Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с навесната система на Case JX95

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От сервиза ми казаха 3000лв за разпределител и 2-3 000лв за труд и се бях отказал да го ремонтирам. Този навес ми трябва само за сеялката за есенници, защото тази за пролетници я вдига, а друг навесен интентар за малкия трактор нямам, затова и бях отложил ремонта за неопределено времео. Нямаше какво да му се гледа, или трябваше да се разглобява и ремонтира или да се кара така. Иначе, по време на ремонта ще направя някоя снимка, за да се добие представа точно как е реализирано това управление.
    Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
    Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

    Коментар


    • #17
      Ако ти трябва манометър за сверка имам такъв до 400 или 600 атмосфери със стандартна бърза връзка, но не е проблем да му се навие и друга.

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от iovkito Преглед на мнение
        От сервиза ми казаха 3000лв за разпределител и 2-3 000лв за труд и се бях отказал да го ремонтирам. Този навес ми трябва само за сеялката за есенници, защото тази за пролетници я вдига, а друг навесен интентар за малкия трактор нямам, затова и бях отложил ремонта за неопределено времео. Нямаше какво да му се гледа, или трябваше да се разглобява и ремонтира или да се кара така. Иначе, по време на ремонта ще направя някоя снимка, за да се добие представа точно как е реализирано това управление.
        Снимай го егати разпределителя, едва ли е от злато и едва ли е нещо по-различно от всичко стандартно в хидравликата. Като гледам спокойно можеха да ти поискат и 30-40 000 лева за ремонта, а защо не и още по-нагоре, та да е оправдано да си купиш нов трактор направо.
        ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от iovkito Преглед на мнение
          Нямаше какво да му се гледа, или трябваше да се разглобява и ремонтира или да се кара така. .
          Не е точно така,преди да се "лекува", трябва да се диагностицира правилно защото иначе доста "боли",освен ако не се плаща с чужди пари. За диагностиката трябват знания и манометър!

          Пс. Бях случаен свидетел (преди двайсетина години), как сервизен специалист си осигури няколко хилядарки с целенасочена тенденциозна диагностика на хидравлична система.

          Коментар


          • #20
            Тракторът е ремонтиран, след 10 години и на мен все още не ми се вярва, че работи нормално. Вдига на празен ход без никакъв проблем 4 метров навесен руски култиватор, който е около 800кг. Ползвам го да си култивирам градината на село и досега беше голяма мъка с него. Проблемът е в клапан на излишното масло на основния разпределител. Свързах се с човек, който си е закупил такъв трактор през 2010 година и неговият е бил пак така, но го е продал още на втората година. Този клапан играе само роля за навесната система, защото разпределителят на навесната система се захранва с масло под налягане от основния разпределител. При задействане на навесната система, този клапан трябва да спре циркулацията на излишното масло през основния разпределител и всичкото масло под налягане от помпата да премине през основния до този на навесната система, който спира автоматично подаването на масло към цилиндъра в скоростната кутия при достигане на зададеното ниво на вдигане.
            Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
            Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

            Коментар


            • #21
              Колега можеш ли да снимаш и качиш тук разпределителя ти ? На New Holland TD5.95 който се прави на същата поточна линия с твоя трактор JX95 било то в Италия или Турция би трябвало да е монтиран идентичен разпределител и при мен го има абсолютно същия проблем като при теб ,но на мен ми казаха ,че не е дефектен разпределителя ,а просто толкова му е капацитета. Турска сеялка IrTem UD3500 тежаща 1300 кг пълна с 550 кг жито я вдига на кантар ,ако има човек на сеялката +100 кг не иска да я вдигне. На мен ми обясниха ,че 3те тона ,които уж трябва да вдига са изчислени на самата ос на рамената.А тъй като сеялката е изнесена назад ,товара ,който трактора може да вдигне намаля. Има и кит с допълнителни цилиндри като при беларусите и го продават като решение на проблема. А това ,което казваш ти ,че си го оправил и проблема е бил в клапана е много много интересно.Затова моля те снимай ако имаш възможност разпределителя и ако е същия като моя да започвам да го ремонтирам.

              Коментар


              • #22
                Аз съм със същия Холланд 95 вдига есенна сеялка курт, 1130кила е соло пълна със тор и семена незнам колко е но няма никакъв проблем, също така торачка ДонДЕр с 2 тона тор и тя тежи 440 кила, я вдига и носи, верно поотлепва предница,и съм късал и двата раскоса, но вдига навеса не се е опирал до сега.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X