Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Настройка на сеялка Саксония А201

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Настройка на сеялка Саксония А201

    Линкът по-горе си работи .
    Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
    Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

    Коментар


    • #17
      От: Настройка на сеялка Саксония А201

      Здравейте колеги!
      Предстои ми покупка на навесна сеялка и за сега съм се спрял на Саксония.
      Можете ли да ми кажете на кое да наблегна като ходя на оглед,кои и са слабите места и има ли части за тези антики?
      Благодаря предварително!
      Поздрави!
      Aprilia RX 125=>KTM EXC 200=>VW Golf Mk3 TDI...
      Gas Gas EC 200

      Коментар


      • #18
        От: Настройка на сеялка Саксония А201

        Не знам какво да ти кажа... До сега проблемите с нашата са били единствено по навесната й система-беше разбита и като е вдигната стоеше наклонена. Можеш да видиш редуктора дали се превключват без проблем скоростите. Огледай колелцата от апарата който взима семето от чашките дали не са със счупени зъбчета (пластмаса или бакелит са, нещо подобно неметално). И запомни: Тази сеялка се пуска или се вдига САМО ДОКАТО ТРАКТОРА СЕ ДВИЖИ!
        Кольо Динев

        Коментар


        • #19
          От: Настройка на сеялка Саксония А201

          Много полезна за мен информация, Благодарности.

          Коментар


          • #20
            От: Настройка на сеялка Саксония А201

            Няма проблеми, нали затова е форума. Забравих да допълня, че трябва да правиш сравнително добра предсеитбена обработка, ако ще сееш есенници с тази сеялка. Това се налага тъй като е с ботуши, а не с дискове и ако е замърсено от плевели, които не се раздробил с браната започват да се набират на ботушите и ги вадят от земята.
            Кольо Динев

            Коментар


            • #21
              От: Настройка на сеялка Саксония А201

              Първоначално публикуван от racer92 Преглед на мнение
              Няма проблеми, нали затова е форума. Забравих да допълня, че трябва да правиш сравнително добра предсеитбена обработка, ако ще сееш есенници с тази сеялка. Това се налага тъй като е с ботуши, а не с дискове и ако е замърсено от плевели, които не се раздробил с браната започват да се набират на ботушите и ги вадят от земята.
              Това за предсеитбената обработка е ясно(то май за всички сеялки от тоя тип е така).

              Ходих да я гледам аз тая Саксония и ми направи впечатление няколко неща:
              1)Телескопичните тръби,които отвеждат семето до така наречените "ботуши" са заменени(не всички) с маркучи от типа на СЗУ-то.Незнам дали това е проблем,но не ми хареса.
              2)Вдигнахме я,завъртяхме я на ръка,всичко горе-долу добре изглежда.
              3)Като цяло няма много ръжда,бункера е здрав и шасито е здраво.
              4)Някои от ботушите ми се сториха доста износени и накривени,навсякъде вместо шплентове тел слагано(типично по български)...
              5)отзад няма нищо за заравяне на семето.
              Цената и е 2000лв. с лек коментар,но мен ме притеснява от къде,евентуално ако се счупи нещо,мога да си го закупя и има ли резерви части за тях?
              Aprilia RX 125=>KTM EXC 200=>VW Golf Mk3 TDI...
              Gas Gas EC 200

              Коментар


              • #22
                От: Настройка на сеялка Саксония А201

                И нашата струваше 2000 лева, купихме я преди 2 сезона. И тя имаше криви ботуши. но и навесната и система беше много разбита. Тръбите поне според мен е по-добре че са сменени със маркучи, лятото и ние ще ги сменим. Един приятел си я направи със дискове, и ни даде всичките си ботуши. Единственото нещо скоето евентуално може да имащ проблем като част са пластмасовите колелца които взимат зърното, но те пък сякаш няма какъв зор да видят че да се счупят. По скоростната кутия имаш евентуално зъбчатки и лагери, които мисля че са на практика вечни, предвид оборотите с които работят и това че са постоянно в масло. Но като цяло дано не ни се налага да търсим части.
                За заравяне на семето на нашата има влачки, направени от верижен транспортьор, Оригинално нямат нищо тези сеялки!
                Кольо Динев

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X