Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за хидравлична бутилка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за хидравлична бутилка

    Здравейте, има ли двустъблени двойно действащи хидроцилиндри, нещо от рода на тази бутилка Натиснете снимката за да я уголемите

Име:239851.jpeg
Прегледи:1
Размер:25.6 КБ
ID:5987213 , трябва да ми за едно юмз с фадромна уредба, с едно стебло намирам, но с две дали е възможно да се изработи?

  • #2
    От: Въпрос за хидравлична бутилка

    Не.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за хидравлична бутилка

      "Криковете" на самосвалите са три или четиристепенни.

      Но с всяка следваща степен силата упражнявана от цилиндъра(що му викате бутилка бе???) намалява. За сметка на скоростта. А за товарачна уредба не е много добре-започва да работи на тласъци. Има си достатъчно дълги цилиндри, не може да няма информация из нета.
      Ама щом е за ЮМЗ-то и бюджета ще е малък, та не знам...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за хидравлична бутилка

        Няма,двойнодействащите са със бутало което се придвижва взависимост от коя страна на цилиндъра подаваш масло.При криковете няма бутало(едностранно се подава масло),хромираните стебла играят ролята на такова(бутало) и затова се разпъват последователно,от най-голямото до най-малкото,свиват се(на плаващо) от носеният от тях товар.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за хидравлична бутилка

          Има, има, не го лъжете колегата. На всички сметосъбиращи автомобили, централния цилиндър за разтоварване на боклука /този който изтласква плочата / е двойнодействащ телескопичен с три секций. И е доста дълъг при това.
          Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за хидравлична бутилка

            Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
            Има, има, не го лъжете колегата. На всички сметосъбиращи автомобили, централния цилиндър за разтоварване на боклука /този който изтласква плочата / е двойнодействащ телескопичен с три секций. И е доста дълъг при това.
            Хайде колега, след като знаеш такъв (двойно действащ а и телескопичен) силов цилиндър, да ни обясниш как аджеба работи, за разпъването е ясно, ама от къде трябва да вкараме маслото че то да свие всички стержени на цилиндъра?
            Поздрави.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за хидравлична бутилка

              Първоначално публикуван от Grigor_Kolev Преглед на мнение
              Хайде колега, след като знаеш такъв (двойно действащ а и телескопичен) силов цилиндър, да ни обясниш как аджеба работи, за разпъването е ясно, ама от къде трябва да вкараме маслото че то да свие всички стержени на цилиндъра?
              Поздрави.
              И на мен ми е интересно.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за хидравлична бутилка

                Вие за вакуум не сте ли чували?
                И аз чакам за схема на телескопичен двойнодействащ.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за хидравлична бутилка

                  Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                  Вие за вакуум не сте ли чували?
                  И аз чакам за схема на телескопичен двойнодействащ.
                  Вакуум от бълбукатор?
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за хидравлична бутилка

                    Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                    Вие за вакуум не сте ли чували?
                    И аз чакам за схема на телескопичен двойнодействащ.
                    Ми то с вакум да речем че е възможно, ама нали се сещаш че различните от руски цилиндри са със К-а маншети?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за хидравлична бутилка

                      И Руски цилиндри има с к-а маншети,освен с О-пръстени,ама си умирам да видя двойно-действащ телескопичен цилиндър със принудително сгъване!?
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за хидравлична бутилка

                        това е юмзто , уредбата му вдига до 7метра, със този цилиндър на снимката при вдигнато положение на около 4.5м неможе да изсипе добре, местих му захващането но немога да го наглася, хем да гребе на ниско, хем да сипва на високо над 4метра, мисля си за вариант да сложа втори цилиндър за този, който да го избутва. Приемам съвети, БлагодаряНатиснете снимката за да я уголемите

Име:24102012184.jpg
Прегледи:1
Размер:153.7 КБ
ID:5419685Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24102012183.jpg
Прегледи:1
Размер:169.5 КБ
ID:5419686

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за хидравлична бутилка

                          Наистина ли вдига до 7 метра? Рамото ми се струва толкова и тогава не може да стане това.
                          За да имаш повече ход трябва да преместиш горния край на цилиндъра назад или да скъсиш задния край на рамото. Без мерки и чертеж не може да се каже кое от двете е по-добре..

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за хидравлична бутилка

                            Направи снимка при напълно прибрано бутало. Ако хванеш горния край на цилиндъра под гредата, а предния край на долните уши мисля, че ще се получи.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за хидравлична бутилка

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24102012185.jpg
Прегледи:1
Размер:178.9 КБ
ID:5419700 на снимката буталото е прибрано докрай. Тези уши дето се вижда по кофата с тях правих разни опити, но с друг цилиндър, но колкото по- надолу слиза предния край на цилиндъра по-малка сила мисля че има, а по някога се налага да вдига тежки работи до 1тон

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X