Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Любителски траял в гр.Самоков-31.10 и 01.11.2009.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Любителски траял в гр.Самоков-31.10 и 01.11.2009.

    Първоначално публикуван от markan Преглед на мнение
    Отдавна мойто мнение е че траял се прави на изкуствени препятствия. От догодина поне в Самоков се очертава да е така /живoт и здраве.... /.
    Но препятствията с всяко едно състезание ще стават по-тежки.Ще се говори за гуми 33-ки и нагоре. Няма друг начин ако наистина ще се прави траял.
    И клетките би трябвало да са задължителни.
    И друго ми направи впечатление на последното състезание/и не само на него/ :
    Не може да говориме за траял в който участват коли без лебедки и пътеки. Тия две неща би трябвало да станат задължителни. И да има само една две коли да вадят джиповете от трасето.
    При това положение отпада и асистенцията и още повече ще се опрости правилника.
    Ясно ми е че при такава ситуация ще се наруши хегемонията на Самураите и ГАЗ-ките но според менE това е пътя за развиването на траяла.
    Лично мнение.
    Не сьм сигурен ,че на такьв траял ще има толкова учасници колкото на това сьстезание . И защо мислиш че самураите и уазките нямат шанс .Защо не показа вазможностите на вранглера или страх лозе пази .
    Последно редактирано от markan; 04-11-09, 18:11.

    Коментар


    • До: Любителски траял в гр.Самоков-31.10 и 01.11.2009.

      Първоначално публикуван от markan Преглед на мнение
      Отдавна мойто мнение е че траял се прави на изкуствени препятствия. От догодина поне в Самоков се очертава да е така /живoт и здраве.... /.
      Но препятствията с всяко едно състезание ще стават по-тежки.Ще се говори за гуми 33-ки и нагоре. Няма друг начин ако наистина ще се прави траял.
      И клетките би трябвало да са задължителни.
      И друго ми направи впечатление на последното състезание/и не само на него/ :
      Не може да говориме за траял в който участват коли без лебедки и пътеки. Тия две неща би трябвало да станат задължителни. И да има само една две коли да вадят джиповете от трасето.
      При това положение отпада и асистенцията и още повече ще се опрости правилника.
      Ясно ми е че при такава ситуация ще се наруши хегемонията на Самураите и ГАЗ-ките но според менE това е пътя за развиването на траяла.
      Лично мнение.
      Маркане,ама нали нашия в Самоков беще ЛЮБИТЕЛСКИ не е включен в шампионата,ако беше включен щеше да има джипове с клетки, пътеки спортни лебедки и направо друга БИРА.Още един път поздрави за хубавото състезание.А па догодина две едно профи едно за газ уаз и самурай-по атрактивното
      [I]Георги Дим. Попов :Самоков тел.0882567867[/I]

      Коментар


      • До: Любителски траял в гр.Самоков-31.10 и 01.11.2009.

        Първоначално публикуван от lvf Преглед на мнение
        sorry ако съм засегнал някой ама съм написъл че си е мое мнение и реших да го споделя с вас свепак да видя вие какво мислите ама ОК.Мисля че тука точно това се прави-да се коментира, а не задръш си мнението за себе си!?!Колкото до банването ако ставаше вапрос за някои друг на дали щеше да си направите труда да пишете....
        пак се извинявам ако съм засегнал някои от горе посочените!!!Целта не ми беше да ибиждам,а да видя и други коментари!
        Колега сетиме кои си.

        Коментар


        • До: Любителски траял в гр.Самоков-31.10 и 01.11.2009.

          Този траял, за който говори Маркан е малко по-различен от любителско състезание

          Това състезание беше нещо смесица между затворен кръг с естествени слогове за време(според мен и не само най-атрактивни ,защото участват всякакви машини ииии лошия може и добър да стане ) и истински траял,за който в бг да има един истински траялен автомобил подготвен и то на близнаците проекта

          Ако догодина направите трасето 3 пъти по-непреодолимо няма да има нито каращи , нито зяпащи, и то не че няма да има машини 3, 4 подготвени,а поради чистата причина че няма да е интересно

          Аз лично обичам да наблюдавам техники на каране майсторство, а не тестове на лебетки!

