Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

    Първоначално публикуван от MGEORGIEV Преглед на мнение
    И да остане като селска кушия,важно е на нас да ни е гот.Ще си правим състезания по сборовете да се кефим,какво от това,че сами ще си определяме правилата.
    Абсолютно подкрепям!
    Защо трябва да пълним гушите на разни там деятели на разни федерации, дето хич не им е на дъртите чурки за автомобилния спорт, а само гледат да прегънат лев.
    На сърбела майката му е чесането.
    Борислав Борисов Русе О885 О37815

    Коментар


    • #62
      От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

      Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
      Абсолютно подкрепям!
      Защо трябва да пълним гушите на разни там деятели на разни федерации, дето хич не им е на дъртите чурки за автомобилния спорт, а само гледат да прегънат лев.
      ...че и на изпит трябва да се явяваме за да ни "продадат " лиценз...
      VEREYA MOTORSPORT TEAM

      Коментар


      • #63
        От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

        И задължителна такса участие, която отива за федерацията.
        Преди Организатора успяваше поне да я ''избие'' от някой спонсор.
        Отделно куп други такси и изисквания.
        На сърбела майката му е чесането.
        Борислав Борисов Русе О885 О37815

        Коментар


        • #64
          От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

          БОРФ ? http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=123462
          Лудак

          Коментар


          • #65
            От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

            Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
            Малко идеализъм и големи приказки. После-същата работа. Дано не съм прав.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #66
              От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

              Коле, Коле ...... Виж кво направи. От едно обсъждане за определено състезание, къде отидохме.
              Дано поне Тетевенци и Новоискърци се съберат и уеднаквят правилата. Други засега, които имат мерак да правят формата Трофи плюс Траял, няма, без да броим Албена, Трявна и Шумен, които както казваш ти са "стари" и с традиция.
              А пък състезанията тип "селска кушия" са полезни според мен - хем за кеф, хем и за проба на машините и екипажите.
              Да не се вземаме чак толкова насериозно и се надявам и организаторите на този тип любителски състезания да не почнат да се вземат насериозно, че тогава лошо - ще се загуби кефа.
              Трасетата не трябва да бъдат леки, но не и супер сложни, съобразени с аматьорските ни възможности и джипки, но и да се дава възможност на този който се смята за добър и с подготвен екипаж и джип да мине по по-сложен участък и да покаже колко е голЕм. Все пак има раздел "Хард разходки" от който се вижда, че можем да минаваме и по по-сложни трасета.

              Коле, Коле кво направи !? Кво е туй нещо дет прилича на онуй нещо ?

              Коментар


              • #67
                От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                ... В момента в който се получи някаква стройна оганизация ...
                А дано го доживеем този момент! Оптимист със оптимист ...


                Що се Фърлихте да се кОсите за нероден Петко (трофи/траял шампионат), вместо да си казвате предпочитанията за Тетевен 2012?!?
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #68
                  От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

                  Първоначално публикуван от Tedo56 Преглед на мнение
                  Дано поне Тетевенци и Новоискърци се съберат и уеднаквят правилата. Други засега, които имат мерак да правят формата Трофи плюс Траял, няма, без да броим Албена, Трявна и Шумен, които както казваш ти са "стари" и с традиция.
                  Аз доколкото знам и тазгодишното в Самоков(Говедарци) ще бъде в този формат.
                  Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

                    Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                    Аз доколкото знам и тазгодишното в Самоков(Говедарци) ще бъде в този формат.
                    Дано си прав. този формат лично на мен ми харесва най-много.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

                      Според мен няма значение какъв ще бъде формата-дали изцяло трофи, изцяло траял, или смес от всички видове, включително и рали.
                      Стига да се приеме един общ правилник, и който се придържа към него-да може да каже, че неговото състезание участва в любителския шампионат.
                      За шампионата си мисля, че няма нужда от никакви документи и регистрации, той ще съществува само виртуално, тук, без да се регистрира като официален. Така няма никой да може да сложи ръка въху нас. Накрая на годината (на последното състезание), или през лятото(като свърши калта) се сборуват точките на състезателите, и се обявява шампиона.
                      Мисля, че е лесно постижимо, само трябва организаторите да се съберат и да приемат един общ правилник.
                      Може и обсъждането да стане и тук-във форума(даже мисля, че е задължително), но една среща на живо между организаторите(ако са навити за шампионат) е нужна.

                      При добро желание може да се постигне, и то лесно.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

                        Първоначално публикуван от Tedo56 Преглед на мнение
                        Коле, Коле ...... Виж кво направи. От едно обсъждане за определено състезание, къде отидохме.
                        Дано поне Тетевенци и Новоискърци се съберат и уеднаквят правилата. Други засега, които имат мерак да правят формата Трофи плюс Траял, няма, без да броим Албена, Трявна и Шумен, които както казваш ти са "стари" и с традиция.
                        А пък състезанията тип "селска кушия" са полезни според мен - хем за кеф, хем и за проба на машините и екипажите.
                        Да не се вземаме чак толкова насериозно и се надявам и организаторите на този тип любителски състезания да не почнат да се вземат насериозно, че тогава лошо - ще се загуби кефа.
                        Трасетата не трябва да бъдат леки, но не и супер сложни, съобразени с аматьорските ни възможности и джипки, но и да се дава възможност на този който се смята за добър и с подготвен екипаж и джип да мине по по-сложен участък и да покаже колко е голЕм. Все пак има раздел "Хард разходки" от който се вижда, че можем да минаваме и по по-сложни трасета.

