Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сливен 4х4 Еxtreme 2016 /23 -24 април /

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сливен 4х4 Еxtreme 2016 /23 -24 април /

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0962.jpg
Прегледи:1
Размер:185.0 КБ
ID:5712353




    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0903.jpg
Прегледи:1
Размер:141.1 КБ
ID:5712354




    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0939.jpg
Прегледи:1
Размер:183.9 КБ
ID:5712356



    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0946.jpg
Прегледи:1
Размер:108.6 КБ
ID:5712357



    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0926.jpg
Прегледи:1
Размер:160.9 КБ
ID:5712358



    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0989.jpg
Прегледи:1
Размер:169.0 КБ
ID:5712359

    Коментар


    • От: Сливен 4х4 Еxtreme 2016 /23 -24 април /

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Вальо, с призиви нали знаеш, че не става.
      Сам виждаш, че на уж нищо и никакво трасе има доволно много възможности да стане някой сакатлък.
      В този клас се раздава най-много газ, защото и терените са такива, а има ли много газ-адреналина е неизбежен спътник. Тогава човек спира да мисли за безопасност, и само по-бързото преминаване на трасето му е в съзнанието. То няма лошо де, нали точно това е състезанието, но пак питам:
      Трябва ли да има смъртен случай, или такъв със сериозно осакатен човек, за да се осъзнае, че това е автомобилно състезание, с възможност за тежки увреждания?

      Досега ни се е разминавало, но не може да се разчита само на късмета.

      А и един такъв инцидент автоматично означава край на досегашната практика за лесно организиране на състезания.
      Напълно си прав Коле,но това означава край на този клас хоби!
      Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
      На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
      Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

      Коментар


      • От: Сливен 4х4 Еxtreme 2016 /23 -24 април /

        Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
        3. Безопасност
        Машините трябва да отговарят на следните точки.

        1. Да имат адекватна клетка за безопасност – Няма да се допускат видимо лошо изработени клетки. Няма да се допускат клетки изработени от винкел, тънки тръби (с диаметър под 30 мм.) и други несвойствени материали.
        Клетките трябва да имат един диагонал или X от типа показани на картинките:



        Горната част на клетката трябва да е усилена. Примери за такова усилване са показани на следните картинки:


        Сега поразгледайте снимките по горе.
        Защо са тези компромиси?

        Коментар


        • От: Сливен 4х4 Еxtreme 2016 /23 -24 април /

          Първоначално публикуван от Пламен Исаев Преглед на мнение
          Сега поразгледайте снимките по горе.
          Защо са тези компромиси?
          Липса на спонсори мерак има ама нема финикийски знаци!
          Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
          На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
          Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

          Коментар


          • От: Сливен 4х4 Еxtreme 2016 /23 -24 април /

            Първоначално публикуван от scorpion1972 Преглед на мнение
            Липса на спонсори мерак има ама нема финикийски знаци!
            3 метра тръба не струва един човешки живот.
            Правилникът е затова за да се спазва.

            Коментар


            • От: Сливен 4х4 Еxtreme 2016 /23 -24 април /

              Първоначално публикуван от scorpion1972 Преглед на мнение
              Напълно си прав Коле,но това означава край на този клас хоби!


              Трябва ли да има смъртен случай, или такъв със сериозно осакатен човек, за да се осъзнае, че това е автомобилно състезание, с възможност за тежки увреждания?
              Кое е по-добре-състезание без клас с детевози, или гадни случки?

              А уж аз съм най-големия непукист, и ме обвиняват в това, че не съм мислел за последствията, а действам според случая и първосигнално.

              Пак казвам-на състезание като на състезание. Я идете на някое асфалтово рали и се пробвайте да се запишете с ежедневната си кола за участие.

              Онзи ден Игнат ми припомни една стара истина-правилата за безопасност са написани с кръвта на жертвите от нещастните случаи.
              Трябва ли да го изживяваме наново?
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Сливен 4х4 Еxtreme 2016 /23 -24 април /

                Първоначално публикуван от Пламен Исаев Преглед на мнение
                3 метра тръба не струва един човешки живот.
                Правилникът е затова за да се спазва.
                Точно и ясно!
                Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
                На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
                Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

                Коментар


                • От: Сливен 4х4 Еxtreme 2016 /23 -24 април /

                  Коле, нищо лично,но твоята клетка отговаря ли на изискванията?
                  Само не ми казвай,че е тествана.Едното няма нищо общо с другото.

                  Коментар


                  • От: Сливен 4х4 Еxtreme 2016 /23 -24 април /

                    За стандарт няма изискване за клетка, единствено за дъга, ако няма фабрично монтирана такава.
                    Та правилникът е спазен, ама той в тази си част е лош.
                    За всички класове трябва да има клетка, иначе е компромис със сигурността на участниците.
                    А организаторите какъв ще го ядат, ако нещо недай Боже...

                    Пламка, защо си мислиш, че не отговаря? Имам си всички атрибути-хикс зад седалките, обхваща цялостно купето в областта в която са хората...
                    Вярно, че в правилника не се споменава нищо за тествана клетка, но това е реално доказателство за ефективността на клетката.

