Обява

Свий
Няма добавени обяви.

120 L

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: 120 L

    Тъй като темата е интересна наистина бих помолил колегата да даде малко по-подробна информация за рамата,окачването и другите компоненти на конструкцията.Имам един ЗАЗ и една от идеите ми е превръщането му в трайк,така че всяка информация би била полезна.

    Коментар


    • #17
      До: 120 L

      Не очквах такъв интерес към шкодичката и не съм поглеждал сайта скоро. Ще се опитам да Ви отговоря на всички.

      1. Бойко , познах те бе. Ти заради що си купи това Кавазаки а?
      2. Пиша с малки букви.
      3. Ето снимки от дялкането.
      4. Жена ми не се и вози дори.
      5. Стария шкодаджия разпозна ли мотора и трансмисията?
      6. За собственика на ЗАЗа - не е лесно - 6 месеца и 2-3000лв. без регистрацията. Ако още искаш търси ме на georgineshev@GMAIL.COM R.R 0888932647 - ЖОРО.
      7. Срещам проблем с регистрацията. Ако някой може да удари едно рамо?І? Имам предвид сериозни хора със сериозна информация, щото съм бил в КАТ, Технотест и Министерство на транспорта /с връзки на всякъде/ и не мога да си свърша работа. Най добре е ако намеря стара регистрация за трайк от преди 2007г. КУПУВАМ.
      0888932647

      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

      Коментар


      • #18
        До: 120 L

        Май не излязоха снимките!
        Прикачени файлове
        0888932647

        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

        Коментар


        • #19
          До: 120 L

          Ето още малко история:
          Прикачени файлове
          0888932647

          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

          Коментар


          • #20
            До: 120 L

            Първоначално публикуван от GEORGINESHEV Преглед на мнение
            5. Стария шкодаджия разпозна ли мотора и трансмисията?
            Аха! Даже и носталгия ме налегна!

            Коментар


            • #21
              До: 120 L

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              Аха! Даже и носталгия ме налегна!
              И мен)) Вчера дори помолих за кръгче със 120)))
              Велика махина
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #22
                До: 120 L

                Като говорим за носталгия , от шкодата не е останало почти нищо.
                Машината вдига предница при рязко потегляне а звука няма нищо общо - ауспусите са прави мотоциклетни и вървят по отделно,карбураторите са два от Дукати та се чува всеки цилиндър по отделно и стерео.+ това вятър в косата .... дето я нямам. Абе страшен кеф е.


                Оставям кефа на страна. В жегите показва склонност към прегряване на висока скорост - над 100. Някакви идеи?
                0888932647

                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                Коментар


                • #23
                  До: 120 L

                  Първоначално публикуван от GEORGINESHEV Преглед на мнение
                  Като говорим за носталгия , от шкодата не е останало почти нищо.
                  Машината вдига предница при рязко потегляне а звука няма нищо общо - ауспусите са прави мотоциклетни и вървят по отделно,карбураторите са два от Дукати та се чува всеки цилиндър по отделно и стерео.+ това вятър в косата .... дето я нямам. Абе страшен кеф е.


                  Оставям кефа на страна. В жегите показва склонност към прегряване на висока скорост - над 100. Някакви идеи?
                  Помпа с по-голям дебит, електрически вентилатор с по-голям дебит.

                  Къде му е радиатора?
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    До: 120 L

                    Първоначално публикуван от GEORGINESHEV Преглед на мнение
                    НЯМАМ ОПИТ В ПУСКАНЕТО НА КОМЕНТАРИ ВЪВ ФОРУМА. ЕТО АЗ КАКВО СЪМ СИ ИЗДЯЛКАЛ ОТ ШКОДАТА НА ЖЕНА МИ.
                    Колега, велик си !!!!
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • #25
                      До: 120 L

                      Мерси за четката, постарах се + това обичам самия процес на правене.

                      Радиатора е на гадно място - до двигателя от страната на ауспуха. Да ама иначе - нема дизайн. Изолирах ауспусите с вата, направих малко въздухозаборник и частично се реши проблема. сега мисля да вкарам някъде радиаторче от парно на излишният иначе кръг за парното който хартиса от шкодата. Питам за някакви допълнителни офроудаджийски хитрости , като мокренето на радиатор при Субару STY например.
                      0888932647

                      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                      Коментар


                      • #26
                        До: 120 L

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Помпа с по-голям дебит, електрически вентилатор с по-голям дебит.

                        Къде му е радиатора?

                        Обаче сега докъто си вися на бачкането ми идва на акъл да закача втори вентилатор щото май ще има място.
                        0888932647

                        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                        Коментар


                        • #27
                          До: 120 L

                          Първоначално публикуван от GEORGINESHEV Преглед на мнение
                          Обаче сега докъто си вися на бачкането ми идва на акъл да закача втори вентилатор щото май ще има място.
                          Имай в предвид че при висока скорост има значение дали въздуха може да излиза свободно, освен че трябва да има и откъде да влиза.

                          Отделно може да се получава "тапа" от някаква скорост нагоре, и да не влиза толкова въздух, колкото си мислиш.

                          Виж на www.spal-usa.com дали някой вентилатор ще ти хареса. Избирай най-мощния, който можеш да побереш. После може да се напазарува през eBay.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            До: 120 L

                            Първоначално публикуван от hlap4o Преглед на мнение
                            имам и скоростна кутия имам цяля шкода ако може да ми кажете сички нища които мога да използвам

                            Всъшност повода да се включа с коментари и снимки беше този въпрос.

                            Мисълта ми е , че мога да помогна на hlap4o с точките на захващане на рамата към задния кош и до голяма степен с рамата за бъги от шкода. Готови чертежи обаче не могат да се намерят много.

                            При всяко положение си мисля , че е най добре да се запази голямата част от задния кош и предния мост. А свързването им не би трябвало да е проблем с две конструкции тип ферма.
                            0888932647

                            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                            Коментар


                            • #29
                              До: 120 L

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Имай в предвид че при висока скорост има значение дали въздуха може да излиза свободно, освен че трябва да има и откъде да влиза.

                              Отделно може да се получава "тапа" от някаква скорост нагоре, и да не влиза толкова въздух, колкото си мислиш.

                              Виж на www.spal-usa.com дали някой вентилатор ще ти хареса. Избирай най-мощния, който можеш да побереш. После може да се напазарува през eBay.

                              Мерси много колега.

                              Чак толкова търпение не знам дали ще имам да чакам да дойде от америка. Аз съм си нещо малко мангал и мисля още вдругиден да обиколя моргите по София и да намеря нещо по размер за да пробвам. Вече ако и това не помогне - американците печелят.
                              0888932647

                              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                              Коментар


                              • #30
                                До: 120 L

                                Имай предвид, че шкодовият двигател, понякога дори с оригиналната охладителна система вкарва изгорели газове в антифриза и то точно при високи обороти. Случвало ми се е именно това - при малки скорости и градско няма проблем. При високи изхвърля антифриза. След като смених гарнитурата се оправи. При малък пробив се получава точно това. Газовете при натоварване влизат в охл. система и правят възглавница.
                                Принципно шкодовият радиатор е повече от достатъчен за двигателя и. Ако и при сравнително добро обтичане грее проблемът ти е от гарнитурата. Поне лесно се вади
                                Друга възможност е турбината на водната помпа да не е в добро състояние. (строшени или разядени лопатки) лекува се с помпа от по-новия модел (японката), чиято помпа е с подобрен дебит (повече лопатки)
                                Успех
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X