Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снегопочистващата техника у ваше село

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Снегопочистващата техника у ваше село

    Зимата е в разгара си .Гледам по софийските улици се движат доста снегорини-камиони-избутвачи от марките Мерцедес и Ман и пр. буржуйски марки ,но тук-там в малките улици проникват и български трактори и естествено съветски машини .
    Уважавам руската техника от времето на СССР , но все пак си задавам въпроса какъв ли е все пак ресурса на тази техника и дали е нескончаем . Каква техника почиства във вашето населено място ?


    ПС:
    Ето още нещо интересно по въпроса :
    http://www.btv.bg/news/liubopitno/st..._snegorin.html

  • #2
    От: Снегопочистващата техника у ваше село

    Ми видях един МАН, 2 Мерцедеса с гребло и песъкарки някой и друг ЗИЛ, и по главната и в парка 2 Болгара

    Коментар


    • #3
      От: Снегопочистващата техника у ваше село

      ЗИЛ 130 и един трактор(Булгар, вероятно) в Якоруда, а в Пловдив все по малко срещам...В смисъл Руска техника да чисти..
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • #4
        От: Снегопочистващата техника у ваше село

        Ми не чистят та няма никаква техника.На нашата улица имаше навяти преспи от метър-метър и двайсе.5 дни коли не се изкарваха,а най-лошото е че имаме и болни хора.Пет дни се разправяхме с столичен инспекторат, кмет и т.н.Последния ден дойде един неопитен с Унимог, пробва се ама се окопа и извикаха някакъе багер.Багера разчисти, но неможе да свали толко ниско колкото е необходимо.Отказаха Унимога да мине след багера и да изчисти както трябва.Ние с лопатите поизчистихме проблемните места и най-дълбоките коловози от трактора и живота продължи.Смешното е че гаража ми е на 20 метра от главния път, който се чисти постоянно от един Мерцедес.Големи разправии бяха и въобще не взимаха насериозно проблема ни.За сметка на това поздравявам аварйиците от чез - момчетата са стабилни.Те се движат с Мицубиши.

        Коментар


        • #5
          От: Снегопочистващата техника у ваше село

          А както най-вероятно сте видели по телевизията кмета на Рударци се бори със снега с УАЗ-ка.

          Коментар


          • #6
            От: Снегопочистващата техника у ваше село

            Камион Мерцедес и ЛТЗ Т 40 АН
            Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

            Коментар


            • #7
              От: Снегопочистващата техника у ваше село

              Два Беларуса, Джуган с ифов двигател, Камаз! Ама Камаза повечето време е пас, щото е само с задно! Може и още нещо да има но за тези знам! Но и да има ще е руско! Това е в Чипровци! Ама са минати всички улички, верно тясно, но минато! А снега е 60-70 см. минимум!
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • #8
                От: Снегопочистващата техника у ваше село

                По нашата улица мина един челен товарач на трактор JSB. Досега и изобщо друга година - въобще не е чистено.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #9
                  От: Снегопочистващата техника у ваше село

                  Аз пък повече виждам разни джипове с гребла на тях отколкото истинска снегопочистваща техника ... а с навяното пред гаража се справих и с АТВ-то ми нищо че няма гребло , 2-3 прекъсвача с няколко 360тки и разхвърлих всичко настрани под формата на пудра ...
                  Няма кал - Няма кеф !!!
                  Suzuki Samurai LJ410 1984
                  Suzuki LTZ400 2008
                  Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

                  Коментар


                  • #10
                    От: Снегопочистващата техника у ваше село

                    Първоначално публикуван от bg2001 Преглед на мнение
                    Зимата е в разгара си .Гледам по софийските улици се движат доста снегорини-камиони-избутвачи от марките Мерцедес и Ман и пр. буржуйски марки ,но тук-там в малките улици проникват и български трактори и естествено съветски машини .
                    Уважавам руската техника от времето на СССР , но все пак си задавам въпроса какъв ли е все пак ресурса на тази техника и дали е нескончаем . Каква техника почиства във вашето населено място ?

                    ПС:
                    Ето още нещо интересно по въпроса :
                    http://www.btv.bg/news/liubopitno/st..._snegorin.html
                    Много се радвам на такива изобретатели.
                    Моята улица я чистят със някакъв нов Байгер който има монтиране гребло и си върши работата, но не както трябва ( не защото шофьора не може да чисти, а защото Българския гражданин не обича да паркира колата си на правилното място и я оставя на пътя и човека със снегорина не може да изчисти добре пътя а и от общината не се заемат, да предупредят шофьорите който сами не знаят че вечерта в повечето места се чисти снегът). А по главните улици днес се разкарва едно доста добро Т-150 и от общината някакъв си камион Mercedes!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Снегопочистващата техника у ваше село

                      Гребло можеш да сложиш на всичко друг е въпроса колко е ефективно . Аз от сериозната техника за снегопочистване друга освен руска не съм виждал още . Някой да е виждал роторен снегорин различен от ЗиЛ 157 и 131 или тежък трактор различен от Т 150 и К 700 ? А усукалите се тирове с какво ги вадят ? Обикновенно с МТЛБ на ГЗ .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Снегопочистващата техника у ваше село

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Гребло можеш да сложиш на всичко друг е въпроса колко е ефективно . Аз от сериозната техника за снегопочистване друга освен руска не съм виждал още . Някой да е виждал роторен снегорин различен от ЗиЛ 157 и 131 или тежък трактор различен от Т 150 и К 700 ? А усукалите се тирове с какво ги вадят ? Обикновенно с МТЛБ на ГЗ .
                        Много си прав. Днес имаше един закъсал камион от тези който чистят боклука и пак дойде Т-150 да го издърпа!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Снегопочистващата техника у ваше село

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Гребло можеш да сложиш на всичко друг е въпроса колко е ефективно . Аз от сериозната техника за снегопочистване друга освен руска не съм виждал още . Някой да е виждал роторен снегорин различен от ЗиЛ 157 и 131 или тежък трактор различен от Т 150 и К 700 ? А усукалите се тирове с какво ги вадят ? Обикновенно с МТЛБ на ГЗ .
                          Е, не е толкова зле положението. Роторни снегорини, вярно не съм виждал истински, но друга техника има. В София, аз поне, не виждам от разните скрапове, доста години вече. Погледни темата за Етрополския район, там има един верижен Катерпилар.
                          А за ГЗ техника изобщо не е купувана, освен джипките, там още дълго ще се ползва "пенсионирана" военна техника.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Снегопочистващата техника у ваше село

                            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=138977 Ето в тази тема го има Катерпилара на Етрополе!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Снегопочистващата техника у ваше село

                              Първоначално публикуван от Г. Атанасов Преглед на мнение
                              Аз пък повече виждам разни джипове с гребла на тях отколкото истинска снегопочистваща техника ... а с навяното пред гаража се справих и с АТВ-то ми нищо че няма гребло , 2-3 прекъсвача с няколко 360тки и разхвърлих всичко настрани под формата на пудра ...
                              Представям си, ако ти даде някой фадрома какво ще направиш!
                              Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X