Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Instroi Rally team гараж.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Instroi Rally team гараж.

    Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
    3.0 литровия с една турбина ли е или с две? Ако е с две с един ремап се изкарват 340к.с. Нютон метрите- 680.
    А разхода в състезателно каране най-вероятно ще е поне /3. Успех...изпитан и крайно надежден е тоя мотор.
    С една турбина е и соленоидни дюзи .
    В стоковия вариант е 230кс. и 501Нм. Но при всички случаи има по-големи възможности.
    Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
    Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

    Коментар


    • От: Instroi Rally team гараж.

      Аз през и през плет не съм виждал рестриктор, но дросела на двигателя е толкова малък , че едва ли ще убие толкова коне колкото на големия ЛС.
      Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
      Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

      Коментар


      • От: Instroi Rally team гараж.

        И аз имам един въпрос: какви са тръбите и от къде ги набавяш? Ако не е тайна разбира се

        Коментар


        • От: Instroi Rally team гараж.

          Хром молибденови . Мога само да кажа, че са от склад в западна Европа. Другото е фирмена тайна.
          Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
          Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

          Коментар


          • От: Instroi Rally team гараж.

            Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
            Просто е , в момента двигателя ми е 6.2 480к.с. 5.7 литровия вече е в историята. Дроселовата клапа е 102мм., а за да отговаря на ФИА регулациите трябва да го задъня с 35мм. рестриктор. Резултата ще е поне 200коня надолу ...
            А тези пичове http://www.overdriveracing.be/ как "борят" проблема с рестриктора ? Техният мотор е само 5 литра и само 350 коня - доста по-малък и по-слаб от твоя. Предполагам си се интересувал ?

            Коментар


            • От: Instroi Rally team гараж.

              Общо взето рестриктора ще е най големият ти проблем.
              Грешен рестриктор ще ти убие целия живец в мотора с правилния ще получиш много за съжеление незнам кой би могъл да ти го сметне правилно най малкото защото ти не можеш да му осигуриш данни за въздушния поток. Това което съм учил и знам за рестрикторите е,че един ъгъл,овал и дължина са по важни от диаметъра.
              Те не са новост в моторните спортове имаги доста отдавна слушал съм за всевъзможни начини за заобикаляне както и за групи от рестриктори за елиминиране на действието на първия.
              Важно е да знаеш,че когато има рестриктор двигател турбо колектор итн. се градят въз основа на рестриктора а не обратното имам предвид елиминиране загубите от рестриктора.
              Важи за всички бутални двигатели без оглед гориво и пълнене.
              Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
              Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

              Sofrace Offroad Team

              Коментар


              • От: Instroi Rally team гараж.

                Всички ФИА бензинови бегачки използват някакви "чорби" може би метанол или нещо друго . Миналата година на Баха Унгария в бивака смърдеше на полева болница от Овърдрайвските Тойоти , а най-много от на Гадашин "произведението" то както може би знаете е с десет цилиндров 8.4 литров Вайпър мотор. И както можете да се досетите бензина в резервоара му е само за "парлама". Тойотите съм ги чувал на живо как се цепят до към 7000 оборота , та малко ме съмнява да са 350 коня. Пак повтарям ... добавките правят чудеса. Сигурно някой тук ще го обясни и научно , доколкото знам в процеса на горене се образува кислород който си иска допълнително гориво и рестриктора се обезмисля . Това сигурно и от ФИА го знаят , ама никъде не видях да са забранени за употреба.
                Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                Коментар


                • От: Instroi Rally team гараж.

                  Преди двадесетина години (може и малко по-малко) мисля Рено и ЕЛФ във Ф1 бяха барнали някаква специална молекула като добавка към горивото - два пъти по-лека и два пъти по-мощна. Направо избиха конкуренцията, но ФИА забрани специалните горива и всички минаха на еднакво гориво.
                  Не съм се интересувал как е в рали рейда, но предполагам по презумция, всяко нещо което не е изрично забранено, е позволено

                  Коментар


                  • От: Instroi Rally team гараж.

