Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Верижен болгар

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Верижен болгар

    Здравейте,

    Днес си купих едно тракторче ТЛ30, на двигател изглежда много добре, пали лесно, работи добре, не пуши почти. Но има проблем с веригите, паднали са буренцата на някои места, силно са повредени и осите вътре, в следствие на което се е удължила стъпката, и колелото с някои зъби бие директно на буренцата и осите и ги досъсипва и самите зъби на колелото се смачкват и притъпяват. Тракторчето подскача, и реве за ремонт. Като начало, източих маслото на ДВГ. Няма спирачки, а ще го ползвам по голям наклон и май там ще ми трябват. Лостовете за завиване супер силно трябва да ги теглиш, за да завие, беше бетон отдолу но все пак тегло беше. И общо взето - необходима ми е документацията, а връзката която сте дали ми казва, че не е валидна. Има ли някакъв начин да се сдобия с тази информация/документация? Също има ли някъде по складовете такива звездочки и вериги, или трябва да си ги поправям тези?
    Благодаря предварително на всеки отзовал се!
    Ще си правя гребло отпред да изравнявам един стръмен път, да му махам "гърбицата", т.е. да е с постоянен наклон по цялата дължина, и за оран също ще го ползвам, трябва и плуг да си правя, че взех вариант без инвентар...
    Без блокажи си за никъде. :D
    Без лебедка, хептен...

    0887 731062 - Цецо

    Коментар


    • #77
      От: Верижен болгар

      Книга за ТЛ 30

      http://mts-alest.net/details/traktor-bolgar-tl-30a.html

      Избира се "Зеркало1" после "download" инсталира се .exe - то. Сваляте си програма за четене на djvu файлове и се отваря книгата, на български е.
      Без блокажи си за никъде. :D
      Без лебедка, хептен...

      0887 731062 - Цецо

      Коментар


      • #78
        От: Верижен болгар

        За този трактор вече няма никъде части така,че запрятай ръкави и прави ремонт.
        Щом няма спирачки няма и да може да се управлява.Няма кой да спира барабаните на фрикционите и няма как да завиваш.Съединителя ръчен ли е или крачен?Защото при ръчен съединител имаш две спирачки,а при крачния една.При втория вариант лостовете за управление задействат спирачките,а при първия имаш комбинация от крачна спирачка и лост при завиване-за мен този вариант е по-добър/по-лесно се регулира и подържа/. Малко трудно е в началото при работа с ръчен съедините,но като се свикне много по-лесно се маневрира с машината.
        За да направиш гребло ще ти трябва друг двойно действащ хидроразпределител,резервоар с филтър,маслена магистрала,хидр.бутилки и това всичко напълно независимо от съществуващата хидр.система.Настоящата предполагам е едно действаща.При някой от моделите беше монтиран хидравличен цилиндър под седалката с двойно действие и такъв разпределител.На телешката на колесара трябва да се присади плоча за да може да се захванат рамената на греблото съответно и бутилките.
        Оригиналния плуг за ТЛ-30 е 2х25.
        Ако не представлява трудност вдигни някоя снимка на машинката.

        Коментар


        • #79
          От: Верижен болгар

          Благодаря за информацията. Аз мислех че ще мога да ползвам съществуващата хидравлика за греблото.

          Ето две, три снимки. Мога и по детайлни да направя.

          За плуга, гледам с три, даже с четири тела орат по клипчетата. 3х25 много ли ще му е?

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:139.1 КБ
ID:5649930Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:161.1 КБ
ID:5649929Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:114.0 КБ
ID:5649931
          Без блокажи си за никъде. :D
          Без лебедка, хептен...

          0887 731062 - Цецо

          Коментар


          • #80
            От: Верижен болгар

            Машинката наистина ще иска доста доокомплектоване. По нея има доста неща дето не са нейни.До колкото виждам от снимките хидравликата ти е двойно действаща и имаш нужния хидроразпределител за да направиш греблото без да преработваш хидравличната система.
            А бе то и аз орях с 3х25 на ТЛ-30,но при по тежки почви му идва в по-вече. Звездочките/задвижващите колела/ са направо в окаяно състояние.

            Коментар


            • #81
              От: Верижен болгар

              Звездочките едно на ръка, оказа се че блока е спукан и е заваряван неуспешно. Два часа и аз плювах с чугунени електроди, ама нещо не се получи, като го надуя с компресора просълзява. Не беше от най-удачните покупки тоя трактор, ама те.. Не меси масло с вода, само навън пуска. Не знам от замръзване ли е, или си е дефект някакъв... 20-тина см по хоризонтала напред от пробката за водата в блока.
              Прикачени файлове
              Без блокажи си за никъде. :D
              Без лебедка, хептен...

