за да произведат химикалка, която може да пише в безтегловност Руснаците си пишеха с молив. В момента продължават да си пишат с молив, химикалка, която да пише в безтегловност все още няма, май и совалки няма. На курсовете за кандидат космонавти учат как се пише с молив, че май няма друг начин Майтап де!
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #19
          Много ми е интересно как шейните Поларис ще са по-добри от Ямаха, като при ATV-тата никой не ще да кара Поларис, тъй като са пълни боклуци
          А те двигателите и при шейните май са най важни.
          Ако не е така, моля някой да ме светне по въпроса, че да не се изложа в някой форум!
          Ендурото и сексът не са шега работа !
          -------------
          Животът се измерва с броят на издишванията !

          http://sixdayscrazyjob.com
          http://crazy-job.com

          Коментар


          • #20
            Какъв майтап, това си е истината!
            От класическия молив не е измислено нищо по-добро!
            Ние сме драскачи и знаем какво е най-приятното средство за драскане - молива, хем драскаш някакви завъркулки, хем не ти цапа ръката, а и можеш да изтриеш явна издънка, абе молива си е Страдивариуса на изобразителното изкуство / как само го измислих!/!

            P.S. Това което казваш е много интересно от научна гледна точка, интересно какво точно записват с химикалките след като всеки сантиметър от полета се филмира автоматично и от земята по-добре знаят върху коя държава ще падне това за което се сеща всеки космонавт поне веднъж дневно!

            Коментар


            • #21
              Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев
              Много ми е интересно как шейните Поларис ще са по-добри от Ямаха, като при ATV-тата никой не ще да кара Поларис, тъй като са пълни боклуци
              А те двигателите и при шейните май са най важни.
              Ако не е така, моля някой да ме светне по въпроса, че да не се изложа в някой форум!
              Жоро, това ми е нужно - голата ИСТИНА, дори да е само на 18 години!
              Венци няма да ни прати в Сибир, а ако ни прати, аз имам там позиции!

              Какво отличава трошляците от надежните машини?!

              Коментар


              • #22
                Първоначално публикуван от Volk
                Жоро, това ми е нужно - голата ИСТИНА, дори да е само на 18 години!
                Какво отличава трошляците от надежните машини?!
                А бе и на мен ще ми свърши работа такава истина , та зтова и аз задавам въпроси!
                Нека ако има компетентен да каже!
                Пък за 18 годишните знаем, само да не е на толкова години шейната!
                Ендурото и сексът не са шега работа !
                -------------
                Животът се измерва с броят на издишванията !

                http://sixdayscrazyjob.com
                http://crazy-job.com

                Коментар


                • #23
                  Ми нали ти дадох линка на руската конференция за шейните от ауто.ру. Там са разръфани всичките. Има и хора от Севера, те като не знаят, кой ...
                  Или да ти преведа нещо ако искаш?)) Регистрацията е безплатна. Ако те мързи - аз имам.
                  Да, на това дето го показа Венци му викат понякога куче.

                  Коментар


                  • #24
                    Понял! Виноват товарищ командир!

                    Коментар


                    • #25
                      Първоначално публикуван от tosho_123
                      Брато Volk,като има пари на масата и с DHL ще ми докарат шейна.Там е въпросът - колко?
                      Колко пари да са на масата.
                      Че ако дам някоя хилядарка на DHL и za 24 часа ще ми я докарат.
                      Нали по-тънкото гледаме...
                      това с DHL няма да стане за 24 часа не с 1 ами и с 3-4 хилядарки
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #26
                        До: Моторна шейна!

                        Здравейте приятели,
                        Моторните шейни все по често се срещат из безпътието. Мисля че е време да се пусне отделна рубрика във форума за тях.
                        Има какво да споделяме и най важното да се уговаряме за съвместни карания, че сам в планината е опасничко.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Моторна шейна!

                          И аз съм вече в отбора! Като за начало ме интересува от къде се купуват резервни части и консумативи за Ямаха.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Моторна шейна!

                            Ето нещо по въпроса: http://www.snowmobile.ru/

                            Коментар


                            • #29
                              До: Моторна шейна!

                              много късно намерих,тази тема.Но искам,да споделя,малкия си опит с моторните шейни.ОТ 6г.ми се налага да ги ползвам.В началото имахме Буран-ужас,няма нищо общо ,с транспорта.Трудно завива,не върви,не спира,гори много,но за сметка на това може да влачи товар повече от Ямахата,и най-учудващото не затъва повече.За честите ремонти се досещате.После карахме Ямаха-самолет,направо,гори много по малко ,кара се леко,има подгреване на ръчките,когато и изпусне амортисьора,няма каране с двама човека.В дълбокия сняг,ако потъне ,няма -изваждане.Товар влачи по-слабо,но е много по добра.най-евтините втора употреба се намират в Дупница.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X