                    Сега следва да се каже, че клетка с колена вместо огъвана тръба е по-слаба...
                    Вярно е, няма спор, но също така няма спор, че за нашите състезания такава клетка върши достатъчно добра работа.
                    Последно редактирано от Кольо; 26-04-16, 23:11.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • От: Сливен 4х4 Еxtreme 2016 /23 -24 април /

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение




                      Кое е по-добре-състезание без клас с детевози, или гадни случки?

                      А уж аз съм най-големия непукист, и ме обвиняват в това, че не съм мислел за последствията, а действам според случая и първосигнално.

                      Пак казвам-на състезание като на състезание. Я идете на някое асфалтово рали и се пробвайте да се запишете с ежедневната си кола за участие.

                      Онзи ден Игнат ми припомни една стара истина-правилата за безопасност са написани с кръвта на жертвите от нещастните случаи.
                      Трябва ли да го изживяваме наново?
                      Пак си прав,бях на два метра,когато Гошо се изплющя,кат гол шаран на цимент.Всичко утихна и се вцепени помислих си край или врат или гръбнак ужасно беше!Като излезе ми олекна и се замислих,какво щеше да е ако недайси боже беше станало най-лошото!Щеше да е лошо и за Гошо и за всички приятели на офроуда!Тъй,че Коле си напълно прав!
                      Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
                      На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
                      Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

                      Коментар


                      • От: Сливен 4х4 Еxtreme 2016 /23 -24 април /

                        Траяла ще става по-удобен и по-лесен за провеждане като оффроуд мероприятие,за напред във времето в сравнение с останалите профили на този спорт в България.
                        Всичко се затяга и усложнява около провеждането на едно качествено трофи или ралирейд състезание,така както е било и в много други страни в които е имало състезания а сега нямат.
                        Или имат,но карат затворени трасета тип баха !!!!
                        Познайте защо ???
                        Та във връзка с това,аз си мисля,че скоро ще имаме повече участници и трябва да има добра основа за развитието на траяла в България !
                        А Ние,градим в момента тази основа.
                        Състезатели ще има,катко и ясни правила,изисквания,като за траялен Шампионат.

                        Коментар


                        • От: Сливен 4х4 Еxtreme 2016 /23 -24 април /

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Я идете на някое асфалтово рали и се пробвайте да се запишете с ежедневната си кола за участие.
                          Това не е проблем!
                          Записвал съм се и съм карал с таксито........и все още е възможно,ако някой реши мястото е писта Дракон с.Калояново
                          "АСК ЗАГОРА 4х4"
                          0897937797....по всяко време!

                          Коментар


                          • От: Сливен 4х4 Еxtreme 2016 /23 -24 април /

                            И все пак всеки трябва да се пази и защитава сам!Лично за нас ни е по спокойно с клетка и на двете машини макар и в Стандарт и се ползват за евридейки.КЛЕТКАТА ДАВА КРИЛА И ЧУВСТВО ЗА БЕЗСМЪРТИЕ и основа за по горен КЛАС !А за участници ще има!Поздрави

                            Sent from my HUAWEI G750-U10 using Tapatalk
                            Христо Георгиев-0889022988
                            Jeep Wrangler YJ 4.0l 1995г

                            Коментар


                            • От: Сливен 4х4 Еxtreme 2016 /23 -24 април /

                              Както казах ,това е дилема .
                              При трасетата за стандарт ,а често пъти и за другите винаги сме се старали ,ако има обръщане ,да е най-много полягане.Обаче Гошо се оказа майстор и направи кълбо на най-неочаквано място ,където никой не е и помислял за такова нещо.
                              Трябва да мислим как ще решим проблема .
                              0887/400121 Антон Донев

                              Коментар


                              • От: Сливен 4х4 Еxtreme 2016 /23 -24 април /

                                Още нещо .
                                Пропуснах да благодаря на още един много важен човек .

                                Казва се ДИМИТЪР ,доколкото разбрах е от Тетевен .Занимава с кетъринг .На събранието на организаторите го предложиха и решихме да работим цялата верига с него .Две-три седмици преди състезанието се чухме контролно и каза ,че всичко е ок . 3 дена преди състезанието се чухме и каза ,че всичко е наред .
                                В петък на обяд/в деня преди състезанието/,КОГАТО ТРЯБВАШЕ ДА ПРИСТИГНЕ И РАЗПЪНЕ ОБОРУДВАНЕТО , ми звъни някакъв негов роднина и ми казва ,че няма да може да дойде ,защото щял да пътува за Англия .
                                Добре ,че кетърингът ,с който бяхме работили предишни години и ,на който отказахме , се нави да дойде ,след като го помолихме още на същия ден .

                                Така ,че искам горещо да препоръчам на всички колеги да ползват услугите на ДИМИТЪР ,много е коректен и сериозен ,ТЕЛ. 0887 973 321
                                0887/400121 Антон Донев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X