Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бъгито на Кольо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Бъгито на Кольо

    Вече бъгито има волан и педали. Пробвах привода на съединителя да е с жило, както в оригинала, но наличното не работи както трябва, и май работата отива на варианта помпа и цилиндърче от Москвич. Хидравликата е безотказна.



    .

    Можеше и още работа да свърша, но Данчо много ме изкушаваше, а на мен малко ми трябва...



    Повече за гумите и изпитанията им-http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=39546&page=2
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #32
      До: Бъгито на Кольо

      Здравей!
      Не бих ти пропоръчал да си с помпа и работен цилиндър от Москвич или Лада-това е много глупава система,поне за мене.Аз това лято имах честа да сменям на Москвич и не съм много очарован от тази систем.Сега си търся система,с която да променя това недоразумение на техниката.Искам да си направя Москвича с жило,както е при западните-няма да доливаш течност,няма да обезвъздушаваш и тем подобни дердове.
      Към темата:Много добре върви проекта на бъгито,пожелавам ти в същия дух да продължава ,за да ни радва все повече.Такива като теб са нужни на тая държава,да създават,а не обратното.
      Поздрави!

      Коментар


      • #33
        До: Бъгито на Кольо

        Имах Москвич 7 години. Нито веднъж не ми се е налагал ремонт на привода на съединителя. Макар, че е по-сложна, при добро изпълнение не създава грижи. Проверено е!
        Виж, на Форда-донор два пъти съм ремонтирал жилото, На едно Mитсубуши му правихме побългаряване по жичкаджийски, сега на Астрата като натискам съединителя скърца, очаквам всеки момент и оттам проблем...
        Хидравликата си е добро нещо.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #34
          До: Бъгито на Кольо

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Имах Москвич 7 години. Нито веднъж не ми се е налагал ремонт на привода на съединителя. Макар, че е по-сложна, при добро изпълнение не създава грижи. Проверено е!
          Виж, на Форда-донор два пъти съм ремонтирал жилото, На едно Mитсубуши му правихме побългаряване по жичкаджийски, сега на Астрата като натискам съединителя скърца, очаквам всеки момент и оттам проблем...
          Хидравликата си е добро нещо.
          Аз карах само едно лято и протече,въпреки,че Москвича на Дядо е гаражен и не е каран много.Той е само на 100000км,незнам твоя на колко е бил,но аз много-много не ме кефи тази система.Сега е с нови помпи и отгоре и отдолу,но ги чакам да протечат.Доста хора ми казват,че са здрави,ама на мене ми се случи,че протече.
          Поздрави и късмет.

          Коментар


          • #35
            До: Бъгито на Кольо

            Ами то ако седи по доста време в гаража без да се кара после е по-вероятно да протече.

            Коментар


            • #36
              До: Бъгито на Кольо

              Това,което го каза за помпите и за другите такива възли ,като например спирачната уредба-съм чувал,че протичат при дълго седене в гараж или пък на открито.Важното за един автомобил да се движи и колкото повече се движи толкова по-добре за него.Вчера си направих лек офроуд с една Ниса 522 и изпитах много добра тръпка.
              Поздрави и нека се види до къде е стигнал проекта на Кольо!

              Коментар


              • #37
                До: Бъгито на Кольо

                Здравейте колега. И ти като мен тази седмица нямаш голям напредък. Аз голямо преправяне направих. И на височина и на дължина та даже и окачването свалих малко, че ъгъла на вътрешните карета, особено на лявото беше голям. Тази неделя мисля да се позанимавам със скоростния механизъм но зависи кога ще свършим с прасето. Дойде му реда и на второто. Ако имаш някакви решения може да ги споделиш ако обичаш. Имам и снимки след преправянето но не са хубави, че ги правих доста късно вечерта. Тогава свърших. Надявам се да помогнеш с някои подробности.
                GSM 0877 08 99 19
                Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                Коментар


                • #38
                  До: Бъгито на Кольо

                  То сега нали е свинско време, та и у нас на едно прасе му омръзна живота. А после изремонтирах спирачката на задно дясно колело на пежото на братлето, че не можеше да тръгне, а колата се ползва ежедневно. Не остана време за бъгито, само идеи се въртят в главата ми.
                  Относно ъгъла на каретата-и аз се сблъсках с този проблем. Лявото каре е на късата полуос, нали? Дойде ми наум, че може да се ползва дълга полуос(още една дясна) и тогава ъгъла се подобрява, но при мен бюджета е най-ограничаващият фактор, и си оставих оригиналната полуос. Но бъгито и така не е много ниско, би трябвало да върши работа и така.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Бъгито на Кольо