                        Коле, Коле кво направи !? Кво е туй нещо дет прилича на онуй нещо ?
                        Не е вярно,че няма други,които правят трофи+траял.При нас /Нова Черна/ миналата година беше само траял /с естествени препядствия,без нито една копка с багер/,а тази година направихме траял+трофи /виж в календара/.Мисля,че на всички ще допадне точно този формат трофи+траял в не много тежък вариант със опции на трофито екстреми колкото организаторите преценят.
                        И наистина трябва да се обяви дата и то доста по-рано /според мен/,на която ,някъде в центъра на България/примерно Търново,Трявна,Габрово/ да се съберат колкото може повече организатори и да се уточнят еднакви правила за всяко състезание,включено в календара.
                        А както казва бай Матьо селските кушии на сбора са за кеф на участниците и сборяните и там правилата се определят на място от организатора+участниците.

                        А за БФАС моите извинения,ама не знам /може и да греша/ на кое от състезанията,тия любителските,дойдоха и помогнаха с опит или организация,да не говоря за лобиране пред спонсори.
                        И защо ,по дяволите,трябва Иван или Петран или Стоян да имат лиценз за трошене на собствения си джип на една"селска кушия" или на кое да е традиционно любителско състезание?
                        Последно редактирано от чаро 4х4; 18-09-11, 21:28. Причина: допълване
                        Чавдар Владимиров
                        0887/912075
                        Ленд Ровър Диско 1
                        Самуад в проект

                        Коментар


                        • #72
                          От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Като говорех за организиране на шампионат имах предвид не тежка официална организация, а нещо съвсем неформално. Все едно частен клуб-на никого не пречим, и не искаме да ни се бъркат.
                          И си правим наши си състезания за някакви си наши точки, за наш си шампион. Какво има да искат от нас БФАС?
                          Ако си направим едно каране по някакъв наш си терен, и случайно си измерваме времето-какво ще ни искат лиценз ли? Да си организират националните ралита и други прояви които са под тяхната шапка, да си крадат пари от където и както знаят, а нас да ни оставят на мира. Ние можем сами да си организираме и състезания и шампионат.
                          +1 +1 +1
                          Чавдар Владимиров
                          0887/912075
                          Ленд Ровър Диско 1
                          Самуад в проект

                          Коментар


                          • #73
                            От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

                            Това с уеднакяването на правилата ,е малко трудна работа,щото едно състезание се организира от много хора а не от един човек и да могат да се съберат след това на една маса за да направят общ правилник.Те нещата за правилника сами ще се отсеят.Ще остане ,най простия и удачен вариянт.Колкото за сегашния мерак на състезателите,за трофи рейдове ,този филм ,сме го играли вече.През 2001и 2002,и 2003 когато карах ме и ние,нещата тръгнаха по този път,тези от състезателите които имаха повече възможности минаха ,на раладжийки а останалите просто вече нямаше какво да кара ме щото вече нямаше траял за нас и ние нямах ме коли за рали-рейдовете.Дано и сега не стана така,но трофито малко е нито,риба нито рак,а и трябват все повече разрешителни за маршутите в гората.А за тараяла може и собственна нива(кариерата на с.Рельово,където тази година правих ме събора на Витарите,е на нашата фамилия и на още 3-други,72декара)на която никой не може да ти каже нищо защо си поканил приятели да покарат,стига да не изкарваш пари от това.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

                              Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
                              А за БФАС моите извинения,ама не знам /може и да греша/ на кое от състезанията,тия любителските,дойдоха и помогнаха с опит или организация,да не говоря за лобиране пред спонсори.
                              И защо ,по дяволите,трябва Иван или Петран или Стоян да имат лиценз за трошене на собствения си джип на една"селска кушия" или на кое да е традиционно любителско състезание?
                              В интерес на истината на траяла в Тетевен-2010,БФАС дадоха разрешение за участие на профита.Присъстваха и представители на федерацията,бяха изключително доволни от организацията на мероприятието, безкористно предложиха помоща си за организиране на трофито тази година и подчертавам без никакви уговорки или искания.
                              "Нищо не е по-смело от глупостта."

                              Коментар


                              • #75
                                От: Какво да бъде Тетевен 4х4 2012г...

                                Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                                ... А за тараяла може и собственна нива ...
                                Сигурно и дотам ще се стигне, ако в един момент ни европеизират дотолкова. Ама зорлем да се бутаме и да изпреварваме събитията ...

                                Офроуд на полигон ... бляк!!!
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X