Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с навесната система на Case JX95

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с навесната система на Case JX95

    Колеги , здравейте. Имам проблем и пускам темата с идеята да събера някакви мнения преди да вкарам трактора в сервиза. Оказа се , че съм го купил дефектен (чисто нов) и чак сега разбрах за това , но си мисля , че е малко късно , за да ми отстранят проблема гаранционно , защото тракторът е на 5 години. Та по темата - когато има тежък инвентар на навесната система , тракторът не може да го вдигне без подаване на много газ , поне 2000 оборота. Досега не бях разбрал за дефекта , защото не бях ползвал нищо по-тежко от 500 кг , останалият ми инвентар беше прикачен , а не навесен. Тази есен си купих навесна сеялка за житни култури , която е 1300 кг празна или 1800 с пълен бункер. По книжка му дават да вдига 3т , а моят не може да вдигне и 1500кг без да го форсирам . С хидравличните изводи няма никакви проблеми , работят си и на празен ход , както трябва и да бъде. Относно обслужването на трактора - всички филтри и масла са сменяни по предписание , в момента е на 2000 моточаса. От сервиза ме посъветваха да навия малко клапана на разпределителя с 1 оборот , но нямаше подобрение. Щом клапанът е общ за навесната система и допълнителните хидравлични изводи , аз си мисля , че трябваше да има проблем и с тях , ако клапанът беше задържал.
    Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
    Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

  • #2
    От: Проблем с навесната система на Case JX95

    Най- вероятно неправилно хидравлично масло, заминали си уплътнители хидроцилиндъра на навеса или тръгнала хидропомпа.

    Оопс, сега се сещам- и тръгнала секция на разпределителя за навеса.
    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с навесната система на Case JX95

      Тези всичките неща как могат да се повредят без да е ползван навесът ? Маслото го изключвам като вариант , защото е купувано от сервиза на кейс , помпата е обща за цялата хидравлика и с дефектна помпа нямаше дори да ми разтовари и ремаркето , което пълно е 6т + самия кош , падат се по поне 3 тона на цилиндър. Разковничето ще е наистина в самия цилиндър или разпределителя , но при заминали уплътнители на цилиндъра , нямаше ли навесът да пада до долу през нощта ?
      Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
      Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с навесната система на Case JX95

        Цялата работа ми прилича на недостатъчно налягане в хидросистемата, особенно щом като при високи обороти се получава вдигането. Да не би преливно предпазния клапан да е настроен за по-ниско налягане и от там да не достига маслото като налягане до изпълнителните механизми и да не може да повдигне по-тежкия инвентар?
        ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с навесната система на Case JX95

          Разбрах се с техниците от сервиза да дойдат и да видят какво е налягането в системата , защото имат такива манометри с бързи връзки. Споменаха ми , че има някакъв клапан , който е само за силовия цилиндър на навеса и проблемът може да е в него , а не в този на разпределителя. Ако това е така , трябва да се сваля кабината и да се разглоби доста , за да се стигне до въпросния клапан.
          Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
          Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с навесната система на Case JX95

            Има нещо със разпределителя това е сигурно. Цилиндъра ако беше щеше да избие и да станеш като лейка. Нямам идея какъв модел е този разпределител, но нямаш налягане на изводите за навеса. Аз щях да ти предложа да откачиш маркучите на бутилката на навеса, да им сложиш бързи връзки и да вдигнеш дисковата брана/примерно/ и да сравниш дали има голяма разлика със другите изводи, но със манометъра е по-лесно, вярно. Щом имаш отделен клапан за навеса, то там ще е проблема, кофти е че ще трябва да сваляш кабината, но поне няма да купуваш скъпи части.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с навесната система на Case JX95

