Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снимки от военния музей в София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Снимки от военния музей в София

    https://htftp.offroad-bulgaria.com/ymk/Voennia%20muzej/
    http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

  • #2
    До: Снимки от военния музей в София

    Преди около месец прекарах там 8часа, накрая лелките открито нервничеха, явно ги принудих да си отработят цялата надница. Има една италианска машинка /май си показал фрагмент от колелото й/: началото на века - ХХти - чупеща се рама, колела със сгъваеми "уширители" и "вградена" амортизация. На света надали има още две такива, а тази е в ужасно състояние, и което е по-лошото: май е прежалена!!! Има и едно SG-44, което не е зад витрина - пипнах го м..а му стара!!!
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #3
      До: Снимки от военния музей в София

      някои от нещата направо ми е жал като ги гледам , доста гадно така е и при хората като остарееш и те захвърлят , само че тези техники поне са попаднали в музеи , не че кои знае колко се подържат но все пак
      sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

      Коментар


      • #4
        До: Снимки от военния музей в София

        Ех спомени, спомени.... отраснал съм в тея танкове, но тогава музеят се намираше в центъра до 5-те кюшета. А аз живеех на бул. Витоша. (тогава съм бил на около 7-8г.)
        Колко бой съм изял от майка ми заради омазаните фанелки.... ама аз пак по танковете.
        Голямо геройство беше да избягаш на пазача... Сега кат се замисля - не че той си е давал зор да ни гони. Ама пък викаше ....
        Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
        http://www.cardomain.com/ride/2562837

        Коментар


        • #5
          До: Снимки от военния музей в София

          Йори да не търсите вдъхновение от воинската техника

          Поздрави,
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #6
            До: Снимки от военния музей в София

            Това със зъбатите колела е Фиат Павези.
            Ми момчета, аз две години подред се молих тука някой да дойде да помогне като оправяхме танковете. Никой не дойде. А можеше да видите сума интересни неща, как джека работи като лебедка за танкове, какво има по окачванията на верижните, защо уаза става за съпровождане на танкове а другите не ...
            В тоя музей има работа за години. Няма хора. През клавиатурата нищо не става.

            Коментар


            • #7
              До: Снимки от военния музей в София

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              Това със зъбатите колела е Фиат Павези.
              Ми момчета, аз две години подред се молих тука някой да дойде да помогне като оправяхме танковете. Никой не дойде. А можеше да видите сума интересни неща, как джека работи като лебедка за танкове, какво има по окачванията на верижните, защо уаза става за съпровождане на танкове а другите не ...
              В тоя музей има работа за години. Няма хора. През клавиатурата нищо не става.
              звучи добре .ама съм на 200 км.
              кви радиатори само на по 70 години и са здрави пък днешните на по 7 месеца и са за скрап

              Коментар


              • #8
                До: Снимки от военния музей в София

                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                Това със зъбатите колела е Фиат Павези.
                Ми момчета, аз две години подред се молих тука някой да дойде да помогне като оправяхме танковете...
                А ти драсвай по някое съобщение във форума ако пак има подобни инициативи.
                [B]Пуля дура, как поймаешь, даже не поймешь.[/B]

                Коментар


                • #9
                  До: Снимки от военния музей в София

                  Защо си снимал само в задната част на музея?
                  Луд умора нема,само се поти!!!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Снимки от военния музей в София

                    Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                    Защо си снимал само в задната част на музея?
                    Нямам спомен, май бяхме ограничени от време. Снимките са от средата на миналата година, но случайно ги видях в компютъра и реших да ги пусна.
                    http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                    Коментар


                    • #11
                      До: Снимки от военния музей в София

                      Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
                      Снимките са от средата на миналата година, но случайно ги видях в компютъра и реших да ги пусна.

                      Ето защо ми изглеждаше по младолик (бъзикам се да не се засегнеш само )
                      Последно редактирано от Tsvetan; 16-09-07, 22:52.
                      Луд умора нема,само се поти!!!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Снимки от военния музей в София

                        Нещо от същия музей



                        Пръдник - що е то
                        Последно редактирано от Станислав_; 19-09-07, 20:51. Причина: Намаляване размера на снимката
                        УАЗ 452АЭ 1975г.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Снимки от военния музей в София

                          Предник. Ъ и онова Е са различни български букви.
                          Двуколка. Предната половина на съставно подобие на каруца. В него има инструменти, снаряди, отгоре се возят ездовите. Отпред са конете, към него се закачат станините на оръдието. Неговите колела са задните.
                          Понякога се казва ракла.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Снимки от военния музей в София

                            Първоначално публикуван от Kaskadiora Преглед на мнение
                            Ех спомени, спомени.... отраснал съм в тея танкове
                            човече, освен, че живеех на Витоша и Аспарух, учех в 20-то училище - през улицата срещу музея : ))))))
                            припомни ми и за пазача и цялата лудница ... празникът настана, когато докараха 20мм зенитка Райнметал - всичко и работеше, освен заварения затвор - за разлика от всичката техника по онова време, която беше леш (по едно време се отваряше вратата на Катюшата); изчаквахме се на опашка, за да се завъртим на Райнметала, а на всичкото отгоре над нас прелитаха самолети КЕЕЕФ качвахме го и го сваляхме от колесара по десет пъти на ден ... да си дете е голяма работа
                            в новия музей съм бил веднъж - още беше полу-отворен, много техника след 2-та СВ са докарали
                            предполагам е било голямо удоволствие да се работи по потягането на експонатите ...
                            Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Снимки от военния музей в София

                              По повод на темата попаднах на интересни неща
                              сайта е многонационален обаче има много инфо и за нашата войска!
                              И то е за времето на втората световна война! В търсачката
                              има и България !

                              http://www.axishistory.com/index.php?id=8126
                              [SIGPIC][/SIGPIC]
                              SJ 413

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X