Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ето я и моята самоделка (hellmachine)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Ето я и моята самоделка

    Защо пък 3-степенна скоростна?
    Луд умора нема,само се поти!!!

    Коментар


    • #17
      До: Ето я и моята самоделка

      Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
      Защо пък 3-степенна скоростна?

      за да може да държи волана , претполага се че при по дълги скорости е по рятко пресягането до скоросния лост
      sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

      Коментар


      • #18
        До: Ето я и моята самоделка

        За дасе доближи до ГАЗката а всички знаем колко проходима е ГАЗката

        Шегувам се разбира се, мисля си, че има някаква връзка с употребата и предимствата от 3степенна СК, не мисля случайно Биг Футовете са с 3степенни а и ако се не лъжа ФИАТ имаше един двигател който насаждат на Ниви и той май бе с 3 скорости... но може и да се лъжа, само предположения от моя страна...а и бъгито надали се кара по асвалт където се ползва цялата площ на километража, така, че според мен повече от 3 скорости на машина за "по черно" си е загуба на технология и понижаване на надежността, в размерите на същата СК по добре да се набутат по масивни колелета и да се остави място за раздатка или да се сложат драстично различни пред. числа за да се имитират ниски и високи на РК...просто мисля на глас...

        Поздрави,
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #19
          До: Ето я и моята самоделка

          и наи важното , за од зад , във всеки авио ремонтен завод , може да отидеш , и да си вземеш амортисьори от АН 2 това е сериозно , те са газ масло , могат да се пеправя дължината колкото искаш , от всеки стругар
          и да знаеш че няма никаква разлика двигателя предвит , предлаганите трасета , с една дума , двигател мазарати пасти да яде
          sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

          Коментар


          • #20
            До: Ето я и моята самоделка

            Първоначално публикуван от Юли Преглед на мнение
            и наи важното , за од зад , във всеки авио ремонтен завод , може да отидеш , и да си вземеш амортисьори от АН 2 това е сериозно , те са газ масло , могат да се пеправя дължината колкото искаш , от всеки стругар
            и да знаеш че няма никаква разлика двигателя предвит , предлаганите трасета , с една дума , двигател мазарати пасти да яде
            я кажи кви са тия амове.и каде ги има

            Коментар


            • #21
              До: Ето я и моята самоделка

              Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
              я кажи кви са тия амове.и каде ги има
              еи аз не знам така съм чул , несъм вземал от никаде защото се водят пот отчет , на авио ремонтните заводи , това че в Монтана и 4 бъгита са със такива , аз нищо незнам
              sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

              Коментар


              • #22
                До: Ето я и моята самоделка

                Първоначално публикуван от Юли Преглед на мнение
                и наи важното , за од зад , във всеки авио ремонтен завод , може да отидеш , и да си вземеш амортисьори от АН 2 това е сериозно , те са газ масло , могат да се пеправя дължината колкото искаш , от всеки стругар
                и да знаеш че няма никаква разлика двигателя предвит , предлаганите трасета , с една дума , двигател мазарати пасти да яде
                Тихо бе!!!
                Заиш ли к'во 'ша стане ако чуе kinex-a Тея бъгита ще осъмнат без амове
                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                Коментар


                • #23
                  До: Ето я и моята самоделка

                  На радиатора му трябва ел. помпа и предните носачи ми се виждат бая кекави.Според мен. За другите забележки също съм съгласен.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Ето я и моята самоделка

                    СМЕНИ МЯСТОТО НА РАДИЯТОРА ! КАКТО И ВОДНИТЕ МАГИСТРАЛИ НЕ ТРЕБВА ДА МИНАВАТ КРАЙ ТЕБ !
                    Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                    Коментар


                    • #25
                      До: Ето я и моята самоделка

                      Мисля, че напразно се притеснявате от мястото на радиатора. Някога карах кола с 4 метра маркучи до него и още толкова до радиаторчето на парното. Без допълнителни помпи. Само дето парното беше слабичко
                      А това, че е най-високо ще изисква абсолютна херметичност на водните връзки и изправна капачка(клапани към разширителя) ИМХО

                      Коментар


                      • #26
                        До: Ето я и моята самоделка

                        Нищо му няма на мястото на радиатора - Дори е много добро. Неговата си помпа е достатъчна, при добра херметизация и обезвъздушаване.
                        Мен леко ме притеснява видът на заварките по тръбите. Може би телоподаващото ти е било слабичко и не е разляло много добре. Може би не е зле да помислиш за усилване на по-натоварените места.
                        Предполагам по-нататък ще му сложиш други гуми.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #27
                          До: Ето я и моята самоделка

                          Като ти грамне радиатора или маркуч и ти напълни врата с 90-100 градусова вода пак ще си говорим дали мястото му е добро ! по миналата година на састезанието в Варна само за миг се разминахме с такъв инцидент когато на Долфа му гръмна маркуч в купето !
                          Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                          Коментар


                          • #28
                            До: Ето я и моята самоделка

                            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                            Нищо му няма на мястото на радиатора - Дори е много добро. Неговата си помпа е достатъчна, при добра херметизация и обезвъздушаване.
                            Мен леко ме притеснява видът на заварките по тръбите. Може би телоподаващото ти е било слабичко и не е разляло много добре. Може би не е зле да помислиш за усилване на по-натоварените места.
                            Предполагам по-нататък ще му сложиш други гуми.
                            Относно заварките-правени са с 200 амперово СО2 и са доста дълбоки просто отгоре съм наслоил повече материал за по-здрава заварка затова изглеждат че не са разляти,а за радиатора мисля зад шофьорската седалка да има парче ламарина точно пред разширителя или в краен случай ще се мести радиатора на друго място.Отзад ще бъде с по-големи/15 цола/гуми и джанти засега съм сложил тези само за да го местя напред-назад докато работя по него.Скоростната кутия е 4 степенна от по-малкия мотор на Фиат Ритмо-1100 кубика,и е с по къси скорости.Докато това беше още кола с тази ск.кутия вдигаше мах 110 км.Предницата евентуално ще се подсили ако се окаже слаба.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Ето я и моята самоделка

                              Браво за машинката! Можеш ли да пуснеш някоя снимка на задното окачване (на носачите).
                              Последно редактирано от nitro; 19-10-07, 08:29.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Ето я и моята самоделка

                                Колега, бърже слагай правоъгълни профили* по пода, че отсега виждам как се огъват сегашните Кръгли тръби на пода не се слагат.


                                *по-широката стена да е отвесна
                                Формотворец на коли

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X