Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бюджетно бъги

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бюджетно бъги

    Живот и здраве съм замислил едно доста добро проектче. Целта е да сътворя нещо, което да се движи и в последствие да го доразвивам
    Концепцията е следната:
    НЕЩО което да е бюджетно от към пари, да е евтино за поддръжка и да е икономично. Не се цели скорост, бързина и така нататък. Целта е да се движи и да може човек да се забавлява. Правя го за баща ми най вече за да си ходи на село за риба и разходки. Аз имам скъп и бърз осъществен проект UTV който можете да видите в раздел АТВ.
    По същество. Взех два предни моста от Трабант. Първоначално само ще се ревизират а по натам ще ги доработя. Двигателчето ще е Хонда 7.5кс от тея които се ползват за картинзи и мотофрези.
    Прикачени файлове

  • #2
    Ако го нямаш останал от някъде не давай пари за тия китайски макети на двигател.От ква да е моторетка ще по-добре или от скутер-бонус вариатор. Другото е равносилно тия 300-400 лева дето ще ги дадеш за двигател да ги изхвърлиш в коша според мен.

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
      Ако го нямаш останал от някъде не давай пари за тия китайски макети на двигател.От ква да е моторетка ще по-добре или от скутер-бонус вариатор. Другото е равносилно тия 300-400 лева дето ще ги дадеш за двигател да ги изхвърлиш в коша според мен.
      Ползвал съм такива два и са големи кучета. На един картинг една година се мъчихме да го счупим няколко човека и не успяхме.
      Не искам вариатор. Другия проблем е че нямат задна и не се намират читави толкова лесно. Ще ползвам кутията от трабанта със съединителя. Ще има скорости и най вече задна. Това моторче да изкара две години за 170лв берекет. Така или иначе вече съм го поръчал и днес даже го чакам в Еконта

      Коментар


      • #4
        Маломощен ми изглежда двигателя за 4х4. Търсете нещо по-мощно.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          Маломощен ми изглежда двигателя за 4х4. Търсете нещо по-мощно.
          Няма да е 4х4. Не ми се заиграва чак толкова. И да слабо е двигателчето, зависи обаче от целта. Пак ще се повторя, че не целим скорост и мощност. Ще го накъся достатъчно за да има въртящ момент и ще се получи

          Коментар


          • #6
            Според теб колко би тежало това возило и каква максимална скорост по равен асфалт търсиш.

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от EIvanov Преглед на мнение
              Според теб колко би тежало това возило и каква максимална скорост по равен асфалт търсиш.
              Добър въпрос. Никаква идея колко ще тежи. Ще гледам да не е повече от 200кг
              Що се отнася до максималната скорост, за да има вътък не трябва да е повече от 30-40км

              Коментар


              • #8
                Ето и малко от днес. Голяма хамалогия е всичкото това чистене и търкане на железата. Другото е че си играя да направя навсякъде втулки от Полиамид и да изхвърля оригиналните. Металните втулки също бяха ръждясали и ги подменам и тях. С две думи цял ден съм на струга и още не съм до никъде. Изработих и оста за маховика с която ще куплирам кутията с мотора.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #9
                  Може да му тунинговаш малко датчика за маслото, защото и при доста мижав страничен наклон ще загасва.

                  Коментар


                  • KingofROAD
                    KingofROAD коментира
                    Редактиране на коментар
                    а не може ли да като в корабните кухни да сложи движока в люлка, да не се разлива маслото

                  • Николай Колев
                    Николай Колев коментира
                    Редактиране на коментар
                    + 100 грама допълнително масло проблема се решава трайно. Пробвано.

                • #10
                  Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
                  Може да му тунинговаш малко датчика за маслото, защото и при доста мижав страничен наклон ще загасва.
                  Не се бах замислял. Ако има дертове ще го тунинговам. То само да тръгне да се движи, че с тея втуки докато ревизирам само двата моста ще се запролети.

                  Коментар


                  • #11
                    Първоначално публикуван от slavianko Преглед на мнение

                    Добър въпрос. Никаква идея колко ще тежи. Ще гледам да не е повече от 200кг
                    Що се отнася до максималната скорост, за да има вътък не трябва да е повече от 30-40км
                    Мисля, че няма да може да се побере в 200 кг. Почти всяко работно АТВ тежи повече от 200 кг.
                    Виждам старание и внимание към детайла. Не похабявайте добрия малък двигател. Сложете по-мощен.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #12
                      Ще стане и с тоя мотор, но няма да е бързо.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #13
                        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение

                        Мисля, че няма да може да се побере в 200 кг. Почти всяко работно АТВ тежи повече от 200 кг.
                        Виждам старание и внимание към детайла. Не похабявайте добрия малък двигател. Сложете по-мощен.
                        Със сигурност няма да го похабим. Купих го специално за целта, но ако излезеш прав ще го сменим. Въпреки всичко аз си мисля, че ако е достатъчно накъсено ще върши работа. Живот и здраве ще разберем.
                        тези дни ще постна пак снимки как напредва проекта

                        Коментар


                        • коко келеша
                          коко келеша коментира
                          Редактиране на коментар
                          Без лоши чувства, но когато чуя "накъсено", веднага се появява картинката как баща ти дава пълна газ, двигателчето пищи на умирачка а ти спокойно си ходиш до него и му обясняваш как трябва да го кара малко по-спокойно. Ако пешеходната скорост е опция, какъв е смисъла от бъги, освен ако няма да му влизат в задълженията и някои земеделски дейности.

                      • #14
                        Нп нали затова е форума за да дискутираме. Съгласен съм с теб, но тук нещата не са чак така. Една проста сметка. Имал съм 200сс атв китаец което тежеше 150кг и спокойно си вдигаше 80-90км. Два пъти по- накъсено без проблем ще си вдига 40-50км и ще си носи да речем 300кг.
                        Имам УТВ което тежи около 550кг с двигател от Хаябуса, която тежи около 200кг. Накъсено е до 140км. И с лекота си носи теглото. Проста сметка е УЖ. Сега като се сетих, преди време бях карал някакво китайско бъги 200сс, което си се движеше доволно.

                        Коментар


                        • #15
                          След лек застой днес си поиграх да наглася маховика със съединителя и ремъчната шайба. Тези дни мисля да започна с изграждането на конструкцията
                          Прикачени файлове

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X