Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Верижен болгар

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Верижен болгар

    Някой да знае откъде могат да се намерят нови ролковите лагери за опорните колелета на тл-30? Прерових Враца, намерих само 2бр... Без възможност за поръчка...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160917_142356.jpg
Прегледи:1
Размер:127.1 КБ
ID:5728462
    Без блокажи си за никъде. :D
    Без лебедка, хептен...

    0887 731062 - Цецо

    Коментар


    • От: Верижен болгар

      Да тампони има,но тези от снимката са самоделка иначе са кръгли.Имам рама и ако са там тампоните ще вдигна снимка за имаш представа за тях.До колкото си спомням това което наричаш сферични опори са шарнирни лагери от вида Ш.Външната гривна от две части ли е? Това което наричаш картер на съединителя да не е капака над съединителя? Ако е това мисля,че имам.

      Коментар


      • От: Верижен болгар

        Колеги , някой знае ли от къде може да се намерят стандартни основни и биелни лагери за ТЛ-30...
        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

        Коментар


        • От: Верижен болгар

          Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
          Да тампони има,но тези от снимката са самоделка иначе са кръгли.Имам рама и ако са там тампоните ще вдигна снимка за имаш представа за тях.До колкото си спомням това което наричаш сферични опори са шарнирни лагери от вида Ш.Външната гривна от две части ли е? Това което наричаш картер на съединителя да не е капака над съединителя? Ако е това мисля,че имам.
          Нито лагери за ролките намерих (къде ли не търсих и на кой ли не писах по фирмите за лагери, никой не намира по каталозите такъв лагер), нито пък тези шарнирните. Последните обаче забелязах, че черупките им са чугунени, и са две черупки, да. Направихме нови черупки на струг, сферите са си старите. Лошото е че сферите не може да се "пипнат" - закалени са, а отворите им имат елипса малко и конус, щото болтовете и те изядени яко. Единия съм го наварил, ще го обикалям с разстъргваща глава, да видим какво ще направя. После ще наваря и другия, да имам мостра - за тези шарнирни болтове дето са занитени с трите нита към планката говоря. Сега правим и нова задна ос за окачването - старата за нищо не става. Разпарчетосал съм всички опорни ролки от едната страна (от другата засега мисля да не пипам, щото няма големи луфтове), както казах лагери не намерих и реших да ги заменя с бронзови втулки, защото освен че са износени самите лагери, са износени и шийките за лагерите, на места от Ф32мм са отишли на Ф31мм - окопани са от ролките. Отделно и лагерните букси (външните) и те са малко на елипса по една-две десети износени. Одеве прешлайфах малко шийките на осите, лошото е че диаметъра пада и се губи от площта на конуса, дето се набива ролката. Абе, става една... Но не ми се занимава сега да правя нови оси, да ги пращам за термообработка, да шлифовам, конуси, при положение че не намерих и нови лагери. Много го разнебитих, а ми трябва сега малко по-спешно това тракторче, да видя ще става ли нещо от него или не, пък после ще го доремонтирам. И опорните ролки са износени по Ф150, което се търкаля по веригата, и въобще почти всичко е износено.
          А за този "картер на съединителя" - имам предвид тази едрогабаритна част, за която се монтира с три болта фланчето с палеца за ресьора. Тази цялата част по някаква причина е направена самоделно. Ако разгледаш по-внимателно снимките които съм качил ще забележиш, че нещо не е както трябва .
          И въобще тегло голямо с това тракторче. Ама никой не ме е карал да го купувам насила.
          Без блокажи си за никъде. :D
          Без лебедка, хептен...

          0887 731062 - Цецо

          Коментар


          • От: Верижен болгар

            Имам тези страничните плочи,но те биват леви и десни и не знам от кои имам-болтовете и на двата вида са еднакви.
            От снимката не може да се види точно какво са правили,но често поради разхлабване на трите болта държащи опората за ресора се разбива отвора в коритото и опората не върши вече работа.По някога се изтръгват болтовете и чупи коритото. И опората с трите болта имам някъде из частите.
            За сфери защо не провери дали от някой шарнирен лагер няма да станат.
            Опорните ролки може да възстановиш чрез наваряване.