          Съгласен съм,че дори и в аматьорски състезания клетката +лебетка трябва да са абсолютно задължителни!!!
          sigpic УАЗ-452

          Коментар


          • До: Любителски траял в гр.Самоков-31.10 и 01.11.2009.

            Не сьм сигурен ,че на такьв траял ще има толкова учасници колкото на това сьстезание . И защо мислиш че самураите и уазките нямат шанс .Защо не показа вазможностите на вранглера или страх лозе пази .
            Първо ме викнахте да прайме трасе и да популяризирам състезанието в нета.Не да се състезавам.
            Второ имам различно виждане за траял.
            Трето не мисля че кола без блокажи има място в траял и докато не сложа такива Вранглера нЕма да се състезава а ще тества трасета(ако искате).
            И трето това е мое виждане(писал съм най отдолу) и не казвам че е най правилното.
            И накрая ако не се усложняват тия състезания все някога на хората ще им писне и публиката ще се оттегли.
            Друг е въпроса че такава кола се прави трудно и с доста пари(които аз нЕмам) като доста други ама така е в живота.Некои КЕ гледаме.

            Коментар


            • До: Любителски траял в гр.Самоков-31.10 и 01.11.2009.

              Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
              И аз искам да благодаря на Всички , които допринесоха с каквото можаха за организирането на това първо / и да се надяваме не последно / състезание в гр. Самоков . Няма да изреждам имена на Спонсори и Организатори за да не пропусня някой . Искам само да изкажа моята гледна точка като участник в това състезание .
              За първия ден голямата дупка с багера беше непреодолима . Много се изписа за нея само ще кажа , че точно на нея се счупих аз , а също така и Витарата на Йонко от Бяла Слатина -/ за което сме си виновни ние / . Мисля , че всички вече се убедихте , че така направените препятствия не са еднакви за всички ! Това , че първите стартират последни втория ден по различно трасе не променя нещата . Първите и последните разбиват трасето и си трошат техниката - което мисля не е редно За в бъдеще ако се прави любителски траял , моля мислете за машините , които караме и който можем да си позволим да правиме . Машини от Испанския и Американския шампионат няма да дойдат да карат затова и не правете дупки и трасета за 44 -ки . За оценяването и точковата система не ми се говори - тя е много сложна и дори е трудна и за самите съдии . Има доста неща за доизглаждане за които си струва да се помисли .
              И не на последно място пак да напомня не е нито скъпо нито сложно напишете по една почитна грамота за всеки един участник в състезанието

              П.С. Искам да благодаря за дадената награда / Кашон ДАМСКИ ПРЕВРЪЗКИ / на единствената жена Мариела Ценева- престрашила се да вземе участие в това трудно състезание / от което се отказаха много от предварително записалите се / .
              Е най-накрая някой да каже нещо за самата действителност.Говориме за любителски траял ,в който участват следователно машини подготвени за такъв вид терен и нищо повече.Това че някой е имал възможност и е подготвил джипа си по-добре от другите,няма нищо лошо,но не трябва да е критерий за изготвянето на трасе,което ще е непосилно примерно за 90 процента от останалите.Да не говорим колко хора могат да си позволят 44-ки гуми.Не знам но,вместо да се увеличават участниците в такива мероприятия ще се намалят и то сериозно.Това за което говорите не е никак лошо,но да не е за любителски съзтезания-ТЕ за това са любителски за да могат да участват по-малко подготвени машини>Да не забравяме къде живеем- Република България!Това няма нищо общо със състезанието в Самоков.На мен ми хареса.
              0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

              Коментар


              • До: Любителски траял в гр.Самоков-31.10 и 01.11.2009.

