Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ДАКАР 2013: ПЕРУ - ЧИЛИ!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ДАКАР 2013: ПЕРУ - ЧИЛИ!!!

    Атия говори за 3 метра вода на една от пресечните точки с наводнените райони. Казва, че са получили известието за неутрализация на етапа. Изглежда продължава.

    Големият късмет е извадил Петерханзел. Самият той казва, че са направили най-голямата си навигационна грешка от началото на състезанието. Следвали са маршрута на моторите и са се лутали 5 километра и са загубили около 9 минути преди да им кажат и на тях, че етапа се неутрализира до втория чек.

    Някой нещо за българските автомобили да каже, защото не можах да гледам репортажите...

    Коментар


    • От: ДАКАР 2013: ПЕРУ - ЧИЛИ!!!

      От dakar.com, по-рано днес:
      As a meteorological Armageddon falls upon the last thirty kilometres of today's special, the race direction has decided to stop the competition and neutralise competitors at CP2, 86 km into the stage (formerly 374 km, but the course was changed this morning).

      От тази картинка изглежда че WP9 а не WP8 е на 374 километра.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dakar.png
Прегледи:1
Размер:40.4 КБ
ID:5443422

      Незнам дали и Етиен Лавин знае класирането в момента.
      “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
      Walter Rohrl
      GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

      Коментар


      • От: ДАКАР 2013: ПЕРУ - ЧИЛИ!!!

        А бе само на мене ли ми направи впечатление, че южноафриканецът Жиниел де Вилиерс кара с ляв волан?

        Коментар


        • От: ДАКАР 2013: ПЕРУ - ЧИЛИ!!!

          Ако се потвърди официално отпадането на последните километри(след 82-83км)
          При колите печели етапа kатареца,а при моторите Барерра.Коментира се че французина със смененя двигател,би трябвало да го дисквалифицират.по регламент няма право да ползва двигател различен от вписаните му като резервни преди състезанието.Но всичко е в ръецте на АCО и как ще разтълкуват собствените си правила и като се има в предвид, че потърпевшят е французин,наи-вероятно ще му се размине само с 15мин.
          От ктм са решили да не прави повече смени на двигател и да рискува с този до края на състезанието!
          Маи те първа започва да става интересно!

          Коментар


          • От: ДАКАР 2013: ПЕРУ - ЧИЛИ!!!

            Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
            От тази картинка изглежда че WP9 а не WP8 е на 374 километра.
            Така... беше, ма и там вече е мармалад, вече се дезориентирах официално...

            Коментар


            • От: ДАКАР 2013: ПЕРУ - ЧИЛИ!!!

              Етапа печели Шишери, Гордън е втори. Ал Атия излиза първи в генералното, на две минути пред Петерханзел, ако не бъркат журналистите в Аржентина...

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:navodnenie.jpg
Прегледи:1
Размер:122.4 КБ
ID:5443424

              Коментар


              • От: ДАКАР 2013: ПЕРУ - ЧИЛИ!!!

                Първоначално публикуван от killyou Преглед на мнение
                Атия говори за 3 метра вода
                На човек който вижда вода предимно в бутилка, не трябва да се вярва на 100% Пък и не мога да си представя дори и Чaгин да се метне в 3 метра вода, камо ли бъги 2WD...

                Коментар


                • От: ДАКАР 2013: ПЕРУ - ЧИЛИ!!!

                  Първоначално публикуван от izo4x4 Преглед на мнение
                  На човек който вижда вода предимно в бутилка, не трябва да се вярва на 100% Пък и не мога да си представя дори и Чaгин да се метне в 3 метра вода, камо ли бъги 2WD...
                  Казва, че не са опитвали да пресичат. След това са говорили с организаторите.

                  Коментар


                  • От: ДАКАР 2013: ПЕРУ - ЧИЛИ!!!

                    Първоначално публикуван от izo4x4 Преглед на мнение
                    Така... беше, ма и там вече е мармалад, вече се дезориентирах официално...

