Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снимки от военния музей в София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Снимки от военния музей в София

    Няма ли някой по архивите снимки ? Йордан Колев е махнал всичко....
    А интересно. Чуствам се като циганче в сладкарница..
    Уморените коне не ги убиват , нали ??

    Коментар


    • #17
      До: Снимки от военния музей в София

      Първоначално публикуван от Макавеев Преглед на мнение
      Няма ли някой по архивите снимки ? Йордан Колев е махнал всичко....
      А интересно. Чуствам се като циганче в сладкарница..
      Стефане напълни тука със снимки .Ти си човека!Предварително ти благодарим!!!
      Land rover discovery 300 Tdi

      Коментар


      • #18
        От: Снимки от военния музей в София

        Темата е малко стара, но бих желал да насоча вниманието към нещо, което се готви - или поне дискутира - в момента. Ретро форумът не е много посещаван, затова си позволявам да сложа препратка и тук, така че идеята да достигне всички, които имат някакъв интерес към хубавите стари возила

        Става въпрос за това: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...=115020&page=4
        Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

        Коментар


        • #19
          От: Снимки от военния музей в София

          Тази събота ходих там с хлапетата.
          Две неща - първото е, че съм впечатлен от експозицията - постарали са се хората. Ходил съм във военния музей в Истанбул и смело мога да кажа, че нашият го превъзхожда в много отношения.
          Второто е, че на четвъртият етаж - при ордените - първо има портрет на А.Батенберг, после на Фердинанд, после Борис и накрая - бай Тошо. Струваше ми се някак си не на място...да не кажа направо подигравка.

          А за възстановяването на експонатите - по света обикновено това се прави основно от ветерани, доста често с доброволен труд. При нас са назначили разни о.з. полковници за разпоредители, които общо взето тичат след няколкото посетители да ги пазят да не пипнат нещо... тия и за чеп за зеле не стават, пък камо ли да възстановяват експонатите...

          Коментар


          • #20
            От: Снимки от военния музей в София

            Колега vlageo,подигравката е, че от Фердинанд няма нито един орден или медалче в залата с ордените. А той има много отличия, както военни така и граждански. Мони ги проигра в Монте Карло и Вегас. Това е подигравката. За разлика от него, наследниците на Живков /или май самия Живков/ дариха всичките му награди на държавата.
            Другата подигравка е, че експонатите в двора на музея приличат на скрап чакащи за претопяване. И извинявам се, но не е работа на уредници или разпоредители да възстановяват оръжие.
            Друга подигравка с военната ни история е така нареченият директор на музея, но това е друга тема.

            Коментар


            • #21
              От: Снимки от военния музей в София

              Първоначално публикуван от symphony Преглед на мнение
              Другата подигравка е, че експонатите в двора на музея приличат на скрап чакащи за претопяване.
              ...по мое скромно мнение, в това си качество експонатите в музея ама по нищо не се отличават от техниката, която е на въоръжение в БА понастоящем...но сигурно това е щото на БА не и е работа да я поддържа...

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X