Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко за ветрогенераторите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Малко за ветрогенераторите

    Първоначално публикуван от Чичко Фър Преглед на мнение
    Здравеите момчета!! Интересна тема! Това лято около Бузлуджа бяха монтирани и пуснати в експлоатация 20 ветро генератора с височина на кулата около 100 метра и дължина 44 метра на едното витло всеки с мощност по 2.5 мегавата. за да бъдат монтирани бе доставен на части от 35 тира 1200 тонен кран!! Нещо уникално на връх планината!! Сега очакваме като задуха оня ти ми вятър да търсим някои от ФЪРчилата на сред Казанлък???!!!
    Няма да търсите перките в Казанлък. Имат автоматични спирачки и над определена /рискова/ скорост перките спират да се въртят. Демек не могат да се саморазрушат.

    Коментар


    • #17
      От: Малко за ветрогенераторите

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      А в низината пушещи коминчета, по ли е добре?
      Аз съм избягал от равнината заради коминчетатата сега да ме подпукат в планината с въртележкиКарамба плюс Карайо това е на испанскиДа не го кажем на нашенски че съм обещал да не говоря такива неща
      К мирной жизни не пригоден.
      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

      Коментар


      • #18
        От: Малко за ветрогенераторите

        Голям кран има и АЕЦ-Козлодуй , мисля че е 200т. с осем оси.
        0877 44I 88I
        Самурай 1,3
        Дискавъри ТД5

        Коментар


        • #19
          От: Малко за ветрогенераторите

          Ето ви и една снимка вътре в "перката"!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:66029_1554368313470_1663055761_1287041_1690496_n.jpg
Прегледи:1
Размер:61.0 КБ
ID:5229558
          0877 44I 88I
          Самурай 1,3
          Дискавъри ТД5

          Коментар


          • #20
            Re: Малко за ветрогенераторите

            Най-големия автокран, който съм виждал с очите си беше един 500 тонен "Либхер", който използвахме при ремонт на една инсталация на ЛукОйл миналата година. Цената му беше 1000 лв на час без ДДС или 8000 лв на ден без ДДС, но тази цена беше договорена, т.к крана беше ангажиран за около месец. По принцип цената му е по висока. Докараха го от Румъния с още 2-3 тира инвертар към него. По принцип има доста по големи автокранове - 600т, 800т..., но най-големия, за който съм чувал е 1200т "Либхер" - LTM 11200-9.1.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6add8a0e-07e9-4f85-b533-52cc501a6a49_W300.jpg
Прегледи:1
Размер:15.9 КБ
ID:5229646
            http://www.liebherr.com/AT/en-GB/pro...measure-metric
            Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

            Коментар


            • #21
              От: Малко за ветрогенераторите

              Първоначално публикуван от symphony Преглед на мнение
              Няма да търсите перките в Казанлък. Имат автоматични спирачки и над определена /рискова/ скорост перките спират да се въртят. Демек не могат да се саморазрушат.
              ...абе първо - никога не спират съвсем, защото иначе напора на вятъра ще ги усуче...
              Второ - нали разбираш, че тия спирачки могат и да откажат понякога...

              Верно е, че са state-of-the-art, ама за да останат такива се иска поддръжка. А е още рано да се смята, че това винаги ще е на ниво. Звучи банално, но докато е ново, всичко е лесно. Като понаправят 6-7 години, тогава ще видим...
              А аз съм гледал по Дискавъри как една перка се върти бясно и после отлита на майната си.

              Между другото някои от по-малките перки в сливенско са си на 100% хоум мейд сбирщайн. Добре, че са малки...

