Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бордови Баркас

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Бордови Баркас

    Благодаря Stoyko,
    Явно е, че трябва да действам по съвета на колегите, като първо спретна новото Баркасче с двигателя от другия Баркас, който е в отлично състояние и всичко друго, което ми трябва да взема от него и го прекарам на преглед, а междувременно без да си давам зор да комплектовам двигател, скоростна кутия и полуоски от Ауди. Трябва да почна с комбинираните полуоски, от където веднага ще проличи дали ще стане нещо. Продължавам да очаквам съвети!

    Коментар


    • #47
      До: Бордови Баркас

      да ти кажа-то и оригинала хич не е лош.Моя съвет е -ако не правиш повече от 25-30 000 км на година хич недей го бара, че ще се вкараш в голям филм,и с пари и с работа и нерви .Па и да го регистрираш -да пази господ , от девет морета вода трябва да донесеш .Тая попара съм я ял

      Коментар


      • #48
        До: Бордови Баркас

        Много хубава темичка сте си спретнали да ви се намира изпускателен колектор, от баркас 1000В?

        Коментар


        • #49
          До: Бордови Баркас

          Колега, имам два баркаса, като единият е съвсем ново заводско, оборудвано с ходова част купе. Човека, който ми подари новото купе изглежда имал намерение да му монтира и двигател. Тъй като съм пренесъл освен купето и всички други такъми имам и втори двигател в разглобено състояние, стелаж с четири рафта с части за баркас.
          Така, че ако ми обясните по-точно какво представлява изпускателния колектор, сигурно ще го открия. Моят проблем е да намеря добър майстор, който да ми прехвърли двигателя, заедно с предните полуоски от стария баркас на новото купе. Ако някой ми помогне, ще бъда много благодарен.
          gonddy (Георги)

          Коментар


          • #50
            До: Бордови Баркас

            Имъл съм пет шест баркаса няма нищо сложно да се прехвърлят двигателя и скоростите почваи сам да деистваш

            Коментар


            • #51
              До: Бордови Баркас

              двата ми бяха с ладови мотори сам съм си ги слагал и с пет степени кутии и един с wvмотор за полуоските се правят от две една

              Коментар


              • #52
                От: До: Бордови Баркас

                Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                Преди няколко години един Баркас пътна помощ който дежуреше на магистрала Хемус в участъка Ботевград-София му беше сложен и преден мост от УАЗ а мотора му беше от Лада
                Колега имам снимка на този барказ
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #53
                  От: До: Бордови Баркас

                  Здравейте колеги и от мен. Казвам се Вилислав, темата е малко старичка, но доста интересна за мен. Имам баркас събиран от мен и баща ми, кабина с шаси от едрогабаритни части, двигател от мототехика, кормилна рейка пак от там. После го регистрирахме но двигателя му идваше много малък, направен е на автокаравана от стъкломат и с цялото оборудване вътре е 1900кг. След доста умуване решихме друг двигател: рено, лада, vw...... доста направени гледахме и решихме ауди ще е 1.6д. Намерихме едно старо купе оставихме го само на греди и торсиони. Закрепихме двигателя на моста заедно със скоростите, повечето които бяхме гледали бяха с рязани полуоски една от баркас другата от аудито, но всички казваха късат се Та след малко мерене на хода на баркасовата полуоска спрямо скоростната кутия на аудито ги отрязахме, нарязахме шлици, после твч и всъщност избегнахме заварки и т.н Самото закрепване на двигателя със скоростите изисква да се изместят отгоре ушите на амортесиорите с 2 см напред за да може да има разстояние за полуоските. Също така сложихме смукателен колектор от 1.6тд защото е доста компактен и не трябва да се реже коша в краката на пасажера както бяха направени повечето които гледахме. Ако все още има колеги които се интересуват от подобни неща ще се радвам да помогна.