                Ето и малко клипове от Пловдивската група:
                http://vbox7.com/play:64e42b05,
                http://vbox7.com/play:7c0cb5fd
                http://vbox7.com/play:1bf63909
                http://vbox7.com/play:d2ddbafa
                http://vbox7.com/play:dfae2a47
                http://vbox7.com/play:b8b7ab74
                http://vbox7.com/play:257aa557
                http://vbox7.com/play:9effbaef
                http://vbox7.com/play:a2526cee
                http://vbox7.com/play:c55b4d47
                http://www.vbox7.com/play:f4cc0d0e
                http://www.vbox7.com/play:4c6cd329
                http://vbox7.com/play:d7ee6bf1

                Коментар


                • До: Любителски траял в гр.Самоков-31.10 и 01.11.2009.

                  Първоначално публикуван от markan Преглед на мнение
                  Отдавна мойто мнение е че траял се прави на изкуствени препятствия. От догодина поне в Самоков се очертава да е така /живoт и здраве.... /.
                  Но препятствията с всяко едно състезание ще стават по-тежки.Ще се говори за гуми 33-ки и нагоре. Няма друг начин ако наистина ще се прави траял.
                  И клетките би трябвало да са задължителни.
                  И друго ми направи впечатление на последното състезание/и не само на него/ :
                  Не може да говориме за траял в който участват коли без лебедки и пътеки. Тия две неща би трябвало да станат задължителни. И да има само една две коли да вадят джиповете от трасето.
                  При това положение отпада и асистенцията и още повече ще се опрости правилника.
                  Ясно ми е че при такава ситуация ще се наруши хегемонията на Самураите и ГАЗ-ките но според менE това е пътя за развиването на траяла.
                  Лично мнение.
                  Според мен правилника трябва да е един и същ на всички траял състезания.След като един организатор направи едно две такива състезания разбира какво трябва да се ограничи и какво да се задължи даден екипаж.Ние задължихме лебедките и премахнахме асистенцията на второто ни състезание и веднага екипажите намаляха.Но по добре да се направи състезание с 15джипа подготвени от колкото с 40 не подготвени.В един момент виждаш само как асистенцийте ги вадят от всяко препядствие и ги водят до финала.Дори имахме случай в който един местен със с. самурай (с гуми за мъгла и лек страничен вятър) заобиколи трудните препядствия взе 30мин. наказание и после имаше претенций за първото място.А на второто ни състезание ми заяви че няма да участва защото нямал достатъчно пари да ни плати за да стане първи.

                  А също по отношение на самите траяли мисля че трябва да не са на основно трасе кал.Има ли само кал става мазало.Трасето трябва да е с изкуствени препядствия които да не са развалят и да добият други форми след преминаването на 5-6 екипажа.
                  OFF-ROAD CLUB PRIMORSKO
                  www.offroadprimorsko.com
                  0899883765

                  Коментар


                  • До: Любителски траял в гр.Самоков-31.10 и 01.11.2009.

                    Първоначално публикуван от markan Преглед на мнение
                    Първо ме викнахте да прайме трасе и да популяризирам състезанието в нета.Не да се състезавам.
                    Второ имам различно виждане за траял.
                    Трето не мисля че кола без блокажи има място в траял и докато не сложа такива Вранглера нЕма да се състезава а ще тества трасета(ако искате).
                    И трето това е мое виждане(писал съм най отдолу) и не казвам че е най правилното.
                    И накрая ако не се усложняват тия състезания все някога на хората ще им писне и публиката ще се оттегли.
                    Друг е въпроса че такава кола се прави трудно и с доста пари(които аз нЕмам) като доста други ама така е в живота.Некои КЕ гледаме.
                    С пьрвото и второто сам сагласен , за третото да беше казал преди састезанието че ти трябват блокажи за да участваш бих ти услужил с КУТИА ЕЛЕКТРОДИ И СИЛЕН ЕЛЕКТРОЖЕН

                    Коментар


                    • До: Любителски траял в гр.Самоков-31.10 и 01.11.2009.