              Коментар


              • #22
                От: Re: Малко за ветрогенераторите

                Първоначално публикуван от valkiller Преглед на мнение
                най-големия, за който съм чувал е 1200т "Либхер" - LTM 11200-9.1.
                [ATTACH=CONFIG]272312[/ATTACH]
                http://www.liebherr.com/AT/en-GB/pro...measure-metric
                ...колкото повече си гледам снимките, толкова повече се убеждавам, че е същия.
                Ето го LTM11200 на въпросната фирма. Определено е този...
                http://www.youtube.com/watch?v=wyAfL4FYyew

                Коментар


                • #23
                  От: Малко за ветрогенераторите

                  Любимия ми краннезнам за друг с такова изместване на операторската кабина.То иначе къкво ще се види в основата на стрелата
                  А относно най-голямия,имаше подобна дискусия преди време.И се указа ,че най-голямия кран е един 400т. Круп някъде из тецовете марица изток.
                  Мен по ме вълнува ,как закачат витлата? И някъкви интериорни снимки от вътре турбината?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Малко за ветрогенераторите

                    Казаха, че за витлата идва втори кран - по-малък - за да помага и двата работят в синхрон.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Малко за ветрогенераторите

                      така ... да се вкюча и аз. Моята работа е монтаж и подъжка на ветрогенератори...отговор на няколко въпроса :Най-големия кран в българия е 200 тонния от първата снимка който е на фирма Фелбермайер която се намира в Хасково.Крана който монтира ветрогенераторите на казанлък е 1200 тонен колесен също на фелбермайер. този кран се движи по пътищата само че без тежестите и без стрелата тоест само крана с стабилизаторите.иначе има доста кранове в българия само че са германсти , турски , румънски.До колкото до подъжката тя трябва да е на ниво....аз съм минал доста курсове в германия когато почнах да се занимавам с това ... аз инфо има само една перка която е изхвърчала....по голямата опасност е да се запали .

                      Коментар


                      • #26
                        От: Малко за ветрогенераторите

                        А някой има ли идея тия ветрогенератори чия инвестиция са ? Конкретно питам за полето което е след Каварна, посока н. Калиакра ?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Малко за ветрогенераторите

                          Първоначално публикуван от bengazeto__ Преглед на мнение
                          така ... да се вкюча и аз. Моята работа е монтаж и подъжка на ветрогенератори...отговор на няколко въпроса :Най-големия кран в българия е 200 тонния от първата снимка който е на фирма Фелбермайер която се намира в Хасково.Крана който монтира ветрогенераторите на казанлък е 1200 тонен колесен също на фелбермайер. този кран се движи по пътищата само че без тежестите и без стрелата тоест само крана с стабилизаторите.иначе има доста кранове в българия само че са германсти , турски , румънски.До колкото до подъжката тя трябва да е на ниво....аз съм минал доста курсове в германия когато почнах да се занимавам с това ... аз инфо има само една перка която е изхвърчала....по голямата опасност е да се запали .
                          Може би най-големият,който ти си виждал, е 200-тонен.А конкретно-"Тежка механизация"-Хасково -400-тонен Круп,"Монолит 3-Хасково-225 тонен Либхер.ММС Груп също разполагат с огромни машини.И една молба,пиши България с главна буква,благодаря.
                          Любовта е сляпа,но женитбата и връща зрението.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Малко за ветрогенераторите

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:31402_121188824581749_100000718958065_152880_3682382_n.jpg
Прегледи:1
Размер:35.4 КБ
ID:5247314Натиснете снимката за да я уголемите

Име:31402_121221241245174_100000718958065_153143_8335153_n.jpg
Прегледи:1
Размер:70.3 КБ
ID:5247315Натиснете снимката за да я уголемите

Име:31402_121188854581746_100000718958065_152882_8333600_n.jpg
Прегледи:1
Размер:54.2 КБ
ID:5247316Натиснете снимката за да я уголемите

Име:31402_121190604581571_100000718958065_152894_2385894_n.jpg
Прегледи:1
Размер:30.1 КБ
ID:5247317Ето и няколко снимки на 1200-тонния,монтирал ветрогенераторите на Бузлуджа.
                            Любовта е сляпа,но женитбата и връща зрението.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X