                    Ха ха Това днес стана като едно време на Африканските издания.Тогава при пясъчни бури дъждове заплахи ставаха такива драми.А информацията и решенията на организаторите се точеха с дни.През една пясъчна буря Маргарет Тачър беше вдигнала Ми-6 и САС да търсят сина и.Казват че никога не са я виждали през живота и толкова притеснена.Той се беше загубил с мотоциклета си две денонощия и му беше свършила водата.Много интересно какво решение ще бъде взето при автомобилите.Дано не пострада катареца.Днес и той се беше побил в едни дълбоки траншеи като гъба.А Спинели как не го е отнесла реката не знам...При Депре не знам по новия правилник как е но има право да взима части от всеки един стига да е участник.Плюс това едва ли той лично е взел решението.От КТМ ходят там със стратези адвокати и какви ли не.Засичат времена гледат за не регламентирана асистенция и не се стесняват и те да правят такава..така че те са го смятали как да стане.Ако остави този двигател може като нищо да отпадне.Ако смени агрегата в почивния ден може и да влезе в топ три да речем...незнам.Почти всички елитни сменят задължително.Знам само че утре този "разработен" двигател ще го гледат като голям камък през целия почивния ден.Направо ужасно...

                    Колкото днес за историческия репортаж по Евроспорт Ватанен каза спечелил съм три Дакара и един спечели за мен една монета.Много се чудихме тогава.
                    Браво и на българските екипажи за сега се справят повече от отлично.Лагера в Сан Мигел де Тукоман е може би най отвратителното място на земята в което съм бил.През 2011г. бивака беше на едно плато над пътя и духаше много силен вятър.Всичко беше в задушаваща прах и едвам изкарахме 2 часа там.Дано тази година да не духа или поне да са го преместили на друго място.Драев може да разкаже още за този лагер.Колкото до воланите има доста обратеняци.Доколкото знам има състезания от европейския шампионат където са забранени.Също и на Африка Еко Рейс поне така помня.На мен ми се стори че е нормален волана нали го даваха по Евроспорт как проверява кво има зад скалите.
                    Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 13-01-13, 01:18.

                    Коментар


                    • От: ДАКАР 2013: ПЕРУ - ЧИЛИ!!!

                      Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                      Лагера в Сан Мигел де Тукоман е може би най отвратителното място на земята в което съм бил.През 2011г. лагера беше на едно плато над пътя и духаше много силен вятър.Всичко беше в задушаваща прах и едвам изкарахме 2 часа там.Дано тази година да не духа или поне да са го преместили на друго място.
                      лигльо А Шумен и минус да си е*е м****а забрави ли ???

                      Коментар


                      • От: ДАКАР 2013: ПЕРУ - ЧИЛИ!!!

                        Първоначално публикуван от izo4x4 Преглед на мнение
                        лигльо А Шумен и минус да си е*е м****а забрави ли ???
                        Хахах 2001г. така е но на Шумен това не беше лагер там си беше смъртен одър.

                        Коментар


                        • Re: От: ДАКАР 2013: ПЕРУ - ЧИЛИ!!!

                          Това излезе преди малко :Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rezult 12.01.2013.jpg
Прегледи:1
Размер:134.7 КБ
ID:5443427

                          Коментар


                          • От: ДАКАР 2013: ПЕРУ - ЧИЛИ!!!


                            Малко снимки от 8-ми етап
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-01-13T042637Z_594730039_GM1E91D0YHR01_RTRMADP_3_RALLYING-DAKAR.JPG
Прегледи:1
Размер:66.8 КБ
ID:5443430
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-01-13T000102Z_196770492_GM1E91D0M4K01_RTRMADP_3_RALLYING-DAKAR.JPG
Прегледи:1
Размер:43.6 КБ
ID:5443431

                            Източник на снимките Eurosport.
                            Когато хората не могат да достигнат нивото ти,започват да те плюят!
                            GSM - 0877851214

                            Коментар


                            • От: ДАКАР 2013: ПЕРУ - ЧИЛИ!!!

                              АлАтия пише, че стигнаха до реката, видяха, че не може да се мине, свързаха се с организаторите и разбраха, че състезанието се прекратява. Големите са си големи. Докато средната част от автомобили,са се били на живот и смърт с реката, търсейки начин да я минат, никой ги не е информирал, че етапа се прекратява. Руснаците пишат, че за повечето си е бил шанс, ако успеят, да се изкачат доста в класирането и са се били докрай.



                              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                              Коментар


                              • От: ДАКАР 2013: ПЕРУ - ЧИЛИ!!!

                                В крайна сметка някой наясно ли е с класирането ???

                                Ако са прекратили етапа на CP9 , то Насър би трябвало да е пред Петерханзел
                                offroad фен
                                1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                                TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X