Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

    Много ти е "рошав" октопода!Така като гледам фотосите се получава нещо уникално,чу ли му гласа с големия охлюв?
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

      Мераклийска работа! Каква е идеята за термоизолацията и защо колектора има два изхода?

      Коментар


      • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

        Термоизолацията не позволява на газовете да изстиват,докато стигнат до турбината и енергията им е по- голяма.При тънкостенните колектори на завоите се получават горещи зони,а на правите по- студени,тогава газовете се движат турболентно и са по-малко ефективни.И не на последно място се понижава температурата в двигателния отсек.Това води до по хладен входящ въздух.По непроверени данни само с изолация се постигат 8-10 конски сили повече.
        изхода за турбото е един,а другият е за клапана за максимално налягане(когато то се повиши над зададената стойност този клапан отваря и газовете излизат заобикалейки турбокомпресора .Казва се Wastegate.
        Пламене-Не съм му чул гласа още,защото имам работа по тръбопроводите за мазане и охлаждане.Като запаля ще споделя.

        Коментар


        • Re: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

          Големи сте мераклии! Евала!

          Коментар


          • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

            Че е петак ясно...ама какъв е кода на двигателя...ААН или???.
            С ква турбина и каква електроника...кой ше го мапва?
            Нещо не виждам и 'подпирачки' по колектора...а от опит знам, че трябва, иначе се цепи.
            По проверени данни термолентата не вдига коне...ама поне колектора не опича сичко около себе си...виж от формата и изравнените рънъри се печелят тия 8-10 коня.
            Последно редактирано от Andrei; 27-12-12, 21:05.

            Коментар


            • От: Re: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

              Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
              Големи сте мераклии! Евала!
              Ела да ни видиш на 27-28 април в Златоклас 2013г,ще се зарибиш на 100%!
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                Двигателя е 3B.Турбината К24-7000.За мапа и електрониката имаш предложение ли?

                Коментар


                • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                  k24 7000 май е стоковата турбина или до 280 коня май може да 'духне'. Колектора при всички случай ще се отрази добре на двигателя пред оригиналния, в който не можеш и да си завреш пръста даже. Но трябва с няколко разпорки да го подпреш, защото ще се спука....колектора.

                  3В означава с делко което е по-ефтино за електроника (щото петака е куца работа...за електроника). Ако искаш да се отървеш от дебитомера и серийния Мотроник и да имаш възможности за ъпгрейд (по-големи турбини...и т.н.) ти препоръчвам Линк електроника...модела Атом или най евтиния ще се справи. Така със стоковите биели можеш да достигнеш около 450 коня на мотор....малко след това се огъват. С китайски биели, лагери от дизел и оригиналните бутала и разпределителни валове си до около 600 коня.....натам инвестициите стават главоломни.

                  Ако не искаш да подминаваш 400 коня...стоковата електроника ще се справи само ремап....избора на мапери в наши дни е голям...като ти препоръчвам Келеша от Варна или ТСТ Рейсинг.

                  Двигателя и възможностите му са добре познати в тунинг средите и в него няма тайни. Познавам най-добрите в бранша...(абе всички) и 1000 коня са постигани нееднократно в България. Ако имаш специфични въпроси с радост ще те посъветвам.

                  Коментар


                  • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                    Andrej. Благодаря за систематизираната информация.Колектора вече е поставен на двигателя,закрепен с две разпорки (за които не бях се сетил).Свързани са охлаждането и мазането на турбината,остава да преправя турбопътищата

                    Искам мощносста да е около 300кс.,защото много страдам от скоростни кутии.До сега съм счупил девет,въпреки,че сезон 2012 завърших само с една кутия .По нагоре в темата има снимки за това как съм я преправил.Направих и стоманени синхронизатори и за сега съм с нея.

                    Весело посрещане на Новата Година на всички във форума.

                    Коментар


                    • Re: От: Re: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                      Ела да ни видиш на 27-28 април в Златоклас 2013г,ще се зарибиш на 100%!
                      А, ти защо си мислиш, че и сега не съм зарибен. Само да съм в българско по-това време, ще се постарая да дойда и ще се радвам да се запознаем.

                      Коментар


                      • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                        Значи с един хубав чип и си достигнал тази мощност от около 300 коня. За кутиите ако караш с 01А или малкото куатро...то не е за много бой...трябва ти 01Е.

                        Коментар


                        • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                          Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                          Значи с един хубав чип и си достигнал тази мощност от около 300 коня. За кутиите ако караш с 01А или малкото куатро...то не е за много бой...трябва ти 01Е.
                          При нашият темп на каране,рядко се случва ск която да издържи в заводският си вид,требе си генерална корекция.Вариянт за преработена проста на вид кутия,от която остават в оригинален вид пиньон,корона и донякъде корпуса: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=113600
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                            рових назад в темата, за да намеря снимки от кутията на колегата tofger. Кутията му наистина е 01А...т.е. малката. Ако обръща движението с редуктор както на снимките, му трябва кутия от предно. 01Е на предно има в 2.5тди иии в други Аудита...и едва ли струва повече от 200 лева.

                            Коментар


                            • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                              Здравейте и от мен,
                              За много години!
                              Живи и здрави много успехи праз настоящата година.
                              Тоше относно октопода който си направил, искам да споделя моето мнение.
                              Мощността ще се увеличи м/у 10 и 20к.с.(Доста теми съм изчел и това наистина е един от начините да се вдигне мощността).
                              При възможност да се полира колектора от вътре имаш още 2-3 к.с. отгоре).Термолентата е задължителна, както описва по-горе Тошо.
                              Рева на двигателя ще бъде различен от това както е било до сега.
                              Успех Тоше както и на всички пилоти в автокроса и ще следя развитието на темата с интерес.

                              Коментар


                              • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                                Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                                01Е на предно има в 2.5тди и в други Аудита...и едва ли струва повече от 200 лева.
                                Мога да ти кажа, че са по 300лв минимум. Баща ми е механик в рали кроса на Ауди 2.0 16vT quattro което бута 500к.с. замерени на дино. В процеса на развиването на колата са погубени около 8-12 скоростни кутии. Аз поръчвам кутиите и знам как вървят като цени. Не искам да се правя на "всезнайко" но цените варират най-често според продавачите им. И вярно истината е в 01Е или от 2.5ТДИ или от някоя С-ка. Иначе по темата за бъгито на Петров, много ми харесва(VW мания).

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X