                    Здравеите колеги. Заминаси и това прасе, ама много не му се ходеше. Чак от петия изтрел се трашна. Как си измислил скоростниа механизъм. Аз имам една идея но ще ми е интерестно да знам вие как ще го направите. Ето малко снимки от днес.
                    Прикачени файлове
                    GSM 0877 08 99 19
                    Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                    Коментар


                    • #40
                      До: Бъгито на Кольо

                      Когато Данчо си правеше неговото бъги, на мен най-страшният проблем ми се струваше начина за превключване на скоростите. Но Данчо е мозък, и е със златни ръце, и го направи перфектно. По същия начин ще действам и аз.
                      Ще се опитам да го обясня, но не знам дали ще ме разберете, аз не съм много по писането, на живо мога да го обясня доста добре.
                      И така: Тъй, като при нормалната компановка задвижващият лост идва отзад-напред(лоста е по средата на колата, а двигателя отпред), при новото разположение става обратното. Но това е само привидно. Цялата тънкост е в това да се заобиколи двигателя(в случая най-удобно е отдолу) с планки, втулки, ос, която се движи надлъжно във втулките, и цялото усилие от скоростния лост да се предаде към входа за управление на кутията. Иначе-когато се включва първа, лоста отива напред, а щангата съответно назад. Значи и при новото положение трябва да е така. Закрепва се механизма на лоста за пода на бъгито, от него излиза пак такава щанга, но вместо напред, отива назад. Но посоката на придвижване остава същата-и при двете компановки задвижващото валче на скоростната кутия трябва да ислезе навън. При бъгито това валче се пада отзад, значи и щангата трябва да отиде назад,, а именно такова движение вече имаме. Остава да заобиколим двигателя, както вече писах с подходящо изработени втулки и оси, и да се захване цялата тази система за валчето на кутията.
                      Дано да сте ме разбрали, че като чета, ако не го знам и аз не бих го разбрал, ама толкова мога да обяснявам.
                      Ако има интерес, следващия път ще снимам как го е направил Данчо, и ще покажа кое как.

                      П.П. Моето прасе бе ше по-голямо
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #41
                        До: Бъгито на Кольо

                        Понеже и аз горе долу го мислия така те разбирам какво искаш да ми обясниш но много ще се зарадвам на няклко снимки. Погледнато от зад нещо такова.
                        GSM 0877 08 99 19
                        Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                        Коментар


                        • #42
                          До: Бъгито на Кольо

                          Бях начертал нещо ама не ми позволява да кача фаила. Остава да чакам твоите снимки. БЛАГОДАРЯ
                          GSM 0877 08 99 19
                          Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                          Коментар


                          • #43
                            До: Бъгито на Кольо

                            Днес дойде ред отново да се позанимая с бъгито. Наред беше привода на съединителя. Както вече казах, решено беше да е хидравличен, с помпа и цилиндър от Москвич(такива има подръка)





                            Уж не е нищо особено, а ми отне половин ден.
                            А започва да излиза и пролетната работа, май бъгито ще поизостане, няма как.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #44
                              До: Бъгито на Кольо

                              Специално за barzashki-поснимах малко как е направен привода на скоростите на данчовото бъги, но пак не става много ясно. Дано да разбереш как е решен проблема.
                              На първата снимка е снимано отзад на бъгито, там където в кутията влиза валчето за превключване на скоростите. На втората и третата съм снимал отдолу, и отстрани, на втората това, което е в черно е втулка, заварена на планка, а планката се захваща някъде по двигателя. На третата същият детайл, пада се точно в центъра, и се вижда единият от болтовете с които се закрепва към мотора. Именно през тази втулка минава "железото" от първата снимка, това, което минава под кутията, и накрая е заварено към една планка. На последната снимка е моята скоростна кутия, на нея предстои да се прави нещо подобно. Ясно се вижда входящото валче, за него трябва някак да закрепя всичите железа, за да мога да превключвам скоростите.
                              Дано да съм го обяснил разбрано.
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от Кольо; 07-02-09, 18:44.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #45
                                До: Бъгито на Кольо

                                Здравейте момчета и най вече на Кольо. Много ти благодаря за снимките, но ако имаш и по ясни ще е още по добре. Не разбирам как става завъртането на валчето само иначе другото е ясно. Аз несъм пипал нищо по моето, защото ходих до Германия за няколко дена но тази седмица ще му отделя повече време. Ти по предницата до каде стигна? Пускаи повече снимки, че става много интересно. Поздрави. Не ме пуска да качвам повече снимки. Една черта е червена а преди имаше и зелено и ставаше.
                                GSM 0877 08 99 19
                                Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X