Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЮМЗ трудно палене и висок разход?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ЮМЗ трудно палене и висок разход?

    Честита Нова Година колеги, с пожелания за здраве, радост и късмет.

    Имам едно питане - имам трактор ЮМЗ, който съм палил само няколко пъти, но пали доста трудно с много въртене и бял дим от ауспуха. Това го прави и зиме и лете. Добре, че е с пусков двигател иначе няма да може да запали. С машината още не съм работил, но трябваше да отида на самоход да си взема един плуг и за 40 мин. работа почти на празен ход ми изгори към 9-10 литра нафта, което също ми се струва много. Според хора от селото проблема е от лоши дюзи и ГНП. Пак според тях едно ЮМЗ, като изгори 4 т. нафта вече е за ремонт и стенд на горивната система.
    Въпроса е възможно ли е проблема да са от дюзите? Колко пари струват и дюзи ли се купуват или само разпръсквачи? И колко пари горе-долу е реглажа им заедно с ГНП-то на стенд?

  • #2
    От: ЮМЗ трудно палене и висок разход?

    Това с 4т нафта е глупаво,че ти на всеки 2-3 месеца интензивна работа трябва да го правиш.Имаш проблем с ГНП+дюзи,или лоша центровка на ГНП-то.Белият дим е неизгоряла нафта.Намери някой стар тракторист,или механик от ТКЗС-то и ще ти оправи проблема.Тези трактори са много здрави и рементопригодни,части евтини.Но ако се работи до 200дк,и той е основния трактор.От там нагоре,започват проблемите-съединител,задница,скорости.
    А да,5 скорост само при транспорт,иначе не държи.

    Коментар


    • #3
      От: ЮМЗ трудно палене и висок разход?

      Подготви си към 300лв,може и да стигнат.Разпръсквачи 4х0.27-около 20лв за брой,елементи за помпата около 25-27лв за бр,клапанчета около 8-10лв.бр,40-60лв труд и реглаж.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #4
        От: ЮМЗ трудно палене и висок разход?

        Като първо си направи помпата и дюзите.Колега не знам от къде си?При нас във врачанско ремонта на помпата и дюзите плюс реглажа струва 200 лева.Това за 4 тона нафта са пълни глупости.във семейството имаме юмезета от 25 години и смея да твърдя че са доста корави машини.

        Коментар


        • #5
          От: ЮМЗ трудно палене и висок разход?

          Само да вметна, че в Стара Загора миналата година гледах по 10 лева разпръсквачи, не ги знам колко пластмасови са били...
          Кольо Динев

          Коментар


          • #6
            От: ЮМЗ трудно палене и висок разход?

            Реглаж ГНП и дюзи,пикаят в цилиндъра и трошат бавно ,но сигурно мотора при всеки старт пък и след!Успех!
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #7
              От: ЮМЗ трудно палене и висок разход?

              Проблема наистина е в ГНП-то и дюзите,но по-вече е вероятно да е помпата.За да излиза бял пушек при палене има недостиг на гориво и това означава,че обогатителя в ГНП-то не работи.При стартиране на двигателя винаги се подава по-голямо количество гориво и след като заработи двигателя регулатора го намалява.На някои от помпите има монтиран ръчен обогатител.Преди да се стартира двигателя той се издърпва на ръка и след като се запали двигателя се връща сам обратно.До колкото си спомням горивото за първоначалното палене надвишава до два пъти нормалното-това го знае всеки който се занимава с регулиране на ГНП.Части се намират за тези трактори почти на всякъде и цените не са високи.Това което е написал колегата Петров е долу-горе максимума като цена има и по-евтини части и то качествени.Това с 4т. нафта си е направо смешно.Един филтър финен за гориво се сменя на около 1,5т.нафта това означава,че след смяната на три филтъра трябва да се прави ремонт.Разхода на гориво направо си е голям,но до като не се отремонтират,монтират и регулират по-горе изброените неща нищо не може конкретно да се каже ако и тогава продължава да е висок трябва да се види какво е състоянието на двигателя.

              Коментар


              • #8
                От: ЮМЗ трудно палене и висок разход?

                Тая помпа има автоматичен обогатител? Интересно, не бях чувал. А на Болгарите в книжката защо пише да се стартира на пълна газ? За белият пушек, с цялото си уважение не бих се съгласил че е от недостиг на гориво. По-скоро се получава от незапалено гориво. На една вектра с неработещи свещи, въртя 2-3 минути на стартер и хвърляше само бял пушек.
                Кольо Динев

                Коментар


                • #9
                  От: ЮМЗ трудно палене и висок разход?

                  Първоначално публикуван от racer92 Преглед на мнение
                  Тая помпа има автоматичен обогатител? Интересно, не бях чувал. А на Болгарите в книжката защо пише да се стартира на пълна газ?
                  Нямат обогатител,затова трябва и да е подадена газ.На Болгара и Юмз-то ГНП-то е еднакво почти,разликата е във подкачащата помпа(едната от ляво а другата от дясно на гнп) и центробежният регулатор,на Юмз-то е по-тежък(същият е на ТК-60) и изключва на 1800об/мин,на Болгара е по-лек и изключва рейката(спира да подава газ) на 2200об/мин.Телата на разпръсквачите са еднакви,разликата е във самите разпръсквачи,за Юмз са 4х0,27мм,за Болгара-5х0,27мм.Елементите на гнп-то са еднакви,старите 8мм,вече ги няма и сегашните 9мм.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #10
                    От: ЮМЗ трудно палене и висок разход?

                    Благодаря за отговорите. Значи ще трябва да ги свалям дюзите с помпата и да ги нося на помпист. Има ли нещо специфично при свалянето на дюзите?
                    Общо взето не знам какво е състоянието и на двигателя, но стенда на ГНП и дюзите няма да е излишен, дори и ако двигателя се окаже за ремонт.

                    Коментар


                    • #11
                      От: ЮМЗ трудно палене и висок разход?

                      Синия пушек може да е и от неправилна центровка, клапани-регулиране + по-изброените от колегите проблеми

                      Коментар


                      • #12
                        От: ЮМЗ трудно палене и висок разход?

                        Суровa нaфтa в голямо количество,изпикaнa в цилиндърa,нерaзпръснaтa,компресирaнa и aйде през aуспухa.ГНП,дюзи групaтa си е комплект и после кaчвaне ,центровкa и нямa дa пуши,рaзходa ще е друг ,aко в бутaлнaтa групa всичко е 6.Успех.п.с.от тия пускови мотори,колко ме беше стрaх кaто мaлък.
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X