                    Да, така е има добавки, които отделят кислород, но също съм чувал, че много лесно се прецакват бензинови двигатели с неправилна карта при добавяне на тези добавки. А някъде имам снимка на оборотомера и километража на рено лагуна 1.9дци със сменен софт и предозирана добавка. Но нищо лошо не му се случи.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • От: Instroi Rally team гараж.

                      То си е цяла наука с добавките. Помня преди години, мисля на рали България, Димитър Илиев беше прекалил с добавките и после си призна, че имало отрицателен ефект.
                      Пък и предполагам ресурса на двигателите, слагани в бегачките на големите отбори е в десетки хиляди, а не в стотици хиляди километра - там други неща са по-важни. В старата група "А", добрите коли задължително правеха ревизия на мотора на 1500 състезателни километра (струващ около 30 000) ... лудница.

                      Коментар


                      • От: Instroi Rally team гараж.

                        Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                        Аз през и през плет не съм виждал рестриктор, но дросела на двигателя е толкова малък , че едва ли ще убие толкова коне колкото на големия ЛС.
                        Нещо не ми се връзва - нали всичко се прави по изискванията на FIA, а пък рестриктор не си виждал. За информация - за дизел с една турбина е 39мм за 2015г. За дизел с две турбини - 38мм. За дизел прототип - 35м. За бензиновите е по-сложно - зависи и от това, до какви надморски височини стига маршрута на състезанието.
                        “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                        Walter Rohrl
                        GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                        Коментар


                        • От: Instroi Rally team гараж.

                          Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
                          Нещо не ми се връзва - нали всичко се прави по изискванията на FIA, а пък рестриктор не си виждал. За информация - за дизел с една турбина е 39мм за 2015г. За дизел с две турбини - 38мм. За дизел прототип - 35м. За бензиновите е по-сложно - зависи и от това, до какви надморски височини стига маршрута на състезанието.
                          Виждал съм на снимка на живо не. Какъв ми е интереса да те лъжа ? Плюс това нямам намерение да си изработвам такъв ... ще си купя готов хомологиран. Та какъв ми е проблема да правя кола по изискванията ? Аз и състезателна кола не бях виждал до преди няколко години , ама шублера ми вече сам сваля размери от екрана на компа.
                          Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                          Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                          Коментар


                          • От: Instroi Rally team гараж.

                            Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                            .... ама шублера ми вече сам сваля размери от екрана на компа.
                            Тук вече виждам евентуален нов подпис на Ясен.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • От: Instroi Rally team гараж.

                              При горивната смес е важно с колко кислород от въздуха може да се свърже онова в резервоара за да стане химическата реакция " горене". С хубав бензин е ясно.
                              Идват форсираните силнореактивни смеси с повече свободни крачка по молекулите за свързване с по-голямо количество кислород.
                              Лабораториите за спортни горива създават добавки. Които дестабилизират " катализират" молекулата на петролния продукт за по-екстремно окисление. Горенето е бурна химическа реакция на вещество с килород, наричано окисление.
                              Проблема е в това, да не се случи самозапалване на горивната смес преди да и е дошло времето в работния такт.
                              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                              Коментар


                              • От: Instroi Rally team гараж.

                                Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                                При горивната смес е важно с колко кислород от въздуха може да се свърже онова в резервоара за да стане химическата реакция " горене". С хубав бензин е ясно.
                                Идват форсираните силнореактивни смеси с повече свободни крачка по молекулите за свързване с по-голямо количество кислород.
                                Лабораториите за спортни горива създават добавки. Които дестабилизират " катализират" молекулата на петролния продукт за по-екстремно окисление. Горенето е бурна химическа реакция на вещество с килород, наричано окисление.
                                Проблема е в това, да не се случи самозапалване на горивната смес преди да и е дошло времето в работния такт.
                                Ти, да не си на добавки ? Такава сложнотия си съчинил , че се наложи да я чета два пъти за да я асимилирам.
                                Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                                Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X