              Първоначално публикуван от iovkito Преглед на мнение
              Разбрах се с техниците от сервиза да дойдат и да видят какво е налягането в системата , защото имат такива манометри с бързи връзки. Споменаха ми , че има някакъв клапан , който е само за силовия цилиндър на навеса и проблемът може да е в него , а не в този на разпределителя. Ако това е така , трябва да се сваля кабината и да се разглоби доста , за да се стигне до въпросния клапан.
              Първоначално публикуван от Schamane Преглед на мнение
              Има нещо със разпределителя това е сигурно. Цилиндъра ако беше щеше да избие и да станеш като лейка. Нямам идея какъв модел е този разпределител, но нямаш налягане на изводите за навеса. Аз щях да ти предложа да откачиш маркучите на бутилката на навеса, да им сложиш бързи връзки и да вдигнеш дисковата брана/примерно/ и да сравниш дали има голяма разлика със другите изводи, но със манометъра е по-лесно, вярно. Щом имаш отделен клапан за навеса, то там ще е проблема, кофти е че ще трябва да сваляш кабината, но поне няма да купуваш скъпи части.
              Високите обороти може да са показател и за недостатъчен дебит масло- било поради тръгнала помпа, било поради запушване на някой дроселза навеса, щом друго ти работи. и да-ако има отделен предпазно-преливен клапан, може и там да е скрито магарето.
              Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с навесната система на Case JX95

                Благодаря за отговорите.Ще пиша , когато има някакво развитие .
                Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с навесната система на Case JX95

                  Късно, виждам темата и аз имам манометър с бърза връзка. Можеше да ти го замерим.
                  TT-Tuning Team
                  АСК Добрич

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с навесната система на Case JX95

                    Само манометър не е достатъчен необходим е и флоуметър. Най вероятно ще е клапана за цилиндъра на навесната система. Може да се свали и без да се сваля кабината. Ако имаш късмет ще са уплътнения, ако ли не нов клапан около 1000 и нещо евро. Щом хидр. изводи си работят без проблем и не пропада навеса, когато е вдигнат с товар отпада помпа и уплътнители на цилиндъра. Допълнителните опционални цилиндри има ли ги навеса?
                    Не важно кто напротив, важно кто рядом.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с навесната система на Case JX95

                      Сори за спама, ама 1000евро ли струва някакъв мизерен клапан, те тези хора само клапани да продават им стига.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с навесната система на Case JX95

                        Първоначално публикуван от vasil_karov Преглед на мнение
                        Само манометър не е достатъчен необходим е и флоуметър. Най вероятно ще е клапана за цилиндъра на навесната система. Може да се свали и без да се сваля кабината. Ако имаш късмет ще са уплътнения, ако ли не нов клапан около 1000 и нещо евро. Щом хидр. изводи си работят без проблем и не пропада навеса, когато е вдигнат с товар отпада помпа и уплътнители на цилиндъра. Допълнителните опционални цилиндри има ли ги навеса?
                        Виждам , че сте доста запознат с този трактор. Занимавате ли се с ремонти ? Относно допълнителните опционални цилиндри , тракторът е базово оборудване , не е доплащано за нищо допълнително.
                        Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                        Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с навесната система на Case JX95

                          Аз имах същия проблем но с друга марка (зелен с жълти джанти) ,една малка стружка почти невидима застанала на клапана (видях я доста трудно) . Като го замерих с монометър ми даваше едва 70 атм с газ ,а като оставя на обороти пада и на 50 атм .Също като теб първо почнах с натягане на клапана, но нищо не се случваше тъй като колкото и да го натягаш той не затваря заради стружката .Навеса не падаше но като закача по тежка техника,или много бавно вдига с газ или само бледи напъни .
                          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                          Коментар


                          • #14
                            Тази есен засях много трудно пшеницата, защото беше горещо и тракторът съвсем отказа да вдига сеялката, когато е пълна догоре. Купих въпросния разпределител, който може би е проблемен и ще го сменя през идните дни, защото вече наистина ми писна да ползвам трактора по този идиотски начин с форсиране при всяко вдигане.
                            Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                            Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                            Коментар


                            • #15
                              Е добре де, през тия 3-4 години от последното мнение нещо гледахте ли му, там клапани и т.н.?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X