Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Верижен болгар

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Верижен болгар

    пак погледнах в ръководството, за болгар ТЛ 30- експлоатационно тегло- 2 340 кг, с допълнителни тежести 2 414 кг, но и колегата дето пита не уточнил дали е ТЛ 30/45 или Т 54/60....
    Последно редактирано от перко; 01-02-13, 12:36. Причина: П.С Белорус 5 тежи 3,2 тона сега се сетих
    основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

    Коментар


    • #62
      От: Верижен болгар

      Ами то и аз още незнам какъв модел е, сега гледам че има различни модели и след като го видя ще мога да кажа със сигурност.
      Благодаря все пак на отзовалите се, като го видя/вземам ще пиша.

      Коментар


      • #63
        От: Верижен болгар

        Здравейте колеги, понеже и аз съм запалянко по верижните машини - горд собственик на Т60В и със съвсем свежа регистрация във форума, съм безкрайно благодарен на колегите дали разяснения относно как се извършва оранта и настройката на плуга при верижните машини. Мисля че информацията беше от друга тема във форума "Оран с верижен трактор" или нещо такова. Та на всички, които с постовете си ми улесниха живота искам да им пожелая здраве и късмет и нека приемат моите най-искрени благодарности. Трактора Т60В тежи 3880килограма експлоатационен. Моторът му е с централен подгревател на всмукателния колектор и е същия като този който е 80к.с. но е скопен от нагнетателната помпа. Ремонто пригоден е стига човек да има известна техническа грамотност и да не се притеснява да се цапа (мързи). Два модела са, единия е с по-тесен коловоз около 1050мм, а другия е с по-широки вериги 1250мм. Моите лични впечатления от трактора се много добри и смятам че за стопанство до около 100-150 дка е напълно достатъчен. Купих го уж перфектен, но се оказа че не завива на ляво и имах известни главоболия (смяна на десен фрикцион, лагери на оста на короната, смяна на иглени лагери и настройка на аксиалния лагер и апарата за управлението му) и някой други дреболии но като цяло е уникална машина за размера си има страхотно тягово усилие с лекота дърпа плуг 4х25 и то в тежки смугли черноземи каквито са при нас (Търговищко). Купих го за да разора колкото може по-дълбоко купени стари лозя (почти гора) с дървета, храсти други екстри за засаждане на орехова градина около 50 декара. Потроших десет лемежа, отметателни дъски, късах болтове но го изорах (корених) на дълбочина около 35-45 см (където позволява камъни и др.) самоче с три от четирите тела. Единия стълбец го бях оставил без плуга и го ползвах като зъб за коренене на коренища и прочие. Вчера възстанових плуга -заварки на скъсани монтажни отвори по плужните тела, нови лемежи, дъски и др. После изорах на бързо местото на един комшия с обновения плуг (има още какво да се желае) за около час и половина 2 декара смятано с многото маневри. Ако не е много кално трактора си оре перфектно (нищо общо с гуменетките имам и малък колесен янмар 20коня), а вчера докато орях валеше есенен дъждец, да веригите си лепнат но си оре прекрасно на около 27-30 см. с четирите плуга. Трактора е икономичен работи като часовник. Самата машина е произведена 1999г от Карловски заводи и е един от последните произведени от тях. В Карлово все още има една-две фирми от които човек може да си купи всяко едно болче за тези трактори. Мога да дам контакти ако някой се интересува. Имам и пълното ръководство на Т54 което отговаря на 99,9 и за Т60 с някой малко разлики. Надявам се да ми остане време да сканирам книгата и да я предоставя във форума. Желая успех и късмет на всички мераклии.

        Коментар


        • #64
          От: Верижен болгар

          Много години да ти служи вярно! 1999г. . Би ли качил снимки че ми е интересно по кабината някакви промени има ли, вътре по човешко и удобно ли е? Можеш ли да качиш снимки и на плуга, че миналата есен докато орах ей така като почна да прицърква времето и почна да ми трупа по отметателните дъски. Поздрави и спорна работа.
          Кольо Динев

          Коментар


          • #65
            От: Верижен болгар

            Ще съм ти благодарен ако качиш ръководството за Т54 ,че отдавна търся такова.
            Винаги се оглеждайте наляво и надясно , когато пресичате на червено.

            Коментар


            • #66
              От: Верижен болгар

              колеги трябва ми полуоска за Т54В или Т60В

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03069.JPG
Прегледи:2
Размер:129.6 КБ
ID:5541824

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03068.JPG
Прегледи:2
Размер:138.5 КБ
ID:5541825

              че на тази и видях сметката

              Коментар


              • #67
                От: Верижен болгар

                Колега и аз ще съм ти много благодарен за ръководството

                Коментар


                • #68
                  От: Верижен болгар

                  В Карлово има магазин за части за верижни болгарчета ,Веско май се казваше собственика.От него съм поръчвал едни ости, утре ще потърся номера му и ще ти пиша.
                  Винаги се оглеждайте наляво и надясно , когато пресичате на червено.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Верижен болгар

                    Благодаря ти , но на всички съм звънял и само един я има но ми обяви цена от 600лв.Това нашите не са търговци а шарлатани , тук ми се струва заложена печалба от над 300%.
                    Колегата stefan55 ще я завари.Мен ми трябва да си прибера машинката от полето.
                    Пък после ще го мислим.Надявам се да не го окрадат до тогава че съм го оставил в средата на полето
                    Ако на някой му изскочи нещо втора употреба да свирка,ще съм благодарен.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Верижен болгар

                      Здравейте,
                      В първият си пост тук споделям намерението си че искам да си купя верижен трактор от серията Т54 или Т60 с цел поставяне на гребло за разриване, направен изкоп с багер който да заривам с Болгара, не искам да мъча багерчето и същевременно да си губя времето. Можете ли да ми дадете някакви препоръки, как да подбера добра машина в смисъл изправна и има ли особености при поставяне на греблото. Мерси.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Верижен болгар

                        Не можах да се стърпя и да не направя една снимка .Подредени по надежност от ляво на дясно Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP5596.jpg
Прегледи:1
Размер:122.2 КБ
ID:5622589

                        Коментар


                        • #72
                          От: Верижен болгар

                          Имам чувство,че си запознат добре с най-ляво стоящата машина щом пишеш така пък си я и карал.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Верижен болгар

                            От уширените Болгарчета ли е, прилича на питбул. Колко от съвременните чудовища ще додрапат до такава възраст?

                            Коментар


                            • #74
                              От: Верижен болгар

                              Незнам дали е разширен ,видях само че е 4 цилиндров предполагам че тл45 .Ти минаваш покрай него (в ДЗС -то се намира)

                              Коментар


                              • #75
                                От: Верижен болгар

                                Това беха тия лозарските?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X