Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ценков разказва за Дакар 2011

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Ценков разказва за Дакар 2011

    Единственото и неоспоримо предимство на Ренегада за мен е двигателя му ротакс, с хубави ниски и малки вибрации към спортиста, просто в сегмента на по-спортни машини изчезнаха точно ралиджийските кубици, съответно и остават като конкуренти Ренегад 800 и Ямахата с 700кс. Просто не знам какъв човек трябва да си, че да се движиш сред първите 15 с 450кубикова острилка.
    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

    Коментар


    • #62
      От: Ценков разказва за Дакар 2011

      Първоначално публикуван от pepino c Преглед на мнение

      Така че въпроса за подготовката на машината и НАЙ-ВЕЧЕ - КОЯ Е МАШИНАТА??? започва да стои с пълна сила пред мен
      Пепи,това ли се питаш и то чак сега?
      Колко пъти говорихме,говорихме и нищо накрая

      Ако започна да пиша темата ще стане двеста страници.
      Не забравяй че Ти и Тодор сами си го набихте с тези гинекологични столове...
      За работата на Морел също има какво да се каже,но по добре да не пиша по въпроса.

      Ренегада не е лош но ЦЯЛАТА машина е много далече от спортните АТВ-та за рали рейд.
      Последно редактирано от IVAYLO BLIZNAKA; 04-02-11, 18:38.

      Коментар


      • #63
        От: Ценков разказва за Дакар 2011

        Пепи, дочух че двигатели на Ямахите са 850 куб. насадени от ТДМ, вярно ли е ?
        offroad фен
        1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
        TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

        Коментар


        • #64
          От: Ценков разказва за Дакар 2011

          Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
          Пепи, дочух че двигатели на Ямахите са 850 куб. насадени от ТДМ, вярно ли е ?
          Не на всички Ямахи мотора е от ТДМ но толкова сме говорили по този въпрос че не е истина.
          Махачек кара с такава машина от няколко години.
          Помислете само ТДМ или Ротакс.За разликата в тези два мотора също няма какво да се говори.
          За мен лично това е концепцията за Дакар ако ще караш АТВ.

          Коментар


          • #65
            От: Ценков разказва за Дакар 2011

            Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
            Пепи, дочух че двигатели на Ямахите са 850 куб. насадени от ТДМ, вярно ли е ?
            900сс са - от по - новите TDM-и

            Коментар


            • #66
              От: Ценков разказва за Дакар 2011

              Какво и как???

              Първо гледайте кой ги кара първите завършили машини.Вярно Махачек печели с тази концепция но откакто омбретата подкараха в състезанието и на него му е трудно.Да не говорим че той лично има повече дакарски километри от завършилите в петицата взети заедно.

              Как Патронели завърши на второ място от първи опит точно с Ренегад

              Тази година в тези калища Ренегадите си бяха много добре.Колкото до ремъците и скоростите и от двете хвърчаха по много.Няма машина дето да пасне на различни терени за 10.000км.трасе.За Ренегада най големия кошмар са дългите асвалтови лиазони.Лично дълги километри гледах как се движиха лагерниците и как тракторите.Ямахата и Хондата направо летяха в сравнение с всички други.Но за такъв тип машина по дюните и бързите прави си трябват и друг тип ездачи.Като недостатък на Ренегада е голямата маса на машината и сложната сглобка при бързи отчаяни ремонти..Но като задно окачване няма спор че щади играча и неговите сили.
              Грешката на Тодор и Пепи беше че не сложиха по едно резервно колело.Когато Морел още в Европа каза че не им трябва бях много учуден.Вече се знае че ако има начин си трябват и по две.

              И при моторите е същото ако състезанието е още една две години там може и отличниците при КТМ до го закъсат.То си пролича още тази година.
              Няма начин случаен европеец да диша по гъста прах от омбрето и да ръчка по-бързо в пясъка.Покрай трасето имаше много дечурлига на мотори дето са готови шампиони за Ле Туке.
              А Христов като видял първата чудовищна дюна в живота си и спрял да се снима на нея.....той ми го каза.
              Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 04-02-11, 20:55.

              Коментар


              • #67
                От: Ценков разказва за Дакар 2011

                Според мен въпросът за успех не само за Дакар, а и за повечето състезания е в тежестта , баланса и центъра на тежестта на АГV- то. За пустиняга е решаващо да е леко, сравнително с никък център и с възможност за лесно пренастройване на окачването като приоритетът да е към задната ос и лекота на обслужване. Колко от тези качества са присъщи за Ренегад, а и за ДС 650 също? ...ммм мощността, от която май не може да се възползваш мей не върши особена работа?!
                Що се отнася до моторите ...те и омбретата карат КТМ,, така че там нещата май не опират толкова до марката, а до ездача и...до кинтите. Ктм може да закъсат евентуално ако лимитират смяната на двигатели... и спаред мен е редно това да стане.
                Живей за всеки дъх!