              0887 731062 - Цецо

              Коментар


              • #82
                От: Верижен болгар

                Викни някой майстор да ти го завари, че да не го напукаш повече.
                Кольо Динев

                Коментар


                • #83
                  От: Верижен болгар

                  Пукнатината е от замръзване.Доста трудно ще се завари.Аз така пукнах блока на моя ТЛ-30/преработен вече на колела/,но от другата страна точно зад ГНП-то и го оправих с планка и суров маслоустоичив каучук и вече близо 30г. така работи.За да спреш да не се пука по-вече блока пробий в двата край на пукнатината отвори.
                  И аз така мисля за покупката ти,че не е най-удачната.
                  Въпреки всичко ти желая успех.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Верижен болгар

                    Пробих отвори, макар тези в края да не бяха съвсем проходни. Какъв е този суров маслоустойчив каучук и откъде мога да си намеря да го лепна и аз накрая. Днес виках и един истински заварчик, каза че ще вземе някакви електроди от село и щяло да стане, да не се притеснявам. Аз не се притеснявам много, ама ме дразни като знам че ми е пукнат блока. Все пак водица винаги мога да доливам. Трактора го взех за 1900лв. Оказва се, че за толкова пари - толкова.
                    Без блокажи си за никъде. :D
                    Без лебедка, хептен...

                    0887 731062 - Цецо

                    Коментар


                    • #85
                      От: Верижен болгар

                      Това е не вулканизиран каучук.
                      Парите не са малко за такава машина.Аз почти за същите пари продадох моя единия ТЛ-30 в пълна изправност.Само едно водно съединение трябваше да се смени.
                      Ако те интересува как съм го направил с каучука и планката пиши на лични.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Верижен болгар

                        Не знам кога си го продал, но въртях на 30 обяви и всичко продадено отдавна, само стоят по сайтовете. Само три-четири актуални, от които това беше за 2100 и беше най-евтиното. Само че онази поговорка излезе вярна
                        Това, дето го заварявах нещо е закиснало и сега не пуска, взех та насипах и масълце да види машината на вехти години и някакво по-хубаво, че като гледам зор е видяла. Около стартера и съединителя има нещо преправяно, не мога да разбера, но като че има присаждан някакъв кожух за съединителя с разни втулки да минават болтовете, или така недодялано си изглеждат всички? И стартера май е друг, както и радиатора и динамото. Едната звездочка си е що годе добра, ама другата е много зле, засега ще я наварявам, но мисля по варианта за изработка на нови, или отливане на цялото, или плазмено рязане, или мех. обработка за зъбите. При последните два варианта ще трябва да се заварява венеца към спиците. С веригата ще падне голямата игра...
                        Пускам малко мултимедия.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4399.jpg
Прегледи:1
Размер:163.4 КБ
ID:5651026Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4407.jpg
Прегледи:1
Размер:172.8 КБ
ID:5651034Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4406.jpg
Прегледи:1
Размер:187.7 КБ
ID:5651033Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4405.jpg
Прегледи:1
Размер:163.8 КБ
ID:5651032Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4404.jpg
Прегледи:1
Размер:90.3 КБ
ID:5651031Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4403.jpg
Прегледи:1
Размер:109.9 КБ
ID:5651030Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4402.jpg
Прегледи:1
Размер:138.3 КБ
ID:5651029Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4401.jpg
Прегледи:1
Размер:151.7 КБ
ID:5651028Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4400.jpg
Прегледи:1
Размер:151.5 КБ
ID:5651027
                        Прикачени файлове
                        Без блокажи си за никъде. :D
                        Без лебедка, хептен...

                        0887 731062 - Цецо

                        Коментар


                        • #87
                          От: Верижен болгар

                          Да питам, веригите и звездочките от ТЛ-30 и ТЛ-45 взаимозаменяеми ли са?

                          Ето едно клипче на работещ двигател http://velbor.com/MVI_4417.avi
                          Последно редактирано от The Bear; 31-03-15, 00:08. Причина: добавяне на линк към клипче
                          Без блокажи си за никъде. :D
                          Без лебедка, хептен...

                          0887 731062 - Цецо

                          Коментар


                          • #88
                            От: Верижен болгар

                            Ръководството ако е за експлоатация и ремонт вътре е описано почти всичко какво и как да правиш накрая има и приложения. Според мен са направени с много мисъл и за много каране, трактористите който са ги карали са издевателствали над тях и въпреки това са оцелели досега. Успех в забавлението наречено ремонт.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Верижен болгар

                              Има няма около 7-8години от как го продадох.
                              Да звездочките са същите и веригите и те,но се различават само по броя на трактовете.Мисля,че при ТЛ-30 бяха 35 бр.,а при ТЛ-45 41бр. това е поспомен.
                              Наистина машинката е доста преработвана.Ауспуха оригинално върви под коритото,стартера е с по дълга глава и за това са тези шпилки,сега си със генератор,а оригинала е динамо,присаждането на кожух при съединителя се прави когато не е оригиналния маховик и друг притискателен и феродов диск,радиатора няма нищо общо с оригинала. А бе то при теб колега стана като при ония две снимки в които трябва да открием десетте разлика ама при теб ще излязат повече от десет.Много лошо е монтиран хидроразпределителя ако остане време ще снимам аз как съм го направил.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Верижен болгар

                                Цецо,ако ще му слагаш дъска за чистене на сняг,се абонирам от сега да минаваш и през моя склад.Иначе положението е горе долу приемливо за човек с твоите възможности и база за ремонти.Аз още чистя проблемите по мотокара,така че си е вярна приказката,че хубаво и евтино няма,но още по-гадно е скъпо и скапано.Успех във въскресяването!
                                Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                                Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                                Враца

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X