Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На какъв принцип работи този климатик, и върши ли работа?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: На какъв принцип работи този климатик, и върши ли работа?

    Същата обява само че в друг сайт.http://sofiya.agropazar.bg/%D0%BE%D0...1%D0%B8-105721
    0 8 76 36 8 542

    Коментар


    • #17
      От: На какъв принцип работи този климатик, и върши ли работа?

      Здравей,

      Охладителите работят на принципа при изпаряване на водата се отделя по-хладен въздух, който в последствие се отвежда в кабината, а топлият въздух се отвежда извън кабината. Това е така защото течностите имат свойството при изпарение да охлаждат въздуха. При човека са потните жлези.
      Разликата между външната температура /измерена на сянка/ и вътрешната /при работа на уреда на 65%/ е 6 - 10 C°.
      Такива уреду се монтират в серийното произвдоство на най-големите производители на камиони.Разликата между охладителя за камиони и селскостопанска техника е, че при втората няма налична скорост /т.е за бавноподвижна техника/ затова са монтирани две циркулационни помпи които да изпомпват повече вода от резервоара към филтъра за изпарение.

      Поздрави

      Коментар


      • #18
        От: На какъв принцип работи този климатик, и върши ли работа?

        Ако го вземеш пиши как охлажда и дали е лесен монтажа,че аз имам една пътна помощ без климатик,решил съм да и монтирам и ако този комплект става ще купа и един за мен.
        0 8 76 36 8 542

        Коментар


        • #19
          От: На какъв принцип работи този климатик, и върши ли работа?

          Здравей,

          За Пътната помощ ще е идеален. Уреда работи и при изключен двигател. Няма излишни разходи за гориво. Всеки знае, че при климатиците задвижвани от двигателя и работещи с фреон, разхода на гориво е по-голям.

          Коментар


          • #20
            От: На какъв принцип работи този климатик, и върши ли работа?

            Ако питате за мен- от сега ви казвам, че 1300 лв. няма как да дам, при положение, че целият трактор струва около 6000. Иначе монтажът има ще е лесен, щом в оптиком са написали че е такъв, а там са коректни и не лъжат. В процес на търсене съм на някаква точна схема на разположението на фултъра, дюзите, къде се кондензира водата, каква нагнетателна помпа на 12в може да се използва, за да си сглобя нещо със много по-малки разходи. Иначе говорих, с един шофьор на камион, който ми каза че се използват, когато спрат за почивка, но не са много ефективни. Имат много голям ефект, когато напълниш резервоарът за вода с лед.
            Кольо Динев

            Коментар


            • #21
              От: На какъв принцип работи този климатик, и върши ли работа?

              Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
              ..
              При нагнетяване на въздух не се получава ефективно, защото отсъства фазовото преминаване, а точно във фазотото преминаване се поглъща най-много топлина.
              На това ли липсва фазов преход
              въздух от компресора, медна серпентина да се поохлади, маркуч до кабината, и там медна тръбичка с тънка дупчица накрая.
              Не е и нужен. Въздухът излиза приятно охладен и духа из кабината. И цената не е за пренебрегване. Трябва да се напъне човек за да изхарчи 20 лв за материали и монтаж.
              Има един минус - компресорът трябва да е в добро състояние. За да не замърсява въздуха за кабината.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X