Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трактор!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Трактор!

    Почуствах остра нужда да си направя 4х4 , чупещ се трактор.

    Нахвърлях някой скици...и ми трябва съвет за съответните агрегати и детайли.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:steiger-panther-pedal-tractor-toy.jpg
Прегледи:1
Размер:54.7 КБ
ID:6009355
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Трактор!

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tractor2.JPG
Прегледи:1
Размер:39.4 КБ
ID:5469426Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tractor 1.JPG
Прегледи:1
Размер:39.0 КБ
ID:5469427

    е го е, ква е първоначалната идея

    Коментар


    • #3
      От: Трактор!

      Ако си купиш готов трактор втора ръка, ще си спестиш доста главоболия. Вярно е че има тръпка сам да си го направиш, но като пари ще ти излезе същото, може и повече, не знаеш кога ще бъде готов да го ползваш. А като си го закупиш ще го имаш на момента и може да го ползваш.
      ето една тема с подобен трактор http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=82597

      Коментар


      • #4
        От: Трактор!

        принципно не ми трябва трактор....по-скоро нов проект

        Коментар


        • #5
          От: Трактор!

          И аз съм на мнение, че това е доста трудна задача, освен ако случайно не си собственик на машиностроителен завод. Джорджо прави един невероятен проект в момента и е почти готов. Може да му издириш телефона и той да те откаже. Много е на ти с тези неща и е много трудно ако искаш да стане като хората. Ако все пак искаш да го направиш, вземаш чертежа и отиваш при подходящият лекар специалист, той ще знае какви точно хапчета да ти изпише.
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #6
            От: Трактор!

            Ако обърнеш напречен комплект д-л и с-ти в надлъжни +2бр. дифа ще си спестиш много главоболия с р-ри вериги и подобни.
            2.8CRD-KJ

            Коментар


            • #7
              От: Трактор!

              И на мен ми се мъти из глава за 4x4 трактор мое производство и като модел сам хвърлил око на това http://www.youtube.com/watch?v=hMDwaqTl1Ak защото мостове като гледам са от Уаз а аз имам такива, сега търся някакъв двигател едноцилиндров дизелов

              Коментар


              • #8
                От: Трактор!

                Щом не ти требва трактор, бегай далече от този проект. Намери си нещо друго.
                Не че е толкова сложно, но трябва да имаш доста части и машини и все пак накрая да ти влезе в употреба. Ако решиш по-лесния вариант е да го направиш 4х2. Аз също мислих преди време да правя трактор, имам двигател Т25 със скороти и диференциал от газ53. Един заплака за скоростна кутия и я продадох, а за двигателя ми трябва нафтова помпа. И така се отказах от това творение. На скоро продадох и единия диференциал на гаката. Но не е късно да се запаля пак, понеже имам скоростна кутия от УАЗ и една от зил с неработеща задна.
                Надявам се скоро да ме хванат лудите и да изхвърля всички стари части на скрапа, че имам 2 гаража пълни със подобни детайли и все ми е жал че имам и двигатели от волга и москвичи от основен ремонт.

                Коментар


                • #9
                  От: Трактор!

                  Първоначално публикуван от пламен73 Преглед на мнение
                  Ако обърнеш напречен комплект д-л и с-ти в надлъжни +2бр. дифа ще си спестиш много главоболия с р-ри вериги и подобни.
                  не разбрах

                  Коментар


                  • #10
                    От: Трактор!

                    Първоначално публикуван от пламен73 Преглед на мнение
                    Ако обърнеш напречен комплект д-л и с-ти в надлъжни +2бр. дифа ще си спестиш много главоболия с р-ри вериги и подобни.
                    И на мен ми се въртеше подобна идея из главата, ама като ми казаха за някои особености, и като направих малко сметки се оказа,ч е не е толкова просто. На идея изглежда супер, всичко ще си работи, но като се започне правенето излизат доста трудности.

                    А като се впрегне да работи излизат пък съвсем други проблеми. Като строшени диференциали, скъсани полуоски, бързо разхлопващи се лагери и т.н.

                    Не мога да разбера толкова ли е трудно да се напише двигател вместо д-л и редуктор вместо р-р...
                    На мен писането на три букви повече ми отнема няма и секунда. Нека да са две, или три, не виждам какво се икономисва от такъв начин на писане, усилието за натискане на копчетата е минимално, егаси...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Трактор!

                      пък и идеята е да е просто...поне на пръв поглед

                      джанти гуми от някъв мото блок

                      осите дебелостенни тръби или плътно - за да се спестят ръкави и т.н.

                      основнота рама кутия от 2 заварени U профила Номер 20 (200мм) или по голям

                      лагерни кутии за тялото и в тях осите

                      пинион и верига към редуктора - за да понесе усукванията на рамата...па и към редуктора едва ли ше гот да се промушат 1м оси и да серазчита на неговите лагери

                      редуктор някви 2 червячни - за да има силотводни валове отзад и отпред...нещо стандартно...монтирани вътре в рамата

                      връзката м/у двете рами може би от главина на УАЗ-ка, като се направи и ограничена свобода в 2-ра равнина, за да може задния мост да артикулира

                      вала който свързва двата редуктора...също с пиньон и така 'напуска' рамата към двигателя отгоре....може и спирачка на този вал...така с една спирачка - всички колела спират

                      секторна кутия отнещо си...без хидравлика ще служи за завой

                      и те така

                      Коментар


                      • #12
                        От: Трактор!

                        редуктора има и друга задача...така оборотите на силотводния вал са повече от колкото на колелата (не рабирам от прикачни устройства, ма май такава е идеята)

                        Коментар


                        • #13
                          От: Трактор!

                          както и да е...

                          намерих си червячни редуктори 28:1 примерно...обаче след разни 'сметки', най-удачно ми се вижда хидравлично задвижване...та ми трябва съвет.

                          Примерно какви хидромотори (реверсивни) има по скрапа като характеристики поне 2-3кВ и поне 1500об/мин?
                          каква помпа за тези 2 мотора (преден и заден мост)
                          какъв разпределител, който да реверсира хидравличния поток....па ако може и да е дроселиращ..да не е само он/оф
                          ако се наложи радиатор....от какво и до колко налягане трябва да издържа?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Трактор!

                            Нема стане така. Сядаш и отваряш дебелите книги. Там уравненията за хидравликата са на две страници едното...
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Трактор!

                              Заповядай http://oppozit.ru/article81572.html

                              http://modelist-konstruktor.com/razr...or_s_sharnirom
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X