                      Изчетох,куп мнения,в който има и истина,но не се отчита факта,че Маркан,може и да има претенций,да организира и кръг от Ф-1,но незнам ,какво ще каже спонсора-Пепи,щото всеки,знае да дава идеи,а е трудно да се намерят толкова пари за два дни състезание в тази криза.Лично то ми мнение че два дни,са малко много,и еднодневно състезание е достатъчно.А за истински траял състезания,ни е малко рано,щото хората нямат пари,за глезотии.Прав е Иван Попов ,че втория ден ,трябваше да се минат,всички препядствия,преди състезанието ,за да не се налага,на първите да разбиват трасето за останалите.Евала,на Румен,изкопа си дупките и си кара по тях.Браво и на спонсора ,щото кара наравно,със всички състезатели,без да се възползва от своята позиция,на човек който плаща,и поръчва музиката.

                      Коментар


                      • До: Любителски траял в гр.Самоков-31.10 и 01.11.2009.

                        Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                        Изчетох,куп мнения,в който има и истина,но не се отчита факта,че Маркан,може и да има претенций,да организира и кръг от Ф-1,но незнам ,какво ще каже спонсора-Пепи,щото всеки,знае да дава идеи,а е трудно да се намерят толкова пари за два дни състезание в тази криза.Лично то ми мнение че два дни,са малко много,и еднодневно състезание е достатъчно.А за истински траял състезания,ни е малко рано,щото хората нямат пари,за глезотии.Прав е Иван Попов ,че втория ден ,трябваше да се минат,всички препядствия,преди състезанието ,за да не се налага,на първите да разбиват трасето за останалите.Евала,на Румен,изкопа си дупките и си кара по тях.Браво и на спонсора ,щото кара наравно,със всички състезатели,без да се възползва от своята позиция,на човек който плаща,и поръчва музиката.
                        Мислиш ли че говоря на изуст. Без да е коментирано а .
                        А личното ти мнение не се взима в предвид понеже сам си го казал в поста си на втори ред.(Какво ще каже спонсора.........)
                        А и вече всичко е свирено.Състезанието мина.За догодина-да сме живи и здрави.... Има време.

                        Коментар


                        • До: Любителски траял в гр.Самоков-31.10 и 01.11.2009.

                          Първоначално публикуван от damian_drinkov Преглед на мнение
                          Според мен правилника трябва да е един и същ на всички траял състезания.След като един организатор направи едно две такива състезания разбира какво трябва да се ограничи и какво да се задължи даден екипаж.Ние задължихме лебедките и премахнахме асистенцията на второто ни състезание и веднага екипажите намаляха.Но по добре да се направи състезание с 15джипа подготвени от колкото с 40 не подготвени.В един момент виждаш само как асистенцийте ги вадят от всяко препядствие и ги водят до финала.Дори имахме случай в който един местен със с. самурай (с гуми за мъгла и лек страничен вятър) заобиколи трудните препядствия взе 30мин. наказание и после имаше претенций за първото място.А на второто ни състезание ми заяви че няма да участва защото нямал достатъчно пари да ни плати за да стане първи.



                          А също по отношение на самите траяли мисля че трябва да не са на основно трасе кал.Има ли само кал става мазало.Трасето трябва да е с изкуствени препядствия които да не са развалят и да добият други форми след преминаването на 5-6 екипажа.
                          Вече сме двама + на едно мнение.

                          Коментар


                          • До: Любителски траял в гр.Самоков-31.10 и 01.11.2009.

                            Състезанието мина.
                            Не е лошо да се удари катинара а относно траяла и правилника да се коментира тук:
                            Републикански Траял Шампионат - организация
                            или да се отвори друга тема.

                            Коментар


                            • До: Любителски траял в гр.Самоков-31.10 и 01.11.2009.

                              Поради големия интерес темата остава отключена за качвате на снимки и видео още известно време.

                              Коментар


                              • До: Любителски траял в гр.Самоков-31.10 и 01.11.2009.

                                Ще пусна снимки само на фаворита на публиката....









































                                LZ1NBN

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X