                Коментар


                • #68
                  От: Ценков разказва за Дакар 2011

                  Дали разбирам правилно или само така си мисля че,спортните АТВ-та са по удачния вариант за"Дакар" и май не само за" Дакар"!
                  Аз съм си го мислил винаги но,нали не разбирам и даже не искам да разбирам.
                  П.П.Ако например Пепи беше с АТВ с верижна предавка и да скъса верига.Той щеше да има в раницата резервни звена или дори цяла верига която,би сменил за максимум 10 мин.Да не казвам че са много дори.Моля да бъда извинен ако греша!
                  Последно редактирано от Петьо Джартов; 04-02-11, 23:08.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Ценков разказва за Дакар 2011

                    Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                    Дали разбирам правилно или само така си мисля че,спортните АТВ-та са по удачния вариант за"Дакар" и май не само за" Дакар"!
                    Аз съм си го мислил винаги но,нали не разбирам и даже не искам да разбирам.
                    П.П.Ако например Пепи беше с АТВ с верижна предавка и да скъса верига.Той щеше да има в раницата резервни звена или дори цяла верига която,би сменил за максимум 10 мин.Да не казвам че са много дори.Моля да бъда извинен ако греша!

                    Какво сте я захапали тази верига?
                    Всеки които е карал АТВ с верига знае че не там е слабото място.Много преди новата верига на 40С+ и боксуване в пясък заминава първо съединителя.А при по тежки заигравки скоростите.Другото е че при едноцилиндров двигател карането е много по различно и динамично както по бързи къси прави така и при завой кал и тн.Това важи по два пъти за дюни и феш-феш.Още повече че трябва и два пъти повече физически упражнения върху седалката и встрани от нея.Натоварена лека машина в никакъв случаи не се кара по лесно от оригинално тежка такава.Еле па със скорости и тяло. ТОВА Е ДРУГ ТИП КАРАНЕ.При лагерницата трябва също така да пазиш пиньона и диска поради ниския клиренс на шарнира.Например много от друтите включително и Махачек отпаднаха заради крива задна ос.
                    Мисля че като стил на каране на двамата ни състезатели Ренегада беше логичния избор.Двуцилиндровия мотор и СВТто помагат много за техния начин на пилотиране.Които не вярва да отиде на Саксонията и ако не е гьоч до кръста да гледа.И аз много напъвах за леки АТВта но след като ги гледах в Германия и Гърция разбрах че това е схемата.

                    Друго забравяте че след 50 състезания с Ренегадите сигурно трябваше да вземат по една лагерна количка и да стартират с нея на Дакар без да са я виждали преди това.

                    Румен не ме е разбрал правилно за моторите и отличниците но няма значение.
                    Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 05-02-11, 01:05.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Ценков разказва за Дакар 2011

                      Нещо изпуснах, ама разрешена ли е подмяна на двигателя с друг, пък било и от същата марка? То ест, ще мине ли техпрегледа, да речем една "лагерница" КТМ с двигател от адвенчър? Че аз останах с впечатление, че щом излиза 525 от завода, това трябва да се запази като конструкция?
                      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                      Коментар


                      • #71
                        От: Ценков разказва за Дакар 2011

                        Ами paksss май за туй приказваш
                        http://www.jochum-motors.com/eatv/us_eatv_vehicles.php
                        Ма и Аз съм пристрастен към КТМ така че не се брои за ъкъл, TRX700 също не е за пренебрегване тъй като от задвижване, окачване, двигател е така да се каже хибрид взел по нещо и от "лагерниците" и от Ренегадите от добрите им страни за такова каране. Но проблема и избора на бъдещи евентуални ходения на Дакар си остава дилема за хората които ще ходят, така че си позволявам за последен път да давам мнение по въпроса тъй като аз не съм от тях.
                        Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Ценков разказва за Дакар 2011

                          Искам само да Ви информирам, че този петък - 11.фев.2011 - ще бъда гост в предаването по БТВ "денят е хубав" от 10 сутринта. Там ще разказвам за Дакар и за семейството си.
                          Стреми се към звездите. Ако не ги достигнеш, поне ще се научиш да летиш....
                          Петър Ценков - Спортен клуб Рали Рейд.БГ
                          www.dakarbg.bg
                          www.rallyraid.bg

                          Коментар


                          • #73
                            От: Ценков разказва за Дакар 2011

                            Нека не съсипваме темата(те)!

                            Кое е най-подходящото ATV за участие на DAKAR?


                            пп. Може някои модератор да прехвърли плявата в нарочно направената тема.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Ценков разказва за Дакар 2011

                              Първоначално публикуван от pepino c Преглед на мнение
                              Искам само да Ви информирам, че този петък - 11.фев.2011 - ще бъда гост в предаването по БТВ "денят е хубав" от 10 сутринта. Там ще разказвам за Дакар и за семейството си.
                              Някой разполага ли със запис ? BTV още не са ги качили
                              Non scholae sed vitae discimus.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Ценков разказва за Дакар 2011

                                http://www.btv.bg/shows/deniat-e-prekrasen/videos
                                Стоян Драев тел:+359877915301
                                blood 0 RhF +

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X