Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Настройка на сеялка Саксония А201

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Настройка на сеялка Саксония А201

    Здравейте Колеги,

    Искам да Ви попитам някои от Вас има ли сеялка Saxonia A201 - 3м и наясно ли е как се настройват оборотите с предавателната кутия за отделните култури?

    Поздрави

  • #2
    От: Настройка на сеялка Саксония А201

    Здравейте! Малко да изтупам праха от темата, може и да е необходима и на други. Тази година и ние засяхме със такава сеялка.
    Това картонче на снимката е от предишните собственици. това което е писано с червен молив е писано от нас т.е. е проверено. С настройка 4-30-400 пуска по някъде 18 кг ечемик, което мисля не представлява интерес.
    Начинът по който налучкахме нормата е следният:
    Врътката с числа от порядъка 100,200,300 и т.н. увеличава и намаля най- много, то ест на 500 ще пуска най-много, а на 100 най-малко. Врътката с числа 1,2,3 прави няй-прецизни корекции. тази с позиции 10,20,30, е някъде между двете. понеже имаме тристепенна скоростна кутия функцията на намаляване и увеличаване на семената чрез различните комбинации е кубична, на правопропорционална. Това ще рече, че мри положение 100/10/ третата врътка ще коригира семаната в порядъци от примерно 100-тина грама за дка. и съответно при предавки 500/30/ третата врърка ще корегира в много по-голям порядък, нещо от сорта на килограм. Ние когато я настройвахме на 500-10-2 пусна 26кг пшеница, а на 400-10-2 пусна нещо от сорта на 16-17 кг (по спомен).
    Това е с което не мога да помогна, съжелявам че нямам оригиналните таблица и ръководство, т.е. имам ги и то на немски, но нищо не се чете, супер стари са.
    Иначе сеялката си сее прилично, а и не е толкова капризна към подготовка на местата както ни плашиха всички!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131013_110901.jpg
Прегледи:1
Размер:78.7 КБ
ID:5526905
    П.П. Тези наблюдения са ми само върху, пшеница и ечемик, за по-финни настройки може и да не важът. Плюс това говоря,без да познавам устройството на СК, така че е е много вереоятно да не са абсолютно верни наблюденията ми.
    Последно редактирано от racer92; 13-10-13, 22:38.
    Кольо Динев

    Коментар


    • #3
      От: Настройка на сеялка Саксония А201

      Много прецизна сеялка, но си иска играчка за килограмите ,а като дойде ред за грамове рапица е също точна, но трябва да и се сменят ролките на пръта, които избутват семената.
      Люцерна, пшеница, ечемик това са култури които се сеят с килограми семена на декар и там малките грамовете са допустими и не се забелязват плюс или минус, но при рапицата е голям филм.
      Две години сях рапица с Саксония,и в началото толкова много врътках трите врътки и я въртях на сухо и теглих и накрая засях 30 декара със семена за 300, но това беше моя грешка, не в сеялката.
      Но с тия анкерни ботуши не я виждам на необработено или поне веднъж дискувано слънчогледово място. Те и затова последните години само люцерна сееха с тях и като дойде репкото на мода, но това на орани и добре подготвени почви.

      Коментар


      • #4
        От: Настройка на сеялка Саксония А201

        Слънчогледово място, с две дискувания се справи отлично. Ама то и със СЗО да сеем пак два пъти дискуваме. На пшеничено стърнище един път орано, един път дискувано също нямаше проблеми. Трактора е МТЗ 80, браната 3,20м , така че си представете к'во ни е дискуването.
        П.П. Какво означава анкерни ботуши, те си имат окачване и пружини ги натискат в земята.
        Кольо Динев

        Коментар


        • #5
          От: Настройка на сеялка Саксония А201

          Първоначално публикуван от racer92 Преглед на мнение
          П.П. Какво означава анкерни ботуши, те си имат окачване и пружини ги натискат в земята.
          Саксонията няма дискове, има анкерни ботуши Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:59.1 КБ
ID:5527303,което я прави по притенциозна откъм обработките.

          А относно браната с която дискуваш няма никакъв дерт. Пшеницата обича твърдо легло ,стига да я заровиш и ако може валираш.

          Коментар


          • #6
            От: Настройка на сеялка Саксония А201

            Имам ръководство за саксония. Ако е необходимо на някого , мога да го сканирам.
            Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
            Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

            Коментар


            • #7
              От: Настройка на сеялка Саксония А201

              Разбрах какво имаш в предвид, просто се зачудих, понеже като чуя анкет се сещам за корава връзка и... Иначе да ако има ненасечена слама или както в едно стърнище, което работим за първи път имаше страшно много плевели, някъде високи по 50-70 см, от всякакъв вид се трупаха пред ботушите, и беше тегава сеитбата. Но иначе са слънчогледови места няма ядове, т.е. ако всичко си си направил като хората няма ядове.
              Кольо Динев

              Коментар


              • #8
                От: Настройка на сеялка Саксония А201

                Ще съм ти благодарен, ако го постнеш. Че имам една антика която мисля да пусна в действие.

                Коментар


                • #9
                  От: Настройка на сеялка Саксония А201

                  В почивните дни ще го сканирам и ще го кача , защото е от доста страници .
                  Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                  Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                  Коментар


                  • #10
                    От: Настройка на сеялка Саксония А201

                    https://drive.google.com/file/d/0B0F...it?usp=sharing
                    Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                    Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                    Коментар


                    • #11
                      От: Настройка на сеялка Саксония А201

                      Благодаря ти колега.
                      Имам едно питане обаче.По горе пишеш,че е от доста страници а файла който си постнал е малък.
                      После това са сеитбените таблици за който съм много благодарен,но ще бъда още повече ако имаш и някакво
                      ръководство за експлоатация.Знам че ставам нахален но имам една такава която искам да възстановя и да
                      използвам,но е малко в насипно състояние.Горе долу съм събрал всичките части които ще ми трябват,
                      но искам да знам как да я сглобя за да ми върши работа.
                      Благодаря предварително.
                      П.П. ако имаш каквато и да е информация за сеялката и я постнеш също ще съм ти благодарен.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Настройка на сеялка Саксония А201

                        Под много страници , имах предвид , че е 18-20 . Нямам никакво друго ръководство . Баща ми на времето го е взел от института , в който е работил като научен работник и реших , че ще е полезно , ако го кача.
                        Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                        Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                        Коментар


                        • #13
                          От: Настройка на сеялка Саксония А201

                          Благодаря за информацията.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Настройка на сеялка Саксония А201

                            Колега може ли и на мен да ми изпратите таблиците със настройките на сеялка саксония на
                            имейл - stanimir_1977@mail.bg

                            Коментар


                            • #15
                              От: Настройка на сеялка Саксония А201

                              колега можели и на мен да ми изпрати6 настройките,благодаря

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X