                  Коментар


                  • #54
                    От: До: Бордови Баркас

                    Първоначално публикуван от vilio_radev Преглед на мнение
                    Здравейте колеги и от мен. Казвам се Вилислав, темата е малко старичка, но доста интересна за мен. Имам баркас събиран от мен и баща ми, кабина с шаси от едрогабаритни части, двигател от мототехика, кормилна рейка пак от там. После го регистрирахме но двигателя му идваше много малък, направен е на автокаравана от стъкломат и с цялото оборудване вътре е 1900кг. След доста умуване решихме друг двигател: рено, лада, vw...... доста направени гледахме и решихме ауди ще е 1.6д. Намерихме едно старо купе оставихме го само на греди и торсиони. Закрепихме двигателя на моста заедно със скоростите, повечето които бяхме гледали бяха с рязани полуоски една от баркас другата от аудито, но всички казваха късат се Та след малко мерене на хода на баркасовата полуоска спрямо скоростната кутия на аудито ги отрязахме, нарязахме шлици, после твч и всъщност избегнахме заварки и т.н Самото закрепване на двигателя със скоростите изисква да се изместят отгоре ушите на амортесиорите с 2 см напред за да може да има разстояние за полуоските. Също така сложихме смукателен колектор от 1.6тд защото е доста компактен и не трябва да се реже коша в краката на пасажера както бяха направени повечето които гледахме. Ако все още има колеги които се интересуват от подобни неща ще се радвам да помогна.
                    Добре ли върви с този мотор?
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • #55
                      От: До: Бордови Баркас

                      Много съм доволен, 100-110 на магистралата за морето-мотора пее. Шипка не я усещам вече, а в момента с оборудването вътре е 1900кг.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Бордови Баркас

                        Колега заинтригува ме . Моля те пусни някоя снимка !

                        Коментар


                        • #57
                          От: Бордови Баркас

                          Радвам се,че темата,която съм пуснал преди толкова време все още поддържа интерес.Балкаса,който беше предмет за темата отдавна отиде на скрап поради факта,че двигателя му беше блокирел а на мен не ми стигна времето и смелостта да го започна и да го направя.Сега пак ми се иска да взема Баркас,но този път ще е само пътнически и ако го намеря в добро състояние и в движение.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Бордови Баркас

                            Здравейте и от мен, преди няколко дни и ние с баща ми взехме един много стегнат бордови Баркас. Имаше проблем още с взимането с зацапване на свещи и въздух в охладителната система, но се справихме. Още преди да го вземеме бяхме с нагласата за присаждане на 1.6 дизел от ауди. Сега поне до пролетта няма да го пипаме. Радвам се, че има и други хора, на които им се занимава с това и ще се радвам да обменим опит и информация.
                            Сега първо ме интересува дали ще стане с мотор 1.6, но ТД? Атмосферния е 55, а турбото му дава още 15к.с. и става 70к.с. това са заводски данни. Не става въпрос за някакви по-високи скорости и изобщо за тунинг, просто според мен е по-добре да се сложи и турбо, поне аз всеки двигател с който съм се сблъсквал в атмосферен и турбо вариант, винаги съм предпочитал турбото.
                            Та има ли как да се събере турбината, като цяло като теглим чертата какви части са нужни? Аз мисля: обурудван двигател, скорости, полуоски. Допълнително какво е нужно тампони, съединения и общо взето всичко за което се сещате?
                            Какво се преправя, ако може някой да качи и снимки ще съм изключително благодарен, как се прави механизма на скоростния лост, съединителя с жило ли е при скоростите на Ауди?
                            За цялото преправяне колко пари приблизително излиза, не става въпрос за всяка дреболиика, до 10, 15лв, защото знам, че е според зависи, но грубо?
                            И последното, за което се сещам сега е за технотеста, нужно ли е присадения двигател да е с документи?
                            Благодаря предварително, това е което се сещам за сега, като ще се радвам ако и аз мога да бъда полезен с нещо по темата.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Бордови Баркас

                              За технотест ти трябва мотор с документи(фактура от морга примерно).За да не влизаш в излишни филми,остави си оригиналната ск,и и присади кожух от ауди.Управлението на съединителя си остава същото,при желание можеш да го направиш хидравлично.
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • #60
                                От: Бордови Баркас

                                Мерси, абе те оригиналните скорости са добре, смисъл 4та е свръхдиректна 0,9xx но диференциала е 5,2 на дизела ще са му къси, поне според мен. Иначе как става това с кожуха, не знам ако примерно стане с диф. от Вартбург, там е 4,22, скоростите от баркаса и кожух от ауди.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X