Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бюджетно бъги

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Двигателя вече на мястото си спрямо кутията. Утре ще уточня точния размер ремък, понеже тоя който купих дойде дълъг. Ако остане време ще направя и обтяжна ролка, която да се охлабва лесно преди всяко палене. Целта е когато се дърпа въженцето за палене да не се налага да се върти маховика със все съединител.
    Прикачени файлове

    Коментар


  • #17
    Не съм спирал с проекта, но тези дни имам доста работа и бутам по малко. Играх си доста време да правя нови втулки по цялото окачване, защото оригиналните са супер зле измислени. Накупих нови лагери навсякъде както и крепежи. За напред вече ще си играя с педали, рейка, скорости и също с изграждането на рамата.
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #18
      Първоначално публикуван от slavianko Преглед на мнение
      Не съм спирал с проекта, но тези дни имам доста работа и бутам по малко. Играх си доста време да правя нови втулки по цялото окачване, защото оригиналните са супер зле измислени. Накупих нови лагери навсякъде както и крепежи. За напред вече ще си играя с педали, рейка, скорости и също с изграждането на рамата.
      С тия ресори няма ли да е много твърдо.Някога имах Ритмо с напречен ресор отзад, но то си тежи оккооло тон.
      Какво мислиш за Смарт като база за непретенциозно бъги,защото ми изпадна един и се чудя дали да не го нарежа?
      Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
      Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
      Враца

      Коментар


      • #19
        Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение

        С тия ресори няма ли да е много твърдо.Някога имах Ритмо с напречен ресор отзад, но то си тежи оккооло тон.
        Какво мислиш за Смарт като база за непретенциозно бъги,защото ми изпадна един и се чудя дали да не го нарежа?
        Махнал съм половината листи и като го подкараме ще си проличи. Мен също не ме кефи защото така се играничават доста ходовете. Искам само да тръгне да се движи и след това ще сложа по още едни горни носачи и ще изхвърля тоя ресор.
        Що се отнася до Смарта нямам идея. На шаси ли е защото ако не е ще е тегаво

        Коментар


        • #20
          Не е на шаси, но е със задно и целия е пластмасов,вероятно има яки греди по пода,още не съм залягал да го видя отдолу.
          Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
          Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
          Враца

          Коментар


          • Juiced
            Juiced коментира
            Редактиране на коментар
            Смарта е някакъв здрав монокок железен и всичко останало е пластмаса. Но купенцето е едно цяло парче.

        • #21
          Първи тест и баща ми е супер щастлив. Само да отбележа, че машинката няма да е в тоя вид. Ще има още доста работа по външният вид. Ролбар, дъно, подкалници и всякакви удобства и естествено и фасон. Теста беше само за да видим как се движи изобщо. Спирачките също още не са готови. Изхвърлил съм тея отвратителни барабани и съм приготвил дискове и апарати от мотоциклет.
          Искам да напиша и първите впечатления. Баща ми е 80кг а аз съм 106кг. Напънахме го на естакадата в двора, спряхме по средата и потеглихме без затруднения. Моторчето се справи дори без много газ. Отделно го пробвах и на правата и понеже нямаме спирачки не съм го засилвал, но ще си има и достатъчно скорост на 4 та.
          опасенията, че тоя двигател няма да се справи отпадат. Естествено тук не говорим за спорт а за разходка и ако не бъркаме тези понятия е ок.
          ето и клипчето

          https://m.youtube.com/watch?v=ir3WREz8MPA

          Не сме приключили с проекта и живот и здраве ще има още снимки и видеа

          Коментар


          • #22
            Днес нагласих предните апарати и дискове. Утре чакам маркучите и вече ще тестваме машинката по-смело и без притеснения
            Прикачени файлове

            Коментар


            • Еделвайс
              Еделвайс коментира
              Редактиране на коментар
              Следя с голям интерес всичките ти проекти, имаш златни ръце, благородно завиждам за условията и знанията които имаш за такова хоби, давай все така смело и напред с проектите

            • KingofROAD
              KingofROAD коментира
              Редактиране на коментар
              С барабаните няма ли да си е по-добре? Ако се гази кал някъде, барабаните са по-добре защитени от дисковете. Доколкото знам от форумЪт някои модели джипове, нарочно се произвеждат само с барабани.

          • #23
            Такива отживели барабанни спурачки не стават за нищо. Тежат не спират, заяждат постоянно. Тези които сложих са оригиналните ми от УТВ то. Що бой и кал са видели не е истин и са като нови. Търся сега и за задни даже.

            Ето и от последните дни до къде съм стигнал
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #24
              Да вдигна малко темата. Цяло лято покарахме и машината се оказа адекватна и без фрапиращи проблеми. Единствения недостатък беше, че се накачулваме по 3- 4 човека и двигателчето малее.
              Тези дни след известно търсене в нета се спрях на ето този 400 кубиков. Двойно по-голям от първия
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #25
                Двигателя вече инсталиран. Изработих и нова шайба за коляновия вал съобразно мощността. Тези дни ще поработя и върху доизграждане на рамата. Врати, калници, фарчета, стопчета и всякакви екстри ще се монтират. Вчера успяхме да го тестваме и вече съм очарован. Щом успява да пързаля задните значи ще го бъде

                Коментар


                • #26
                  Ето две анимки, понеже забравих да снимам
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #27
                    Взех му и един марков спортен ауспух. Успях да го монтирам а тая седмица ще му направя и генерацията. Също ще махна и сегашния филтър с кутията, защото е доста спъната. Надявам се след тунинга да вдигна кон, кон и половина
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • ogimaster
                      ogimaster коментира
                      Редактиране на коментар
                      Ти си готов за пистата вече ;-)

                    • Juiced
                      Juiced коментира
                      Редактиране на коментар
                      Като направиш генерацията ще пуснеш ли клипче със звук?

                  • #28
                    Колко коня е новата моторетка и колко финикийци, ако не е тайна?
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #29
                      Благодаря колега. За писта си имам UTV 200кс. Това е да му се радва баща ми. В интерес на истината днес го замерих по Gps и вдигна 50км. Като се има в предвид, че по заръки на старшия му сложих почти 20% ограничител на подаваната газ. На пълната газ сигурно ще вдигне и 60км
                      Последно редактирано от slavianko; 03-09-23, 00:37.

                      Коментар


                      • #30
                        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                        Колко коня е новата моторетка и колко финикийци, ако не е тайна?
                        Този е 400сс и 13кс. Намерих от една румънска фирма 420сс и 15кс, но кореспонденцията с тях ме изнерви и ги нахраних. Да не говорим, че искаха предварително плащане за да го пратят по Еконт което няма как да стане.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X