Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снегопочистващата техника у ваше село

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Снегопочистващата техника у ваше село

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Е, не е толкова зле положението. Роторни снегорини, вярно не съм виждал истински, но друга техника има. В София, аз поне, не виждам от разните скрапове, доста години вече. Погледни темата за Етрополския район, там има един верижен Катерпилар.
    А за ГЗ техника изобщо не е купувана, освен джипките, там още дълго ще се ползва "пенсионирана" военна техника.
    Има един в цяла България а Т 150 и К 700 са стотици .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #17
      От: Снегопочистващата техника у ваше село

      Роторния беше в Тетевен миналата седмица,беше на ЗИЛ 157 дизел.Трагедия!
      Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

      Коментар


      • #18
        От: Снегопочистващата техника у ваше село

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Има един в цяла България а Т 150 и К 700 са стотици .
        Аз не твърдя, че положението с техниката е идеалното възможно, но пък и толкова зле не е. Това, че един от цяла България е сниман и публикуван в този форум, не значи че е единствен. В момента се сещам и за друг от раздела със клубовете, има една тема за пловдивчани, които отворили път към две села в Родопите.
        Всъщност, техниката която виждам редовно и наживо е тази в София, както казах от доста години вече "джугани" разни няма. При всекидневните репортажи по телевизиите, също много рядко се мярка по някоя антика.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #19
          От: Снегопочистващата техника у ваше село

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Аз не твърдя, че положението с техниката е идеалното възможно, но пък и толкова зле не е. Това, че един от цяла България е сниман и публикуван в този форум, не значи че е единствен. В момента се сещам и за друг от раздела със клубовете, има една тема за пловдивчани, които отворили път към две села в Родопите.
          Всъщност, техниката която виждам редовно и наживо е тази в София, както казах от доста години вече "джугани" разни няма. При всекидневните репортажи по телевизиите, също много рядко се мярка по някоя антика.
          Няма джугани няма и минаване по кварталните улици . След всеки сняг разгазвам с нивата място да мога да паркирам или искарам еспейса . На времето когато техниката беше само руска а аз бях шофьор пътувах с прицеп цистерна по цяла България и нямаше непроходими пътища . Проблема не е каква е техниката а че е много недостатъчна.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #20
            От: Снегопочистващата техника у ваше село

            Чак сега ти схванах мисълта...
            Значи проблем няма в това, че не достига техниката, а че се доколкото се купува, то това са Катерпилари и под! -Ми нямам какво да кажа.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #21
              От: Снегопочистващата техника у ваше село

              В Бяла Слатина чистят два ЗИЛа, а роторния снегорин е ЗИЛ 131. При първа възможност ще го снимам.
              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

              Коментар


              • #22
                От: Снегопочистващата техника у ваше село

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Роторни снегорини, вярно не съм виждал истински, но друга техника има.
                През осемте ми години като търговец на такава техника съм продал два нови и това е всичкото нов роторен снегорин на камион внесени в България до 2007ма година.
                Бяха закупени за летища Бургас - после къде отидоха не знам.

                Нови роторни снегорини има вкарани няколко на челни товарачи Атлас.
                Предполагам че тук таме и някой земеделски стопанин се е излъгал да си купи за трактор.

                Роторният снегорин на камион е страшно скъпо нещо.
                Стандартно може да се сложи само и единствено на Унимог.
                Всички други камиони трябва да се модифицират - модификацията струва, колкото камиона и накрая пак излиза по-евтино от Унимог. Та затова ги няма много.

                На челен товарач също не можеш да я сложиш на всеки - трябва да е едновременно с хидростатика и с работна хидравлика с голям дебит, с което повечето масови марки като Хюндай, Комацу, Кат, Волво, Кейс, НюХоланд т.н. отпадат. Остават редките машини от типа на Крамер (само някои модели) и Атлас, и евентуално Либхер.

                На повечето бобкати става - ма колко ще почисти една такава машина, па ако ще и да е от големите.

                Икономически изгоден вариант е единствено ако се сложи на трактор, но нашите велики пътищари не са се сетили, или може би им е под достойнството да се занимават с ангажирането сезонно на такава техника!!!
                Освен това - трудно срещат разбиране от министерството ако декларират, че ще ползват техника под наем!!!
                А и далаверата за закупчика им на камиони с ляв волан, който им е едновременно и съветник по техническите въпроси, няма да я има!!!
                Личен опит от преговори...

                И проблема не е че няма техника - а това, че няма пари тя да бъде пусната в действие...ако имаше пари - аз щях да просперирам...
                В момента фирмите печелят повече ако техниката не работи!!! И това се знае и от едните и от другите!!!
                Последно редактирано от vlageo; 14-02-12, 14:36.

                Коментар


                • #23
                  От: Снегопочистващата техника у ваше село

                  Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
                  ...И проблема не е че няма техника - а това, че няма пари тя да бъде пусната в действие...ако имаше пари - аз щях да просперирам...
                  В момента фирмите печелят повече ако техниката не работи!!! И това се знае и от едните и от другите!!!

                  Ето за това става въпрос!
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Снегопочистващата техника у ваше село

                    Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
                    И проблема не е че няма техника - а това, че няма пари тя да бъде пусната в действие...ако имаше пари - аз щях да просперирам...
                    В момента фирмите печелят повече ако техниката не работи!!! И това се знае и от едните и от другите!!!
                    Пари има ама не се дават за движение на машините а се открадват.
                    Власта е най сладкото нещо,да е в тебе и хляба и ножа!
                    И в Габрово има управляващи да знаете!!!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X