Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чертежи за Бъгита (въпроси само тук, не отваряйте други теми)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Помогнете моля със схема за бъги

    Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
    зна4и с едно приятел4е сме ре6или да си направим не6то като картинг. Имаме двигател4е оба4е ни трябва схема.Прерових гугьл но ни6то не намерих.Моля ви ако някои има някакви схеми на 6асита или каквато и да е полезна и безполезна информация да сподели много 6те съм съм му благодарен за което... Пиши с БУКВИ бе пич не с Цифри.
    Споко,бре.Сигурно вече се е научил.Темата е от преди 2 години...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • До: Помогнете моля със схема за бъги

      хи хи хи пак прецаках крокодила

      Коментар


      • До: Бъги

        Какъв е въпроса?

        Коментар


        • До: Бъги

          Пробваи тук,може нещо да си харесаш

          http://www.tomcatmotorsport.co.uk/workscar.htm
          Емил-00356 99872043-Малта
          Defender-90

          Коментар


          • До: Бъги

            http://www.youtube.com/watch?v=VFnf17cp3Eg
            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
            Дий Снайдер

            Коментар


            • До: Бъги

              да питам колко трябва да е дълго и колко широко от пре и отзад штото на чертейа неса дадени никви размери мисла да го пусна дължина 4 м и широко 1,8-2м как мислите от заде ме притеснява широчината само заради полуоските че сигорно ште трябва дасе удалжават ане мисе иска заштото двигатела е моштен и ште ги къса

              Коментар


              • До: Бъги

                Първоначално публикуван от shyfx Преглед на мнение
                да питам колко трябва да е дълго и колко широко от пре и отзад штото на чертейа неса дадени никви размери мисла да го пусна дължина 4 м и широко 1,8-2м как мислите от заде ме притеснява широчината само заради полуоските че сигорно ште трябва дасе удалжават ане мисе иска заштото двигатела е моштен и ште ги къса
                Чертежите за това бъги са дадени в друга тема но за да избегнем търсенето ще ги пусна отново тук
                Прикачени файлове
                Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                Дий Снайдер

                Коментар


                • До: Бъги

                  Първоначално публикуван от shyfx Преглед на мнение
                  да питам колко трябва да е дълго и колко широко от пре и отзад штото на чертейа неса дадени никви размери мисла да го пусна дължина 4 м и широко 1,8-2м как мислите от заде ме притеснява широчината само заради полуоските че сигорно ште трябва дасе удалжават ане мисе иска заштото двигатела е моштен и ште ги къса
                  Приятел, имаш толкова много правописни грешки, че ще ти трябва специална клавиатура, ще ти е по-лесно може би... , що не пробваш това ....?

                  http://www.yaplakal.com/uploads/post-2-1164873507.jpg
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • До: Бъги

                    Значи - колкото по къса е рамката - толкова е по-добре. 1.ще е по леко и 2.ще по малко. Големите рамки са тромави и тежки. Но трябва да е по широко, но следите на гумите да са широки, не рамката - за да е по устойчиво. Стреми се двигателя да е по към средата. Най важното е да направиш главния скелет от тръби с по голям диаметър, а другите спомагателните с по малък. няма нужда и всичките да са от дебелостенна тръба. Има снимки из нета на бъгита. виж ги и тези оспортните от еврошампионата. А що се отнася до точни размери не си струма да се тормозиш. Някъде из нета попадах на един как си прави бъги - първо изгради главните носещи тръби от пласмасови тръби и различни колена (може да използваш ф50) и после по тях мери и реже металните. Цялата философия е да догодиш окачването - то е най-важно. и най често се чупи. То другото няма как и ЯКИ двойнодействащи амортисьори - иначе нестава. Ако искаш да правиш нещо стойностно, ане таралясник с който да се возиш лекичко по тревата и черни пътища.

                    Коментар


                    • До: 3D Бъги

                      Rhinoceros 3 Колега, рамата на бъгито от първите снимки ми се вижда доста слабо, поне за момента. А тези сложноогънати тръби отзад могат спокойно да се заменят от по-лесни за направа и по-здрави като конструкция тръби. Иначе, това другото бъги от долните снимки е по-здраво, но също има 4-5 ключови грешки в разполагането на тръбите. Очакваме обновления скоро.
                      Формотворец на коли

                      Коментар


                      • До: 3D Бъги

                        Да ама с първото са печелени много състезания
                        Прикачени файлове
                        Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                        Дий Снайдер

                        Коментар


                        • До: 3D Бъги

                          Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                          Да ама с първото са печелени много състезания
                          Това не прави конструкцията му по-здрава, сигурна или практична.
                          Формотворец на коли

                          Коментар


                          • Съвет за започване на Бъги.

                            Здравейте момчета.От доста време ми се иска да си направя едно бъги,но все няма я време, я пари.Сега май най-накрая дойде дългоочакваният момент.Испадна ми една кола за донор(FIAT Uno 1,4).Сега въпроса ми е такъв.Има ли някой планове за едноместно/двуместно бъги,което да е възможно най-ниско(с оглед да не се преобръща),бъгито ще се исползва основно за планински офф(в самата стара планина,при абсолютна липса на път),за това трябва конструкцията да е много здрава.Мисля за тръби Фи 45-50 и 3,5mm дебелина,а да забравих да кажа най-важното-конструкцията ще е тръбна,а не на основа на купето на Фиатчето.Ще съм ви благодарен за всякаква помощ,съвети и т.н.Благодаря предварително!!!

                            Коментар


                            • До: Съвет за започване на Бъги.

                              Много ниско и нисък център на тежеста са две отделни понятия.За планински оф-роуд не трябва да е прекалено ниско,но не пречи да е високо и с нисък център.
                              Какво точно искаш да получиш като краен резултат?С какъв размер гуми,съответно с кой мотор?От Уното ли?С какво предаване-предно/задно/4х4?Двигателя-къде?отпред/отзад и т.н.
                              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                              Коментар


                              • До: Съвет за започване на Бъги.

                                има поне 15 теми с едни и същи въпроси:търся планове.планове има из целият форум. които търси ще намери.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X