Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЦЕНКОВ И ВАЧКОВ на DAKAR 2012

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ЦЕНКОВ И ВАЧКОВ на DAKAR 2012

    И мен много ме е яд за лошия избор на машина,така като гледам с какъв хъс и с какво темпо карат,ако имат истински машини подходящи за този терен ще са доста напред в класирането.

    Коментар


    • От: ЦЕНКОВ И ВАЧКОВ на DAKAR 2012

      Това не е разходка а състезание. Не забравяйте че, хора и машини карат на лимита от възможностите си, при много екстремни условия.
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • От: ЦЕНКОВ И ВАЧКОВ на DAKAR 2012

        Ренегада може да е много корава машина,но след като явно не е подходяща за формата,няма какво да се оправдава ненадежността й с тежките условия!

        Коментар


        • От: ЦЕНКОВ И ВАЧКОВ на DAKAR 2012

          До сега само си четях - благодарен за инфото от състезанието и любопитните факти около него (огромно благодаря на всички "виновни" за това )... Дразня се от коментарите по повод проблемите на нашите, машините им и т.н. Преди тях отпаднаха състезатели и отбори с много по-големи традиции и възможности в това състезание! И те ли не разбират (това към колегата който смята, че знае повече за "Ренегат"-а, от всички механици в бивака - обслужващи такива машини)..?!! Ако наистина някой е имал полезна информация относно фабрични дефекти и недомислици по тези машини (на мен ATV-тата са ми пълна мъгла), да беше я споделил с отбора ни преди да заминат за Дакар, а не сега - когато е "след дъжд - качулка", защото изглежда като самоизтъкване, а тук не е мястото за това, нито пък му е времето! Моля подобни разбирачи да не ми пречат да си следя състезанието с "напъните си", за което предварително благодаря! Стискам палци на Пепи и останалите да стигнат до финала! Анализите и изводите се правят след това...

          Коментар


          • От: ЦЕНКОВ И ВАЧКОВ на DAKAR 2012

            Явно сте забравили защо Тодор и Пепи избраха ренегат когато започнаха да се готвят за Дакар. Главно заради това, че пести силите на пилота. Писали сме го не веднъж миналата година. Ренегата е много блага машина за каране. Основният му минус, е че е много сложен и труден за разглобяване и ремонтиране. Пепи тази година заложи пак на същите машини заради липса на средства и ноухау-то от миналата година. Не е лесно да се смени техниката. Тези машини ги гласят години наред. Тодор и Пепи преди да отидат на първият Дакар тренираха с тези машини 3 години. Не на последно място имаха и спонсор (шапка му свалям) с две нови машини за Дакар 2011!

            Що се отнася до надеждността на Ренегата - всяка машина се чупи и разваля!! На 1-во място за мен като надеждност винаги са били японските машини, но при познаване на проблемите и правилна подготовка както виждаме и австрийските и други марки се представят брилянтно. От отпадналите МПС-та на Дакар има всякакви марки. В един мотор има поне 10 000 части (с елементите в електрониката), като 90% от тях ако дефектират, се развалят или отвият ще предизвикат стоп на машината или по лошо. Когато всичко това е постави в наистина екстремни услови като 55С градуса и нещата стават съвсем на косъм.

            Дано са се справили през нощта и Пепи е успял да финишира! Той показа много добри качества и борбеност в такива ситуации миналата година - още не съм го задраскал!
            Последно редактирано от sabin; 10-01-12, 19:18.