            Коментар


            • От: Верижен болгар

              Хммм, чупи се коритото значи... Сигурно това му се е случило, и затова го няма. Две ролки има най-много износени, ще наваря с миг-маг да видим ще се изпозакали ли, и какво ще стане. Но мисля да не ги правя всичките сега, може да изкарат още малко според мен. Проблема при техния ремонт е, че ако се наварят, така че да може да се струговат след това, при работа вероятно бързо ще се износят, защото ще са меки. Ако ли пък се наварят с твърди електроди - не можеш да ги струговаш... Може би най-удачно е с набиване на гривна от ст.45 и после ТВЧ. Не е късно и за сферите, нищо не е сглобено още.
              Странното е, че втулките набити в телата на колесарките, дето лагеруват на оста на задното окачване се оказаха стоманени. Не знам така ли са оригинално, или са правени, и в книгата няма инфо за материала. Започнахме ги от чугун, че стомана в стомана нещо не звучи добре.
              Не съм виждал такова тракторче като ново, да видя каква е файдата от това окачване, според мен идва малко излишно, какво толкова ще помогне да се "наглася по терена", както пише в ръководството, не знам, ама може и да бъркам.
              Има и едни подложни планки такива чугунени под ресьора в двата му краища се намират, с два отвора за болтовете - извадих ги на парчета, протрити до изчезване на материала, е поне тези ако ги имаш, да не ги правя и тях. Ще ги снимам.
              Без блокажи си за никъде. :D
              Без лебедка, хептен...

              0887 731062 - Цецо

              Коментар


              • От: Верижен болгар

                Знам за кои планки говориш.Те са съставени мисля от три части и свързани с по два дълги болта.Ще проверя дали ги имам и ще пиша.
                Без такова окачване машинката няма да може да се крепи по неравен терен.Доста е тясно и податливо на обръщане.Веднъж в един наклон веригата започна да излиза и докато се усетя се търкулна добре,че не ме затисна.
                Втулките в окачването на телешките са стоманени,но на оста има централен и радиален отвор и гресьорка за да се смазва.

                Коментар


                • От: Верижен болгар

                  Нямам планките за ресора.
                  На снимката гледам,че няма капачета на сферичните опори.На тези капачета се намират гресьорките за мазане.

                  Коментар


                  • От: Верижен болгар

                    Лагери намери ли?

                    Коментар


                    • От: Верижен болгар

                      Първоначално публикуван от мариновдт20 Преглед на мнение
                      Лагери намери ли?
                      Ако питаш мен, не съм намерил...
                      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                      Коментар


                      • От: Верижен болгар

                        Питах за лагерите на опорните ролки за тях намерих, може да е намерил и да не му трябват вече. А за биелните те не са ли като другие по стандарти или други общи изисквания с възможност за замяна.
                        Последно редактирано от мариновдт20; 08-10-16, 16:32.

                        Коментар


                        • От: Верижен болгар

                          Е не знам от какво може да стават, и информация никаква няма. Имаше надежда от перкинс да паснат, но са по малки...
                          ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                          Коментар


                          • От: Верижен болгар

                            Не съм намерил, нали ги заменихме с бронзови втулки, но още не съм сглобил да видим как ще стане. Къде ги има? Да взема да си купя, евентуално ако си изработя нови оси, да си сложа пак лагери.
                            Без блокажи си за никъде. :D
                            Без лебедка, хептен...

                            0887 731062 - Цецо

                            Коментар


                            • От: Верижен болгар

                              Да, направихме нови капачки с отвор за гресьорки.
                              А за обръщането, като излезе веригата, започва да се върти трактора и става белята, така ли? И аз ще го мъча по един лек страничен наклон, ама хайде да го събера веднъж, де.
                              В книгата пише, че втулките за голямата ос са от чугун. А извадихме стоманени.
                              Без блокажи си за никъде. :D
                              Без лебедка, хептен...

                              0887 731062 - Цецо

                              Коментар


                              • От: Верижен болгар

                                Когато излезе веригата звездочката/водещото колело/ потъва в почвата телешката също и трактора се накланя и при по-голям наклон се гъта.Не се върти.При износени вериги трябва да се обтегнат малко повече.От носно втулките е точно така,но на практика поставят стоманени.Не вярвам някой да си е играл да сменя втулки.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X