Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

    Искам да попитам, тези шенкели на бъгито със двигател на Хонда от стр.7 ,от какво са ?

    Коментар


    • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
      Да посвестим малко темата,при колегите има леко раздвижване,но останалото явно ще се прави зимата:

      url=http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2874/11618594983387787961317707796hFEurkmUvL5J1kAxDQWC.JPG] [/url]
      А ето тези неща се късат по родните писти,могат да ти съкратят живота и да прецакат състезание,добре,че нося резервни:


      url=http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2887/40616467612045216741317707844kOSLlJNErpnufIQYYqsC.JPG] [/url]

      Карето мисля е от опел,а счупеният диск от Лада. За диска има решение.

      Коментар


      • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

        Първоначално публикуван от gosho_221 Преглед на мнение
        Искам да попитам, тези шенкели на бъгито със двигател на Хонда от стр.7 ,от какво са ?
        От ренде-25.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

          Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
          Карето мисля е от опел,а счупеният диск от Лада. За диска има решение.
          Остава си същия,от лада,от три години го уча да върви с такъв,проблемът беше,че ме затапиха при тръгване от втора редица и спрях в колега който не даваше много газ,резултата-пръснат диск.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

            Никакво развитие по темата,явно съмишлениците работят тайно по гаражи и мазета и не споделят нищо!При мен не е така,като знам колко пъти за елементарни неща са ме качвали на черешата за да откривам топлата вода,обяснявам и помагам.Преди десетина дена ми попадна в ръцете шпер(около 85-90%),малък на диаметър,който може да се постави почти във всяка корона(диференциал)и "почти" елементарен за изработка.Набързо му смъкнах размерите,взех материяли и взе,че се получи от първият път,остава да смъкна 5,5мм от касетата(предвиден е за ренде 25 UN-1),да реша със какви фланци ще бъде и да нарежа необходимият брой шлици.Малко снимки от производството:


            url=http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2351/29704237112373185311350588505fCQKA3tXgwstZMD1Jv8G.JPG] [/url]








            И за да не ми е скучно от някъде ми се пръкна и помощник:
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
              Тези да не ги раздават на едро бе. И на мен ми се появи абсолютно същото в гаража онзи ден. Сега щерката се превъзбужда около него с тоалетни и прочие грижи.
              0888932647

              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

              Коментар


              • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                Тва как работи???

                Коментар


                • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                  Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                  Тва как работи???
                  Подобно на палцев(щифтов),шпер(има го по БТР,виетнамки и някои уазки),ако не се кара агресивно,работи като обикновен диференциял,ако някое колело приплъзне,щифтовете(планките) изскачат рязко и заключват двете полуоски и ги държат блокирани до отнемане на газта.Разликата между двата типа е,че палциевият е симетричен(триещите повърхности са 6 на 6),а този 11 на 13,и със 8 блокировки.


                  Палцев (кулачков)


                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                    Ами като си почнал изкарай една серия от няколко бройки бре. Туй си е баш разработка на военните, би трябвало да е много здраво и дурако устойчиво.

                    Несе обаждаш ще се глобяваме .
                    Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

                    Коментар


                    • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                      Здравейте колеги казвам се Иван Иванов ,от дълго време ме гризе един въпрос ,и се чудех къде може да го задам присетих се за този ваш форум и си викам тука ако не е никъде другаде няма ми отговорят..... Та въпросът се състои в това----може ли да се върти диференциала на Audi 80 на 180 градуса, по специално за кутиите 4x4......Предварително много ви благодаря ! ! !

                      Коментар


                      • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                        не

                        Коментар


                        • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                          Не става,но може да се измисли нещо,каква е идеята?
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                            Ами идеята беше audi 80 quattro за донор смисъл да се използва всичко от него : по задвижване и окачване. и идеята ми беше да е със задно разположен двигател бъгито за да може да се пази ,,сърцето,, смисъл предния мост да стане заден а задния преден : и така то по принцип предния мост си е постоянен ( в случая вече заден) а задния (в случая преден) да се включва само при необходимост (с копче се включва),и си мислех дали има такава възможност защото там всичко е оригинално няма се преправя нема се мисли ново да се усложнява всичко...... Предварително благодаря за отделено време.....

                            Коментар


                            • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                              Има вариянт да стане,но ще е преден мотор,в смисъл след седалката мотор кутия,но ще трябва раздатка като на колегата тодгер,виж 7-ма страница.
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                                Темата доста замръзна.Реших да Ви покажа с какво се занимавах тези месеци.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:колектор 2.JPG
Прегледи:1
Размер:104.0 КБ
ID:5437277
                                Това е снимката на проекта ми начертан на Солид
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0027.jpg
Прегледи:1
Размер:179.7 КБ
ID:5437279
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0028.jpg
Прегледи:1
Размер:174.0 КБ
ID:5437278
                                Това са фланците за колектора
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0030.jpg
Прегледи:1
Размер:115.5 КБ
ID:5437281
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0029.jpg
Прегледи:1
Размер:151.0 КБ
ID:5437280
                                Постарах се смесителя да се получи точно
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0031.jpg
Прегледи:1
Размер:135.4 КБ
ID:5437282
                                Тук са прихванати детайлите на приспособление за заваряване
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0035.jpg
Прегледи:1
Размер:100.7 КБ
ID:5437283
                                За качеството на тази снимка се извинявам.Колектора е поставен на двигателя за уточняване
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0037.jpg
Прегледи:1
Размер:140.5 КБ
ID:5437285
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0036.jpg
Прегледи:1
Размер:86.1 КБ
ID:5437284
                                Тук вече го увивам с термолента
                                Това е част от проекта,който започвам за наливане на мощност на аудито.Резултатите ще са ясни на диното.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X