            Коментар


            • От: ЦЕНКОВ И ВАЧКОВ на DAKAR 2012

              А не трябва ли всички важни ел. елементи , като реле , бобини , запалване , да бъдат дублирани. Спомням си преди години на Марк Кома му загасна мотора в един етап , и смени CDI-то с друго .
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • От: ЦЕНКОВ И ВАЧКОВ на DAKAR 2012

                Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                А не трябва ли всички важни ел. елементи , като реле , бобини , запалване , да бъдат дублирани. Спомням си преди години на Марк Кома му загасна мотора в един етап , и смени CDI-то с друго .
                Е колега може ли Пепи да носи през целия този терен допълнителни: Акумоатор , Алтернатор, Бобини , запалване , ел инсталация и тнт. ?
                Случило се е , не е важно с какви машини са , важното е че целия екип се борят като едни истински ЛЪВОВЕ!
                Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                Коментар


                • От: ЦЕНКОВ И ВАЧКОВ на DAKAR 2012

                  .... само където първите 5 са с музикални инструменти! Пилотите се справят повече от отлично но кютуците не са за там... И все пак народа е казал "На аризан кон, зъбите не се гледат!" Успех!
                  Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                  Коментар


                  • От: ЦЕНКОВ И ВАЧКОВ на DAKAR 2012

                    Желая успех на Пепи и момчетата!
                    Гледам, има го в стартовия списък.
                    Стискам палци!
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • От: ЦЕНКОВ И ВАЧКОВ на DAKAR 2012

                      На старта за днешният 9ти етап в Дакар присъстват само 18 АТВ без това на Петър Цанков.. Тъжно, но факт.. Май сме до тук!

                      Поздравления към всички наши участници състезатели и обслужващ екип за мъжката борба, която показаха!

                      И тъй като това е форум и всички мнения са полезни ще кажа, че и аз смятам че избраните машини не оправдаха очакванията на всички, не само заради техническите проблеми, но заради недостатъчната максимална скорост която развиват. Дори и без техническите проблеми шансовете ни за предни позиции бяха осакатени заради голямата разлика с Yamahа-те!

                      Коментар


                      • От: ЦЕНКОВ И ВАЧКОВ на DAKAR 2012

                        По важното е май, кой е зад гърба ти. Ето и Лукаш Ласкавец е бил с раптор, и доста добре направен, и доста добре си кара момчета, вижте първите етапи. Е на седмият етап приключи и той, Ямашката ми, както той я нарича, скъса дясна главина и го остави на път. Това е .... и зад нашите да стои, техничка с още три ренегада на части вътре, куп електроники и 1 000 000 бюджет, ще е друга приказката.

                        Ще видя довеера да напиша пък за проблемите на редови състезатели, обикновенни хора като нашите, без милионни спонсори, с Боулъра какви проблеми, какво чудо е.
                        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                        Коментар


                        • От: ЦЕНКОВ И ВАЧКОВ на DAKAR 2012

                          Първоначално публикуван от Superchief Преглед на мнение
                          На старта за днешният 9ти етап в Дакар присъстват само 18 АТВ без това на Петър Цанков.. Тъжно, но факт.. Май сме до тук!

                          Поздравления към всички наши участници състезатели и обслужващ екип за мъжката борба, която показаха!

                          И тъй като това е форум и всички мнения са полезни ще кажа, че и аз смятам че избраните машини не оправдаха очакванията на всички, не само заради техническите проблеми, но заради недостатъчната максимална скорост която развиват. Дори и без техническите проблеми шансовете ни за предни позиции бяха осакатени заради голямата разлика с Yamahа-те!
                          Аз пък на лайф тайминга виждам 18 ATV-та като под номер 17 е това на Пепи.
                          Георги Танев (0+)
                          Land Rover Discovery 1 300 TDi
                          Land Rover Club Bulgaria
                          0887 930 238, 0878 797 768

                          Коментар


                          • От: ЦЕНКОВ И ВАЧКОВ на DAKAR 2012

                            И аз така виждам.

                            http://gaps.dakar.com/2012/dakar/stage-09/aso/ukie.php
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • От: ЦЕНКОВ И ВАЧКОВ на DAKAR 2012

                              Пепи трябва да тръгне в 13.41мин. наше време.

                              Аййййде нащеее!

                              Коментар


                              • От: ЦЕНКОВ И ВАЧКОВ на DAKAR 2012

                                Пепи продължава състезанието по уникален начин!!! Очаквайте пордобности!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X